Dýhovaná podlaha Par-ky DELUXE+ Clay Oak Premium Brushed s dlhými, širokými lamelami a výraznou pozdĺžnou fázou, vytvára atmosféru masívne drevené podlahy. A k tomu škrabaná konečná úprava a matný lak dotvára prírodný, luxusný vzhľad olejovanej podlahy. Vzhľadom k hrúbke lamely a integrované korkové podložke počujete len tlmený zvuk vášho kroku. Tento pocit a zvuk sa dajú porovnať s klasickou, celoplošne lepenú drevenou podlahou. Povrchová úprava dyhované podlahy 8 vrstvami antibakteriálneho matného, ultra tvrdého laku, ktorý vyzerá ako prírodný olej. Dyhované podlahy sú vybavené antibakteriálnou vrstvou s názvom "Ultrafresh", ktorá eliminuje baktérie v drážkach. Hrany a zámky sú navyše naimpregnované proti prenikaniu vlhkosti Aqua Sealing Complete. Pozdĺžna maxi + priečna mini fáza.

Parametre

Parameter Popis
Typ Dýhovaná
Prevedenie Plávajúca
Rad Deluxe
Záťaž 31
Vzor Doska
Fáza V4
Dekór Dub
Tón Stredný
Povrchová úprava Lak
Rozmery 12 x 166 x 1800 mm
Balenie m2 2,092
Korková podložka Áno
Hrúbka 12
Nášľapná vrstva 0,6
Podlahové vykurovanie Áno
Tepelný odpor m² K/W 0.082
Tepelná vodivosť W/m²K 0,122
Spoj Zámkový
Triedenie Natur
Spodná protiťahová vrstva Dyha
Nosná doska HDF
Útlm krokového hluku dB 16
Hustota Kg/m3 850
Úprava Škrabaný

Priložené súbory

TL_Par-Ky.pdf (39 kB)
Technický list

Navod k montazi.pdf (236 kB)
Návod na montáž

Dýhovaná podlaha Clay Oak Premium Par-Ky Deluxe+

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Čo znamená BRUSHED (škrabaný)?

Škabaním dreva pred lakovaním sa otvorija póry dreva. Vďaka tejto úprave sa zvýrazní štruktúra dreva a podporí vzhľad, rovnaký ako u masívne podlahy, lakované matným lakom, ktorý vyzerá ako prírodný olej. Pritom nie je nutná náročná údržba olejované podlahy.

Najčastejšia prvá reakcia zákazníkov pri zoznámení sa s hrúbkou nášľapnej vrstvy 0,6mm u PAR-KY je obava z rýchleho poškodenia takto tenkej vrstvy dreva oproti lakovanej podlahe so silnou nášľapnou vrstvou (napr. 4mm). Opak je ale pravdou - PAR-KY vydrží v reálnej prevádzke výrazne dlhšie bez známky poškodenia než trojvrstvové či pasívne podlahy.

Vysvetlíme Vám prečo:

  • Veľmi tvrdá stabilná HDF doska. Stred lamely PAR-KY je najkvalitnejšia drevovláknitá doska s veľmi vysokou odolnosťou proti vlhkosti (napučanie 5-8%), ktorá má vysokú hustotu (1.100kg/m3) s tvrdosťou dvojnásobne vyššou oproti napr. dubu.
  • Obojstranná impregnácia dyhy lepidlom a 8 vrstvami laku. Na túto veľmi tvrdú HDF dosku je nalepená drevená dyha hrúbky 0,6mm. Táto dyha je zospodu impregnovaná lepidlom a zhora 8 vrstvami tvrdeného a dostatočne pružného laku tak intenzívne, až dôjde k nasýteniu medzibunečných priestorov z 97%. Dyha tak získa v celom svojom profile výnimočnú tvrdosť a odolnosť proti vniknutiu vlhkosti. Takže aj pri silnom bodovom zaťažení podlahy či pretlaku dochádza u PAR-KY k výrazne menšiemu poškodeniu, ako u lakovaného prírodného dreva, pretože naša nášľapná vrstva mäkké prírodné drevo neobsahuje – proti pretlaku stoja 2 tvrdé komponenty: Vrstva impregnovanej vytvrdenej tenkej dyhy a tvrdá HDF, na ktorú je dyha nalisovaná. Takto pretlačené miesto na vodu vôbec nereaguje. Zatiaľ čo laková vrstva (tvrdá škrupinka laku) a silná nášľapná vrstva dreva u trojvrstvových a masívnych parkiet preniká len do 3-4 desatín mm a pri vyššom bodovom tlaku (pád bežného predmetu v domácnosti) sa „prepadnete“ do mäkkého dreva so všetkými negatívami – lakovaná vrstva sa zlomí, do dreva začne prenikať vlhkosť z bežnej údržby, tmavá ryha od vlhkosti sa začne zväčšovať a lak popraská.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky