Nástenná lišta Mardom MD002 je nápadný profil s konvexným tvarom uprostred a ozdobným frézovaním na krajoch. Túto nárazuvzdornú a trvanlivú lištu je možné ľahko prilepiť na akýkoľvek povrch steny. Nástenné lišty sú dokončovacie prvky, ktoré sa používajú na dekoráciu a zvýraznenie stien v miestnostiach.

Nástenné lišty Mardom sú vyrobené z duropolyméru PolyForce. Tento materiál je známy svojou celkovou odolnosťou voči vode a UV žiareniu. Materiál sa nedeformuje ani nemení farbu, vďaka čomu je stenová lišta odolným a estetickým prvkom interiéru. Z výroby je lišta opatrená bielym základným náterom v matnom prevedení, ktorý tvorí základ na natretie farbou na vodnej báze.

Parametre

Parameter Popis
Ohybná Nie
Prevedenie Nástenné
Materiál Duropolymer
Pretierateľná Áno
Výška mm 40
Šírka mm 18
Dĺžka mm 2000
Výška do mm 40
Farba Biela
Hustota kg/m³ 450
Vodeodolnosť Áno
Tvrdosť 40 shore D
Použitie Interiér

Mardom Decor MD002 nástenná lišta

Katalógové číslo:
MD002
Hmotnosť:
0.31 kg
Výrobca:
Mardom
Dostupnosť: Skladom
Naša cena s DPH
8,10 €
Množstvo:
23 Ks (46 bm)

Zadajte potrebné množstvo

ks alebo bm

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Mardom Decor je jednou z popredných značiek v oblasti dekoratívneho zdobenia. Produkty, vyrobené z najkvalitnejších vodeodolných materiálov, ponúkajú dokonalý vzhľad po mnoho rokov. Široká ponuka designov, vytvorená v spolupráci s renomovanými priemyselnými návrhármi, spĺňa všetky interiérové štýly - od minimalizmu a jednoduchých foriem až po bohaté, klasické dekorácie. Produkty Mardom Decor sú medzi zákazníkmi veľmi obľúbené a boli ocenené v mnohých prestížnych priemyselných súťažiach.

 

PolyForce je extrudovaný polymér s veľmi vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu a vysokou hustotou materiálu 450 kg/m³, obsahuje špeciálne zušľachťovače, ktoré zvyšujú hustotu a odolnosť lamiel. Jedná sa o plne vodeodolný materiál - vďaka tomu je možné nástenné lamely inštalovať do kúpeľní, kuchýň, kozmetických salónov, reštaurácií a všetkých miestností vystavených vlhkosti, priamemu kontaktu s vodou a častému čisteniu. Problém nástenných líšt vyrobených z iných materiálov (napr. MDF) je v tom, že lamely sa vplyvom vlhkosti delaminujú. Potom sa vrchná vrstva nevzhľadne odlepuje od jadra. Nástenné lamely z PolyForce nebobtnú ani sa nedeformujú a zachovávajú si svoj krásny vzhľad po mnoho rokov. Náhodné rozliatie alebo čistenie podlahy mopom neovplyvní estetiku lamely. Materiál je plne recyklovateľný. Výroba je založená na uzavretom cykle. Neobsahuje freóny, azbest ani kyanidy. Faktor poškodzovania ozónovej vrstvy: 0.

 


 

FAQ

 

 

Aký je rozdiel medzi PolyForce a ProFoam?

PolyForce je extrudovaný polymér s veľmi vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, plnou vodeodolnosťou a vysokou hustotou materiálu. Lišty z PolyForce majú jednoduché tvary, bez drobných štukových dekorov. Materiál je plne recyklovateľný.

ProFoam je vysoko kvalitný penový polyuretán s vysokou hustotou. V materiáli je možné vytvoriť hlboké, ostré a veľmi presné dekorácie. Materiál je ľahký, takže z neho vyrobíte aj veľké stropné lišty bez toho, aby hrozilo odlepenie a odpadnutie.

V praxi je PolyForce o niečo odolnejší voči poškodeniu ako ProFoam.

Ako schovať káble do nástennej lišty?

Keď ide o skrytie káblov, nástenné lišty sú skvelým riešením. Nie všetky modely však majú profil, ktorý umožňuje skryť káble. Spravidla platí, že čím vyššia je lišta, tým väčšia je šanca, že sa káble zmestia. Veľkosť niektorých líšt znamená, že sú hlbšie a majú vzadu väčšiu plochu na skrytie káblov. Pokiaľ chcete dosiahnuť optimálnu estetiku a skrytie káblov, mali by ste skontrolovať, či má daný model vzadu špeciálne profilovaný priestor a akú má veľkosť.

Akú farbu majú nástenné lišty?

Lišty Mardom Decor LED sú dostupné v matnom prevedení a sú opatrené špeciálnym základným bielym náterom, ktorý dokonale pripraví povrch pre lakovanie v akejkoľvek farbe. Lišty je možné natierať ľubovoľnými farbami na vodnej báze, bez rozpúšťadiel. Vďaka tomu ľahko zladíte farbu lišty s podlahou a designom interiéru.

Sú nástenné lišty Mardom vodeodolné?

Áno, soklové lišty sú vodeodolné, takže ich možno inštalovať do kúpeľní, kuchýň a miestností s vysokou vlhkosťou. V prípade zatopenia, priamy kontakt s vodou neovplyvní. Sokle nereagujú s vodou, nenapučia, nedelaminujú sa a nemenia tvar ani vzhľad.

Sú nástenné lišty Mardom UV odolné?

Lišty Mardom sú odolné voči UV žiareniu. To znamená, že skvele fungujú v miestnostiach s intenzívnym slnečným žiarením a ich farba vplyvom slnečného žiarenia nebledne, nežltne, zostávajú živé a nezakalené.

Aké lepidlo použiť na montáž nástenných líšt Mardom?

  • MARDOM FIX PRO - montážne lepidlo, slúžiace na lepenie všetkých typov soklových líšt na stenu a strop. Je možné ho tiež použiť na lepenie spojov medzi lištami PolyForce.
  • MARDOM MAX - montážne, hybridné, polymérové lepidlo s maximálnou pevnosťou spoja a okamžitou rýchlosťou uchopenia - už po 8 sekundách. Určené na použitie na problematické povrchy. Používa sa na lepenie všetkých typov líšt na stenu a strop.
  • MARDOM FIX EXTRA - lepidlo na spájanie soklových líšt z polyuretánu ProFoam.

Ako pripraviť povrch pred inštaláciou nástenných líšt?

Povrch by mal byť suchý, zbavený prachu a odmastený. V prípade rozpadajúcich sa stien je potrebné ich najprv napenetrovať.

Je možné lišty nalepiť na sklo, kov alebo iný neštandardný povrch?

Áno. V takejto situácii sa oplatí použiť lepidlo s veľmi vysokou pevnosťou spoja Mardom MAX.

Ako opraviť drobné poškodenie povrchu nástennej lišty?

Drobné poškodenia na povrchu soklovej lišty je možné opraviť tmelom Flex Filler. Hmota je veľmi plastická a po zaschnutí sa ľahko brúsi. Vďaka tomu môžete vyplniť všetky dutiny a zarovnať hmotovú vrstvu s povrchom soklovej lišty.

Ako čistiť a ošetrovať nástenné lišty?

Lišty Mardom Decor nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť. Prach je možné odstrániť metličkou alebo vysávačom pomocou čistej špičky s mäkkými štetinami. Pri bežných líštách je spôsob mokrého čistenia závislý od náteru, ktorý zákazník použije. Pokiaľ by išlo o umývateľnú farbu, je možné lišty čistiť rovnako ako steny.

 


 

Upozornenie

Fotografie produktu sa môžu líšiť v závislosti od nastavenia monitora alebo zariadenia a svetelných podmienok, predovšetkým teplote osvetlenia. Fotografie zobrazujú iba vizuálne znázornenie výrobku. Odporúčame si preto pred nákupom zakúpiť od nás vzorky. Vzorky predstavujú výrez originálu, pomocou ktorého sa môžete presvedčiť o farbe a type povrchu. Vzorky a fotografie sú vďaka svojej limitovanej veľkosti iba ilustratívne a teda nezáväzné pre objednávky.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky