Terasové dosky Smrekovec sibírsky s triedením A sa vyznačujú malým množstvom hrčí. Farba Sibírskeho smrekovca je svetlo hnedastá až červenkastá. Charakteristické tiež pre prítomnosť dobre zarastených hrčí a vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom, pružnosti a únosnosti. Dosky bez povrchovej úpravy získajú po čase striebrosivý patinový vzhľad a môžu sa na nich začať objavovať prasklinky, ktoré sa môžu ďalej zväčšovať. Preto odporúčame dosky aj hranoly ošetriť vhodnou lazutou alebo olejom. V žiadnom prípade nedovoľte kontakt spodnej konštrukcie priamo so zeminou. Ošetrenie je nutné vykonávať pravidelne a je odporúčané dvakrát ročne, pred a po sezóne, prvýkrát po pokládke po 3 - 4 týždňoch. Sibírsky smrekovec môže byť ošetrený ktorýmkoľvek Osmo terasovým olejom s obsahom pigmentov.

Terasy zo Sibírskeho smrekovca sú prirodzene odolné a esteticky príjemné, sú obzvlášť obľúbené u projektov, ktoré vyžadujú drevené obloženie, pretože použitie Sibírskeho smrekovca môže vytvárať konzistentný vzhľad v celom exteriéri projektu. Jednou z hlavných výhod Sibírskeho smrekovca ako materiálu pre stavbu terás je to, že je jedným z najtvrdších a najtvrdší z mäkkých drevín a je klasifikovaný ako trieda 3 podľa BS EN 350-2. To dovoľuje Sibírskemu smrekovci byť vystavený počasie po dobu 8 až 12 rokov. Okrem toho má vynikajúci pomer cena - výkon.

Cena za 1 meter štvorcový = 37,- € vrátane DPH.

Parametre

Parameter Popis
Materiál Drevo
Drevina Sibírsky smrekovec
Profil 27 x 145
Dodávaná dĺžka mm 2000 | 3000 | 4000
Výška mm 27
Šírka mm 145
Akostná trieda podľa DIN EN 3050-2 2
Balenie celkom ks 3
Ošetrenie Bez povrchovej úpravy
Triedenie A
Povrch P / P jemné drážkovanie
Trieda odolnosti 3
Stabilita 2
Tvrdosť 3
Hustota pri 12% vlhkosti kg/m3 650
Celkové tangenciálné zosychanie % 8,2
Celkové radiálne zosychanie % 4,2
Pevnosť v tlaku N/mm2 55
Pôvod Západná, stredná a juhovýchodná Sibír

Priložené súbory

Drevene terasy.pdf (593 kB)

Drevená terasa Sibírsky smrekovec A

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Na 1 m2 je potrebné cca 3 bm podkladových hranolov a cca 35 skrutiek.

Dodávané dĺžky dosiek mm Plocha dosky v m2
2000 0,286
3000 0,429
4000 0,572

Montáž:
Podkladové hranoly použite z rovnakej, alebo kvalitnejše dreviny ako dosky, dodržujte ich osovú rozteč max. 45 cm, smer pokládky kolmo k priľahlej stavbe a vyspádovanie cca 1% a cca 1% v smere dosiek, spádujúcich smerom od objektu. Podklad musí byť pevný či zhutnený, aby nedochádzalo k prepadu hranolov a ich dlhodobému navĺhaniu. V prípade zhutneného podkladu odporúčame použitie štrkové lôžka frakcie 8/16 alebo 16/22 mm, pri pokládke na pevný podklad je vhodné použiť pod podkladové hranoly gumové podložky. Dosky pred montážou k podkladovým hranolom predvŕtajte a zahlubte pomocou záhlbníka proti možným otrepom okolo hlavy vrutu, predídete tak vzniku prasklín v mieste uchytenia, ktoré sa môžu pri prudkých zmenách počasia a mrazoch ďalej zväčšovať. K montáži dosiek použite nerezové skrutky 5x60 mm a to vždy vo dvojici. Každá skrutka musí byť vzdialená najmenej 5 cm od koncov dosiek a 1,5 cm od ich krajov. Presah na konci dosky by však nemal byť väčší ako 5 cm. Medzi jednotlivými doskami dodržiavate dilatačnú špáru cca 0,5 cm, pomocou vymedzovača, v prípade, že je napojujete za sebou potom 0,5 cm na bežný meter dĺžky dosky (doska 3 m - dilatačná škára 1,5 cm).

Rozdiely vo farbe: sú prírodné vlastnosti dreva a to treba ich tolerovať. K typickým vlastnostiam smrekovca sibírskeho aj európskeho patrí sklon k tvorbe pozdĺžnych trhlín a ronenia živice, ktoré sa môže vyskytnúť pri pokládke aj po dokončení.

Triedenie: Aby sa podchytili chyby v triedeniu, ktorým sa nedá zabrániť, platia predpisy pre triedenie vždy iba pre 95% dodávky; tzn. maximálne 5% počtu kusov môže vykazovať nepatrné kvalitatívne odchýlky.

Pohľadová strana: Vždy pred kúpou materiálu sa uistite, že chcete správne zvoliť pokládku terasových dosiek pohľadovou stranou ako stranou pochôdznu.

Trhliny na pohľadovej strane (nie prebiehajúce skrz hrúbku dosky) do max. 1/3 dĺžky dosky smie byť obsiahnuté. Koncové trhliny až po šírku dosky sú prípustné. K typickým vlastnostiam patrí sklon k tvorbe pozdĺžnych trhlín, krútenie a ronenia živice, ktoré sa môže vyskytnúť aj pri pokládke. Smolník a jádrovnice sú v primeranom pomere prípustné.

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky