Veľmi húževnatý jednozložkový vodou riediteľný finálny lak na drevo STRONG Premium mat na drevené podlahy od Dánskeho výrobcu Junckers. Ideálne pre použitie na silne zaťažené drevené podlahy z mäkkého aj tvrdého dreva v domácnosti alebo na menej zaťažené podlahy v komerčných priestoroch. Lak na podlahy Strong je pružný a veľmi dobre odoláva bežnému zaťaženiu. Možno ho aplikovať aj na drevený nábytok, obloženie a iné stolárske výrobky v interiéri. Vytvára príjemný vzhľad mierne tlmiaci farbu dreva. Odoláva bežným čistiacim prostriedkom v domácnosti, ľahko sa čistí a renovuje. Aplikuje sa na povrchy ošetrené základným lakom Junckers PreLak, a to v dvoch až troch vrstvách. Počas lakovania sa odtieň dreva ľahko zmení, ale po dokončení práce je celkový vzhľad povrchu svetlejšie. Laky na vodnej báze dajú drevu vždy svetlejšie konečný vzhľad než laky na báze rozpúšťadiel.

Parametre

Parameter Popis
Typ Vodné laky
Prevedenie Bezfarebné
Pre Interiér
Určenie Vrchné
Balenie kg 5
Stupeň lesku Mat
Počet náterov 2 - 3
Spotreba 1l = cca. 10-12 m2
Doba zaschnutia 3 hodiny
Riedenie Neredit
Báza PU/CO-polymer
Náradie pre aplikáciu Valček s krátkym chlpom, štětec
Konečné vytvrdenie 72 hod

Priložené súbory

tl-strong-premium-2021.pdf (486 kB)
Technický list

Junckers Strong Premium lak na parkety záťažový matný 5l

Katalógové číslo:
127500-PRE
Hmotnosť:
5 kg
Výrobca:
Junckers
Maloobchodna cena:
175,90 €
Ušetríte:
11,90 €
Zľava:
7%
Cena s DPH:
164,20 €
Dostupnosť:
Skladom
MNOŽSTVO:
2 ks
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Odporúčaný spôsob aplikácie:

  • Povrchy vystavené vysokej záťaži: 1 vrstva základného laku Junckers Prelak pri výdatnosti 8 m² / l + 2 vrstvy Junckers Strong Premium pri výdatnosti 10 m² / l
  • Povrchy vystavené nízkej záťaži: 1 vrstva základného laku Junckers Prelak pri výdatnosti 8 m² / l + 1 vrstva Junckers Strong Premium pri výdatnosti 10 m² / l

Neošetrené / brúsené povrchy: Zbavte povrch podlahy všetkého prachu, vosku, mastnoty, polituračních prípravkov a zvyškov z mydlových saponátov. Povrch vybrúste, zbavíte sa špiny a všetkých nerovností. Až potom nanášajte základný lak Junckers PreLak podľa návodu alebo Junckers Strong Premium. Po zaschnutí laku povrch prebrúste brúsnym papierom o zrnitosti č. 150 - 180 po vláknach dreva. Vysajte z podlahy prebytočný prach po brúsení a vytrite čistou vodou a dobre vyžmýkanou handrou. Potom aplikujte ďalšiu 1 - 2 ďalšie nátery laku Junckers Strong Premium.

Predtým lakované podlahy: Podlahu umyte prípravkom Junckers Sylva Neutralizer. Dôkladne povrch vybrúste brúsnym papierom zrnitosti č. 180 - 220. Vysajte brúsny prach a vytrite čistou vodou a dobre vyžmýkanou handrou. Ďalšie nátery by ste mali nanášať až po skúške adhézie na menšom mieste, vykonávané v 4 hodinovom intervale. Skúšku adhézie vykonávajte tak, že na určité miesto nanesiete dve vrstvy laku v 4 hodinovom intervale a po zaschnutí vyskúšate (napr. hranou mince), či náter drží. Ak je náter v poriadku, môžete povrch podlahy prelakovať druhou a treťou vrstvou náteru. Ak priľnavosť nie je uspokojivá, postupujte podľa pokynov v návode na povrchy ošetrené voskom, alebo inými polituračními prípravky "Voskované / politurované podlahy".

Voskované / politurované podlahy: výbrus povrch brúskou a brúsnym papierom zrnitosti č. 24 - 36 a odstráňte všetky zvyšky starého náteru. Stopy po brúsení Vyhladíte brúsnym papierom zrnitosti č. 60 - 80. Nakoniec použite brúsny papier zrnitosti č. 100 - 120, aby bol povrch rovnomerný. Potom povrch dôkladne povysávajte a postupujte podľa pokynov v návode na neošetrené alebo brúsené povrchy "Neošetrené / brúsené povrchy".

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky