Farebný uretanový olej Junckers Rustic Oil Colour sa používa ako napúšťací aj čistý olej pre neošetrené drevené podlahy, nábytok alebo stoly a pracovné dosky v interiéri. S tónovacím olejom môžete podlahe dať celok nový vzhľad a vytvoriť vzrušujúce atmosféru. Tónovacie olej je mierne priehľadný, zasychá a vytvára transparentný povrch požadovaného tónu a zdôraznite prirodzenú štruktúru a vzory dreva. Tónovacie olej preniká hlboko do štruktúry dreva, odpudzuje vodu, je odolný voči oderu a zašpineniu, bez zápachu.

Dodáva sa v 10 atraktívnych odtieňoch, ktorými možno ľahko zmeniť farebný odtieň podlahy alebo nábytku v interiéri. Hodí sa na mäkké aj tvrdé dreviny. Odoláva bežným čistiacim prostriedkom v domácnosti, ľahko sa čistí a renovuje. Olejovaný povrch je možné bez akýchkoľvek ťažkostí prelakovať všetkými typmi vodných lakov Junckers.

Tónovacie rustikálny olej získal Danish Indoor Climate Labelling. Produkt s týmto označením prešiel rozsiahlymi testami prchavých emisií a zápachu. Tým je zaistené, že v oleji nie sú žiadne chemické látky, ktoré by nepriaznivo ovplyvňovali kvalitu vzduchu v miestnosti.

Parametre

Parameter Popis
Typ Vytvrdzovacie
Biocidy Neobsahuje
Prevedenie Farebné
Pre Interiér
Stupeň lesku Závisí na záverečnom náteru
Počet náterov 1 - 2
Spotreba Predtým ošetrené podlahy 20-50 m2/l, neošetrené drevo 5-10 m2 /l
Doba zaschnutia 8 hodin
Zloženie Uretanový olej v parafínovom roztoku olejov a rozpúšťadiel
Riedenie Neredit
Náradie pre aplikáciu Valček, nerezová stierka, rúno, štetec, strojovo
Konečné vytvrdenie 24 hodín
Obsah VOC g/l 500

Priložené súbory

TL_Rustic_Oil_Colour.pdf (343 kB)
Technický list

JUNCKERS Rustic oil Colour uretanový olej White

Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
od 36,70 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Tónovaci olej na drevo Junckers Rustic oil Colour White 0,75l 122200-EXP-BL
0,75 litra
Skladom 3 ks 36,70 €
Tónovaci olej na drevo Junckers Rustic oil Colour White 2,5l 122400-EXP-BL
2,5 litra
Skladom 2 ks 104,30 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Odporúčané množstvo náterov:

 • Podlahy vystavené vysokej záťaži: 2 vrstvy tńovacího oleja Rustic Oil Colour + 1 vrstva Rustic Oil bezfarebný, prípadne 2 vrstvy laku Junckers HP Commercial. Povrchy vystavené vysokej záťaži by sa mali ošetrovať častejšie, aplikujte vždy novú tenkú vrstvu olejového prípravku Rustic Oil bezfarebný, aby podlaha nemala ponurý až matný vzhľad. Povrch pravidelne ošetrujte prípravkom Rustic Top Oil. Na čistenie povrchov používajte prípravok Junckers Sylva Cleaner.
 • Podlahy vystavené nízkej záťaži: 2 vrstvy tńovacího oleja Junckers Rustic Oil + 1 vrstva Rustic Oil bezfarebný, prípadne 2 vrstvy laku Junckers ProFinish. Povrchy vystavené vysokej záťaži by sa mali ošetrovať častejšie, aplikujte vždy novú tenkú vrstvu olejového prípravku Rustic Oil bezfarebný, aby podlaha nemala ponurý až matný vzhľad. Povrch pravidelne ošetrujte prípravkom Rustic Top Oil. Na čistenie povrchov používajte prípravok Junckers Sylva Cleaner.
 • Stoly - pracovné dosky: 2 vrstvy tńovacího oleja Rustic Oil Colour + 2 slabé vrstvy Rustic Oil bezfarebný.

Základný náter tónovacím olejom: Zbavte povrch podlahy všetkého prachu, vosku, mastnoty, polituračních prípravkov a zvyškov z mydlových saponátov. Výbrus povrch tak, nech je dokonale rovný, použitím brúsneho papiera zrnitosti 100 - 120 alebo čiernym alebo zeleným padom. Povrch dôkladne povysávajte a zbavte prachu. Navlhčite povrch vlhkou handričkou. Uistite sa, že je podlaha rovnomerne a viditeľne navlhčená, aby sa zabránilo nerovnomernému vzhľadu. Potom nechajte 10 - 15 minút zaschnúť. Naneste jednu vrstvu Rustic Oil Colour pomocou plochého štetca, dvojité špachtľe, valčeka pre podlahy alebo valčeka pre nábytok, nanášacím rúnom pre ručné držadlo, kefou pre oleje a nechajte drevo olej absorbovať po dobu cca 30 minút. Ak je podlaha miestami suchá, rozotrite olej do strán alebo naneste viac oleja. Nenechajte prebytočný olej na povrchu zaschnúť. Neabsorbovaný olej najneskôr do 45 minút odstráňte. Povrch by mal vyzerať matne, žiadny lesk. Nechajte 16 - 24 hodín schnúť. Druhú vrstvu opakujte ako prvý podľa požadovanej intenzity.

Konečná úprava podláh: Povrch opatrne prebrúste alebo zdrsnite jemným brúsnym papierom 180 - 220 alebo zeleným - čiernym padom. Na podlahy naneste 1 vrstvu oleja Rustic Oil bezfarebný, alebo jeden z lakov Junckers v 2 vrstvách HP Commercial 2K alebo ProFinish. Na stôl - pracovnú dosku použite 2 tenké vrstvy Rustic Oil bezfarebný. Množstvo závisí na tom, koľko oleja podlaha absorbuje. Prebytočný olej odstráňte počas 45 minút, najlepšie bavlnenou handrou. Celý proces je možné po 6 - 8 hodinách zopakovať. Než začnete podlahu využívať, odporúčame ponechať podlahu po poslednom nátere dôkladne zaschnúť po dobu 24 hodín. Predložky a koberce pokladajte až po niekoľkých dňoch.


Klasifikácia v súlade s nariadením (ES) č. 1272/2008

 • Aquatic Chronic 4, H413

Klasifikácia podľa smernice Rady 67/548 / EHS alebo smernice 1999/45 / ES

 • H226 Horľavá kvapalina a pary.
 • H302 Škodlivý po požití.
 • H304 Pri požití a vniknutí do dýchacích ciest môže spôsobiť smrť.
 • H315 Dráždi kožu.
 • H317 Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu.
 • H318 Spôsobuje vážne poškodenie očí.
 • H334 Pri vdýchnutí môže vyvolať alergiu alebo príznaky astmy, alebo dýchacie ťažkosti.
 • H335 Môže spôsobiť podráždenie dýchacích ciest.
 • H413 Môže mať dlhodobé škodlivé účinky na vodné organizmy.

Bezpečnostné pokyny:

 • P101 Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku.
 • P102 Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • P273 Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia.
 • P501 Odstráňte obal podľa platných predpisov.

Videá


Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky