Prípravok Junckers Maintenance Oil na vodnej báze a na vzduchu schnúci alkydový olej, obsahujúci prírodné vosky, je určený na oživenie vzhľadu a pravidelnú údržbu drevených podláh impregnovaných olejom alebo voskom. Olej navracia povrchu jednotný lesk a znižuje účinky škrabancov a oderu. Drevo získa hlboký teplý jas, po zaschnutí hodvábne matný povrch. Dá sa využiť aj na malé lokálne opravy prípadných miernych poškodení povrchu podlahy ošetrenej olejom. Maintenance Oil je alkydová emulzia s obsahom vosku na vodnej báze, ošetrenú podlahu je možné používať po cca 30 minútach. Maintenance Oil nie je vhodný na údržbu opotrebovaných a zašedlých podláh. Opotrebované podlahy najskôr ošetríme prostriedkami Junckers Rustic floor Oil a následne použijeme Junckers Maintenance Oil, starý názov - Rustic Top Oil.

Parametre

Parameter Popis
Balenie 1 | 2,5
Spotreba 30 - 50 m²/liter
Obsah látok Alkydová emulze s obsahem vosku na vodní bázi
Doba uschnutia (hod.) 0,5 - 1
Čistenie Olejované drevo

Priložené súbory

CERTFICATE-INDOOR-CLIMATE.pdf (505 kB)
VOC certifikácia

Junckers Maintenance Oil údržba olejovaných podláh

Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
od 33,90 €
Dostupnosť:
U dodávateľa
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Junckers Maintenance Oil údržba olejovaných podláh 1l 130550-EXP
1 liter
U dodávateľa 0 ks 33,90 €
Junckers Maintenance Oil údržba olejovaných podláh 2,5l 130600-EXP
2,5 litra
U dodávateľa 0 ks 70,60 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Junckers má širokú škálu výrobkov pre starostlivosť o drevo certifikovaných podľa dánskej schémy označovania vnútornej klímy. Výrobok s týmto označením prešiel rozsiahlymi testami odplynenia a zápachu. Tým je zaistené, že výrobok neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu vzduchu v miestnosti.

Junckers tiež dodržiava REACH (registrácia, hodnotenie, povoľovanie a obmedzovanie chemických látok), REACH je legislatíva EÚ obsahujúca jednotný súbor pravidiel a zdieľanú registráciu používaných látok. Cieľom nariadenia REACH je zaviesť vysokú úroveň ochrany ľudského zdravia a životného prostredia.

 

Pred aplikáciou: Pred použitím dobre pretrepte - premiešajte.
Aplikačné nástroje: Plochá bavlnená handra, mop na podlahu.
Teplota podkladu: Minimálne 15 °C.
Riedenie: Neodporúča sa.
Doba schnutia pri 20 °C a 50 % RH: Po 30-60 minútach pripravené na ľahkú prevádzku.
Plne vytvrdené: po 24 hodinách.
Čistenie náradia: Mydlo a voda ihneď po použití.

Neotvorené a skladované pri 20 °C vydržia 2 roky. Nesmie byť vystavený teplotám pod 5 °C. Pokiaľ mrzne, nemôžeme odosielať.

Návod na použitie: Naolejovaný povrch musí byť absolútne čistý, suchý a zbavený prachu, mastnoty, leštidla a zvyškov lešidiel. Nečistoty a nerovnosti je možné odstrániť brúsením brúsnym papierom zrnitosti 180-240 alebo leštiacim strojom vybaveným zodpovedajúcim padom. Brúsny prach odstráňte vysávačom a utrite handričkou dobre vyžmýkanou v čistej vode. Naneste olej v rovnomernej tenkej vrstve. Pamätajte, že olej rýchlo tuhne, preto treba dávať pozor na roztieranie a spracovanie oleja než uschne. Prípadné presahy so suchými miestami obmedzte na minimum. Neodporúča sa leštenie pomocou leštiaceho stroja. Frekvencia ošetrenia sa líši podľa množstva trenia na podlahe. Čím viac prevádzky, tým vyššia je frekvencia ošetrenia.

Bodové opravy: Podlahy pravidelne udržiavané údržbovým olejom na celej ploche je možné bodovo opraviť pešie pruhy a ďalšie oblasti s vysokou frekvenciou.

Opotrebované povrchy: Olej na údržbu používajte iba na obnovu podlahy. Pokiaľ je povrch opotrebovaný až holý drevo, podlaha by mala byť obrúsená a znovu ošetrená jedným z olejov na podlahy Junckers.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky