Drevená podlaha Lamett Charcoal Palace je trojvrstvová dubová podlaha pre plávajúcu pokládku alebo celoplošné lepenie, triedenie select AB bez hrčí a bele, spoj pero-drážka, brúsená, oxidatívny olej ručne nanášaný, pozdĺžna mikrofáza, minimálne 2/3 plných dĺžok lamiel, nášľapná vrstva 3,5 mm.

Drevo je prírodný materiál a vďaka rozdielnej nasiakavosti oleja v ploche dreva a následné oxidácii oleja, nemusí podlaha upravená oxidatívnymi oleji nanesenými z výroby vykazovať vždy opticky jednotný povrch. Preto je dôležité, ošetriť podlahu pomocou ďalšej vrstvy ošetrujúceho oleja spravidla ihneď po montáži podlahy. Touto záverečnú úpravou získa podlaha trvanlivý rovnomerný povrch a možno ju vykonať ručne, alebo strojovo. Podlaha musí byť suchá, čistá a zbavená prachu a mastnoty.

Technické špecifikácie:

  • Zdravé hrče: Ø do 15 mm
  • Nezdravé hrče: Ø do 5 mm
  • Kôra: nie
  • Beľ: Max. 10%
  • Triedenie: AB

Parametre

Parameter Popis
Typ Trojvrstvová
Prevedenie Plávajúca
Rad Palace
Vzor Doska
Fáza V2
Dekór Dub
Tón Tmavý
Povrchová úprava Olej
Rozmery 15 x 190 x 930 -1860 mm
Balenie m2 2,12
Záruka (roky) 20
Hrúbka 15
Nášľapná vrstva 3,5
Podlahové vykurovanie Áno
Tepelný odpor m2 K/W 0,13
Spoj Pero - drážka
Triedenie Select
Úprava Hladká

Priložené súbory

TL_Palace.pdf (134 kB)
Technický list

Pece_a_udrzba_oxidativni_olej.pdf (3,98 MB)
Návod na údržbu Oxidativny olej

Drevená podlaha Charcoal Lamett Palace

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Údržba podlahy:

Pravidelne podlahu umývajte mydlovým čističom, podľa potreby ošetrite oživujúcim prostriedkom s olejom a po dlhšom používaní ošetrujúcim olejom. Pri každom piatom umývaní použite Woca Refresher. Je to mydlo s veľkým obsahom ľanových a kokosových olejov, ktoré podlahu vyčistí a krásne oživia. Až bude podlaha aj po použití Woca Refresher náchylnejšie k nečistotám, použite pri ďalšom umývaní Woca intenzívny čistič a následne Woca ošetrujúci olej. Na tmavé druhy dreva používajte miesto WOCA mydla na drevené olejované podlahy WOCA Refresher.

Podľa potreby, spravidla raz týždenne až raz za dva týždne (v závislosti od znečistenia podlahy), preveďte ošetrenie podlahy mydlom zmiešaným s teplou vodou, ktoré spôsobí, že podlaha odpudzuje špinu a je chránená proti vode. Ak je vaša podlaha napustená olejom prírodné farby, použite prírodné mydlo. Ak bola napustená bielym olejom, použite biele mydlo. Miešací pomer je 125 ml mydla na 5 litrov horúcej vody. To stačí na plochu od 25 m² do 30 m². Vždy pracujte s dvoma vedierkami - 1 vedro na mydlovú zmes a 1 vedro s čistou vodou na opláchnutie handry na podlahu. Naneste mydlový roztok pomocou handry na podlahu alebo provázkového mopu a podlahu umyte od nečistôt. Zotrite podlahu, mop opláchnite v čistej vode a potom s navlhčenou (nie mokrou) mopom v čerstvom mydlovom čističi podlahu zotrite v smere rokov dreva a nechajte zaschnúť. Nikdy nenechávajte na podlahe kaluže! Nikdy nestierajte podlahu iba s čistou vodou, pretože tento postup odstráni ochranný olej.

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky