Osmo Farebný olej je vysoko kvalitný farebný pigmentový základ bez obsahu rozpúšťadiel pre profesionálne kladača podláh, vhodný pre všetky drevené podlahy z európskeho dreva podľa DIN 18356. Osmo Farebný olej je založený na báze prírodných rastlinných olejov a voskov. Povrch má otvorené póry, neodprýskává ani nepraská alebo sa neodlupuje. Preto sa tiež hodí obzvlášť dobre na použitie vo vlhkých priestoroch ako kuchyňa a kúpeľňa. Povrch je odolný voči vínu, pivu, cola nápojom, káve, čaji, ovocným šťavám, mlieku, vode atď. podľa DIN EN 12720.

Bezfarebná konečná úprava sa urobí Osmo Tvrdým voskovým olejom Pure. Hotový povrch sa vyznačuje zvláštne tvrdosťou povrchu a odolnosťou proti ošlapání. Odpudzuje vodu a je nenáchylný k zašpineniu. Škvrny možno odstrániť ľahko a bez stôp. Dodatočnú úpravu jednotlivých silne zaťažovaných a poškodených miest bez viditeľných okrajov možno vykonať len jednoduchým očistením a pretrením. Žiadne celoplošné obrusovanie a prepracovanie celej plochy.

Osmo Farebný olej neobsahuje ani biocídne látky ani konzervačné prostriedky. Náter je po uschnutí nezávadný pre ľudí, zvieratá a rastliny (zodpovedá DIN 53160 (stálofarebnosť v pote a pri naslinení) a rovnako európskej norme EN 71.3 (vhodný pre detské hračky)).

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l l = cca 50-60 m² pri jednom nánose
Počet náterov 1
Náradie pre aplikáciu Špachtľa
Typ Oleje
Prevedenie Farebné
Použitie Interiér
Doba zaschnutia 8-10 hodín
Zloženie Prírodné rastlinné oleje a vosky
Hustota g/cm³ 1,0 - 1,2
Riedenie Neriediť

Priložené súbory

Barevny_olej_Osmo_profi.pdf (126 kB)
Technický list CZ

Farebný olej na podlahy Osmo 5468 Antik 1l

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Počet nánosov: 1x Farebný pigmentový základ Osmo Farebný olejom; 2x konečná úprava Osmo Tvrdým voskovým olejom Pure 5125.

Príprava: Povrch dreva musí byť čistý a suchý (max. 10% vlhkosť dreva). Aplikujte len na drevo, ktoré nie je vystavené mrazu. Malé trhliny alebo otvory v povrchu dreva opravte pastou na drevo. Staré nátery s otvorenými pórmi dôkladne očistite. Staré nánosy lakov odstráňte. Povrch podľa potreby dobruste jemným brúsnym papierom (zrnitosť P120 - 150), prach dôkladne odstráňte.

Spracovanie: Osmo Farebný olej je pripravený ihneď na použitie. Nerieďte. Pred použitím dobre premiešajte. Na premiešanie odstráňte viečko a dôkladne premiešajte. K aplikácii viečko opäť pevne pritlačte na nádobu a povytaženým uzáverom aplikujte priamo na povrch. Tekutý materiál naneste veľmi tenko špachtľou. Potom egalizujte strojom s jedným alebo viacerými kotúčmi s bielym padom alebo kefami. Prebytočné množstvo materiálu je potrebné odstrániť. U štruktúrovaného dreva alebo dreva so skosenými hranami prebytky vo skosených hranách odstráňte štetcom alebo kefou a k zarovnanej používajte výhradne kefu.

Cez noc nechať schnúť minimálne 8-10 hodín. Zabezpečiť dobré vetranie. Potom ako bezfarebnú konečnú úpravu naniesť 2 nánosy Osmo Tvrdého voskového oleja Pure 5125. Pre veľmi tmavé drevo s otvorenými pórmi bohaté na obsiahnuté látky ako meranti, wengé a merbau je potrebné zvoliť úpravu Osmo Čistým voskom.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky