Drevená podlaha Parky Classic 20 Ivory Oak Select 4V mini s kartáčovaným povrchom a matným lakom (10 gloss) dotvára prírodný, luxusný vzhľad podlahy. Dub Ivory je absolútnou špičkou v predajoch už roky a vytvára nadčasovú atmosféru a útulnosť. Táto podlaha má mnoho výhod: prvou voľbou je osobitosť dreva, lepeného na stabilný HDF a finálnou povrchovou úpravou s ôsmimi ultra odolnými vrstvami laku. Triedenie Select poskytuje prirodzenú zmes štruktúr a mierne výraznejších vlákien dreva. Dokonalý prirodzený vzhľad. Podlaha je opatrená antibakteriálnou vrstvou "Ultrafresh", ktorá eliminuje baktérie v drážkach. Hrany a zámky sú navyše naimpregnované proti prenikaniu vlhkosti Aqua Sealing Complete.

Parametre

Parameter Popis
Typ Dyhovaná
Prevedenie Plávajúca
Rad Classic 20
Vzor Doska
Fáza V4
Dekór Dub
Tón Stredný
Povrchová úprava Lak
Rozmery 10 x 148 x 1185 mm
Balenie m2 1,578
Korková podložka Nie
Hrúbka 10
Nášľapná vrstva 2
Podlahové vykurovanie Áno
Tepelný odpor m² K/W 0,07
Tepelná vodivosť W/m²K 0,14
Spoj Zámkový
Triedenie Select
Spodná protiťahová vrstva Dyha
Nosná doska HDF
Útlm krokového hluku dB 16
Hustota Kg/m3 850
Úprava Škrabaný

Priložené súbory

Parky montazni navod UnifitX.pdf (1,32 MB)
Návod k pokládce CZ

Parky_Classic_20.pdf (83 kB)
Technická špecifikácia

Drevená podlaha Parky Classic 20 Ivory Oak Select

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Čo znamená BRUSHED povrch (Kartáčovaný)?
Kartáčování dreva pred lakovaním otvoríme póry dreva. Vďaka tejto úprave zvýrazníme štruktúru dreva a podporíme vzhľad masívnej podlahy lakovanej matným lakom, ktorý vyzerá ako prírodný olej.

Najčastejšia prvá reakcia zákazníkov pri zoznámení sa s hrúbkou nášľapnej vrstvy 2 mm pri Parky je obava z rýchleho poškodenia takto tenkej vrstvy dreva oproti drevenej podlahe so silnou nášľapnou vrstvou (napr. 4 mm). Opak je pravdou, Parky vydržia v reálnej prevádzke výrazne dlhšie bez známok poškodenia, než trojvrstvové, či masívne podlahy.

Vysvetlíme Vám prečo:

  •  Veľmi tvrdá stabilná HDF doska. Stred lamely Prky je najkvalitnejšia drevovláknitá doska s veľmi vysokou odolnosťou proti vlhkosti (bobtnavosť 5-8%), ktorá má vysokú hustotu (1.100 kg/m3) a tvrdosť dvojnásobne vysokú oproti napr. dubu.
  • Obojstranná impregnácia dyhy lepidlom a 8 vrstvami laku. Na túto veľmi tvrdú HDF dosku je nalepená drevená dyha hrúbky 2 mm. Táto dyha je zospodu impregnovaná lepidlom a zhora 8 vrstvami tvrdého a dostatočne pružného laku tak intenzívne, až dôjde k nasýteniu medzibunkových priestorov z 97%. Dyha tak získa v celom svojom profile výnimočnú tvrdosť a odolnosť proti vnikaniu vlhkosti. Teda aj pri silnom bodovom zaťažení podlahy, pretlaku, vrypu dochádza u Parky k výrazne menšiemu poškodeniu, než u lakovaného rastlého dreva, pretože nášľapná vrstva mäkké rastlé drevo neobsahuje - proti pretlaku stoja 2 tvrdé komponenty: vrstva impregnovanej vytvrdenej tenkej dyhy a tvrdo ktorou je dyha nalisovaná. Takto pretlačené miesto na vodu vôbec nereaguje. Kdežto laková vrstva (tvrdá škrupina laku) na silnej nášľapnej vrstve dreva pri trojvrstvových alebo masívnych podlahách prenikne iba do 3-4 desatín mm a pri vyššom bodovom tlaku (páde bežného predmetu v domácnosti) sa „preboríte“ do rostlého mäkkého dreva so všetkými negatívami laková vrstva sa prelomí, do dreva začne prenikať vlhkosť z bežnej údržby, tmavý zábeh od vlhkosti sa začne zväčšovať a lak odprýskavať.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky