Vďaka trendovej fialovej farbe a vysokému vlasu sa tento koberec radí medzi veľmi žiadané krytiny. Shaggy koberec  Bello Porpora s dlhým chlpatým vláknom a podložkou na spodnej strane koberca Duotex.

Spodná strana koberca je dôležitým aspektom pre životnosť koberca, podieľa sa veľkou mierou na priliehavosti, izolačných schopnostiach a odvádzanie elektrostatických nábojov.

  • Duotex: kombinácia AB a filcu

PP – (polypropylén) koberce z polypropylénu majú veľkú odolnosť proti odreniu. Majú veľmi dobrú elasticitu, vlákna sa neohýbajú. Táto funkcia poskytuje pekný, atraktívny vzhľad počas dlhej doby užívania. Hodí sa predovšetkým do bytovej sféry, nie je vhodný do mechanicky zaťažovaných a frekventovaných miest. Majú najvyšší koeficient tepelnej vodivosti, takže sa ideálne hodia do miestnosti s podlahovým vykurovaním. Polypropylénové koberce sa vyznačujú veľmi dobrou odolnosťou proti chemikáliám a organickým rozpúšťadlám. Naviac majú antistatické vlastnosti a neabsorbujú vlhkosť.

PES – (polyester) koberce vhodné pre domácnosť a menej namáhaných komerčných priestorov. Polyesterové koberce sú trvanlivé a odolné, s jednoduchým čistením škvŕn, odolné proti vyblednutiu slnečným svetlom. Neabsorbujú vlhkosť. Hlavnou výhodou polyesterových kobercov je, že sú mäkké, odolné, nekrútia sa a majú tendencia sa vyrovnávať.

Parametre

Parameter Popis
Typ Shaggy
Názov rady Bello
Prevedenie Kusový
Vlákno PP + PES
Zloženie vlákna 70% PP + 30% PES
Podložka Duotex
Výška vlasu mm 29
Výška celková mm 32
Gramáž celková g/m² 2850
Gramáž vlasu g/m² 1800
Počet vpichov /m² 45.150
Vhodné pre podlahové vykurovanie Áno
Tepelný odpor m²K/W 0,14
Nepriepustnosť krokového hluku 28 dB
Horľavosť Efl
Odolnosť proti vlhkosti 3-4
Použitie na schody Nie
Farba Fialová
Komfort 5
Záťaž 22
Zem pôvodu Belgicko

Priložené súbory

Balta_Duotex_English.pdf (1,80 MB)

Kusový koberec na mieru Bello Porpora

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky