Strihané bytové koberce


Strihané koberce sú vyrobené strihaním slučky z vlákien a preto názov "Cut pile", a sú dostupné v týchto prevedeniach:

 

Frisee: Neformálne, ale veľmi odolné koberce. Vytvára "kučeravý" textúrovaný povrch. Minimalizujú stopy chodidiel a vysávača. Tieto koberce sú vyrobené z pevne skrútených priadzí, ktoré sú tepelne fixované. Majú hustý nízky vlas, ktorý vytvára hrubú textúru. Nevykazujú stopy, prach alebo nečistoty, vďaka čomu s vysokou prevádzkou využívaním.

 

Saxóny: Sú obľúbené pre svoj luxusný vzhľad, plyšový pocit a hlboký vlas, vďaka čomu sú obľúbenou voľbou pre moderné aj tradičné interiéry. Tento typ koberca je typicky veľmi hustý, mäkký a dáva chôdzi „plyšový“ pocit. Zobrazujú stopy po chôdzi a stopy po vysávači, takže sú ideálne pre spálne. Vlákna pri saxóne kobercov sú rovné a smerujú rovnakým smerom, takže keď sa vlas pohybuje, farba koberca sa prirodzene posúva zo svetlej do tmavej (alebo naopak).

 

Twist: Obľúbené koberce, sú extrémne odolné a dokážu sa vyrovnať s každodennými požiadavkami rušného rodinného domu, vďaka čomu sú obľúbenou voľbou pre priestory s vysokou prevádzkou, ako sú obývacie izby, chodby a schodiská. Priadza je pevne skrútená a potom tepelne fixovaná, aby zostala zachovaný neporušený tvar. To vytvára všestranný, textúrovaný povrch, ktorý je možné prispôsobiť radu obyčajných farieb. Stopy po vysávači nie sú zrejmé.

 

Velúr: Zamatové textúry možno tiež nazvať velúrové koberce, ktoré sa strihajú, aby vytvorili ten super hladký povrch, ktorý je synonymom pre tento typ kobercov. Priadze, ktoré tvoria velúrové koberce, majú veľmi malé krútenie, čo znamená, že jednotlivé vlákna môžu do seba hladko zapadnúť. To vytvára vynikajúcu, mäkký povrch, ktorý vytvára luxusnú textúru vo vašom domove. Vzpriamená povrchová úprava velúrového koberca je ideálna na vytvorenie formálneho vzhľadu.1231012ďalšia stránkapresmerovat_automaticky