Jednozložkový lak na vodnej báze MT200 Floor Lacquer od Dánskeho výrobcu Junckers, pre jednoduché a pohodlné použitie v obytných - domácich priestoroch s malou prevádzkou. Rýchloschnúci a vytvrdzujúci lak pre podlahy z mäkkého aj tvrdého dreva. Parketový lak hodný aj na lakovanie všetkých druhov drevených výrobkov v interiéri. Nežltne a má vynikajúcu čistotu dokonca aj na tmavo sfarbených podlahách. UV stabilný, s nízkym obsahom VOC a minimálnym zápachom, po zaschnutí bezfarebný. Počas lakovania sa odtieň dreva ľahko zmení, ale po zaschnutí je celkový vzhľad povrchu svetlejší.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 10-12 m² pri 1 nátere
Počet náterov 2
Náradie pre aplikáciu Valček
Zaťaženie Mierne
Báza Vodou riediteľné
Použitie Interiér
Určenie Vrchné
Veľkosť balenia 0,75 | 2,5 | 5
Stupeň lesku Ultramat
Doba zaschnutia 4 hod
Riedenie Neredit
Odtieň Bezfarebné
Konečné vytvrdenie 72 hod
Krajina pôvodu Dánsko

Priložené súbory

F4.2_MT200_Floor_Lacquer_CZ.pdf (154 kB)
Stiahnite si technické údaje

Indoor-climate-water-based_lacquers.pdf (454 kB)
VOC certifikácia

Junckers MT200 lak na podlahy ultramat

Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
od 22,70 €
Dostupnosť:
U dodávateľa
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Junckers MT200 lak na podlahy ultramat 0,75l 134300-ROZ
0,75 litra
U dodávateľa 0 ks 22,70 €
Junckers MT200 lak na podlahy ultramat 2,5l 134400-ROZ
2,5 litra
U dodávateľa 0 ks 71,40 €
Junckers MT200 lak na podlahy ultramat 5l 134500-EXP
5 litrov
U dodávateľa 0 ks 119,00 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Junckers má širokú škálu výrobkov pre starostlivosť o drevo certifikovaných podľa dánskej schémy označovania vnútornej klímy. Výrobok s týmto označením prešiel rozsiahlymi testami odplynenia a zápachu. Tým je zaistené, že výrobok neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu vzduchu v miestnosti.

Junckers tiež dodržiava REACH (registrácia, hodnotenie, povoľovanie a obmedzovanie chemických látok), REACH je legislatíva EÚ obsahujúca jednotný súbor pravidiel a zdieľanú registráciu používaných látok. Cieľom nariadenia REACH je zaviesť vysokú úroveň ochrany ľudského zdravia a životného prostredia.

 

Výrobok: Akrylový - polyuretánový lak na vodnej báze.

Vzhľad: V nádobe je krémová - mliečna. Po zaschnutí bezfarebný film.

Spotreba: 10 m² na liter.

Pred aplikáciou: Pred použitím dobre pretrepte - zamiešajte.

Aplikačné nástroje: Krátkovlasý mohérový valček.. Lak nenanášajte vylievaním priamo na povrch.

Doba schnutia približne 4 hodiny. Pripravenosť pre ľahkú prevádzku: 8 hodín. Plne vytvrdený po 72 hodinách. Denne nanášajte iba 2 vrstvy laku.

Čistenie nástrojov: Mydlo a voda ihneď po použití.

Skladovanie: Vydrží 1 rok, pokiaľ je neotvorená a skladovaná pri 20 °C. Nevystavovať teplotám pod 5 °C.

Systémové odporúčanie: 1 vrstva WB Primer 8 m²/liter + 2 vrstvy MT200 Floor Lacquer 10 m²/liter.

Návod na použitie:

  • Neošetrené podlahy: Uistite sa, že je povrch úplne čistý, suchý a zbavený prachu, vosku, mastnoty, leštidla, zvyškov mydla atď. Povrch obrúsite, aby ste odstránili nečistoty a nerovnosti. Dôkladne vysajte a utrite handričkou dobre vyžmýkanou v čistej vode. Naneste jednu vrstvu základného náteru Junckers WB Primer a nechajte zaschnúť podľa odporúčania. Brúsiť brúsnym papierom zrnitosti 150-180 pozdĺž vlákien dreva. Vysajte brúsny prach a utrite ho handričkou dobre vyžmýkanou v čistej vode. Naneste jednu vrstvu laku na podlahy MT200. Nechajte cez noc zaschnúť a potom naneste poslednú vrstvu. Priľnavosť sa optimalizuje, pokiaľ sa povrch pred finálnym náterom laku prebrúsi brúsnym papierom zrnitosti 150-180. Pokiaľ sa finálna vrstva laku nanáša po viac ako 24 hodinách, musí sa brúsenie vykonať vždy.
  • Predtým lakované podlahy: Umyte prípravkom Junckers Neutralizer. Dôkladne ich prebrúste zrnitosťou 150-180. Vysajte brúsny prach a utrite ho handričkou dobre vyžmýkanou v čistej vode. Naneste jednu vrstvu laku na podlahy MT200 a nechajte zaschnúť. Pred lakovaním celej plochy sa odporúča vykonať skúšobnú aplikáciu na menšiu plochu.
  • Ako vykonať skúšobnú aplikáciu: Nalakujte niekoľko miest, 2 vrstvy v intervale 4 hodín. Po 24 hodinách schnutia skontrolujte priľnavosť miest zoškrabnutím hranou mince. Pokiaľ je priľnavosť funkčná a vzhľad povrchu je prijateľný, je možné lakovať.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky