Dýhovaná podlaha Par-ky DELUXE+ Teak Premium s dlhými, širokými lamelami a výraznou pozdĺžnou fázou, vytvára atmosféru masívne drevené podlahy. A k tomu matný lak dotvára prírodný, luxusný vzhľad olejovanej podlahy. Vzhľadom k hrúbke lamely a integrované korkové podložke počujete len tlmený zvuk vášho kroku. Tento pocit a zvuk sa dajú porovnať s klasickou, celoplošne lepenú drevenou podlahou. Povrchová úprava dyhované podlahy 8 vrstvami antibakteriálneho matného, ultra tvrdého laku, ktorý vyzerá ako prírodný olej. Dyhované podlahy sú vybavené antibakteriálnou vrstvou s názvom "Ultrafresh", ktorá eliminuje baktérie v drážkach. Hrany a zámky sú navyše naimpregnované proti prenikaniu vlhkosti Aqua Sealing Complete. Pozdĺžna maxi + priečna mini fáza.

Parametre

Parameter Popis
Typ Dýhovaná
Prevedenie Plávajúca
Rad Deluxe
Záťaž 31
Vzor Doska
Fáza V4
Dekór Teak
Tón Stredný
Povrchová úprava Lak
Rozmery 12 x 166 x 1800 mm
Balenie m2 2,092
Korková podložka Áno
Hrúbka 12
Nášľapná vrstva 0,6
Podlahové vykurovanie Áno
Tepelný odpor m² K/W 0.082
Tepelná vodivosť W/m²K 0,122
Spoj Zámkový
Spodná protiťahová vrstva Dyha
Nosná doska HDF
Útlm krokového hluku dB 16
Hustota Kg/m3 850
Úprava Hladká

Priložené súbory

TL_Par-Ky.pdf (39 kB)
Technický list

Navod k montazi.pdf (236 kB)
Návod na montáž

Dýhovaná podlaha Teak Par-Ky Deluxe+

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Najčastejšia prvá reakcia zákazníkov pri zoznámení sa s hrúbkou nášľapnej vrstvy 0,6mm u PAR-KY je obava z rýchleho poškodenia takto tenkej vrstvy dreva oproti lakovanej podlahe so silnou nášľapnou vrstvou (napr. 4mm). Opak je ale pravdou - PAR-KY vydrží v reálnej prevádzke výrazne dlhšie bez známky poškodenia než trojvrstvové či pasívne podlahy.

Vysvetlíme Vám prečo:

  • Veľmi tvrdá stabilná HDF doska. Stred lamely PAR-KY je najkvalitnejšia drevovláknitá doska s veľmi vysokou odolnosťou proti vlhkosti (napučanie 5-8%), ktorá má vysokú hustotu (1.100kg/m3) s tvrdosťou dvojnásobne vyššou oproti napr. dubu.
  • Obojstranná impregnácia dyhy lepidlom a 8 vrstvami laku. Na túto veľmi tvrdú HDF dosku je nalepená drevená dyha hrúbky 0,6mm. Táto dyha je zospodu impregnovaná lepidlom a zhora 8 vrstvami tvrdeného a dostatočne pružného laku tak intenzívne, až dôjde k nasýteniu medzibunečných priestorov z 97%. Dyha tak získa v celom svojom profile výnimočnú tvrdosť a odolnosť proti vniknutiu vlhkosti. Takže aj pri silnom bodovom zaťažení podlahy či pretlaku dochádza u PAR-KY k výrazne menšiemu poškodeniu, ako u lakovaného prírodného dreva, pretože naša nášľapná vrstva mäkké prírodné drevo neobsahuje – proti pretlaku stoja 2 tvrdé komponenty: Vrstva impregnovanej vytvrdenej tenkej dyhy a tvrdá HDF, na ktorú je dyha nalisovaná. Takto pretlačené miesto na vodu vôbec nereaguje. Zatiaľ čo laková vrstva (tvrdá škrupinka laku) a silná nášľapná vrstva dreva u trojvrstvových a masívnych parkiet preniká len do 3-4 desatín mm a pri vyššom bodovom tlaku (pád bežného predmetu v domácnosti) sa „prepadnete“ do mäkkého dreva so všetkými negatívami – lakovaná vrstva sa zlomí, do dreva začne prenikať vlhkosť z bežnej údržby, tmavá ryha od vlhkosti sa začne zväčšovať a lak popraská.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky