Korková podlaha do kuchyne? Za nás určite áno!

7. 9. 2017

Zariaďujete si kuchyňu a hľadáte inspiráciu pre podlahu do kuchyne? Vsaďte na korkovú podlahu, uvidíte, že vás milo prekvapí. 

Kvalitný korok býva starý aj 30 rokoch

Vedeli ste, že korkové duby rastu prevažné vo Stredomorí a ich kôra sa zbiera každých 9-15 rokov? Najkvalitnejší korok sa dokonca ťaží z kôry staré aj 30 rokov! Vďaka jeho skvelým izolačným vlastnostiam sa používa najčastejšie ako zátka od vína, ale vyniká aj ako podlaha do domácnosti. Vo Stredomorí z neho dokonca vyrábajú kabelky, opasky a ďalšie módne doplnky.

 

korkova podlaha kuchyne

 

Žiadne nočné mory o diere v podlahe

Pri varení, umývaní riadu alebo upratávanie stolu občas dajaký ten tanier skoční na podlahe. Chvíľu medzi upúšťaním a dopadom na zem trnieme od hrôzy, či sa rozbije iba riad alebo so sebou zoberie i dlažbu. O korkovú podlahu sa báť nemusíte, oproti dlažbe je viacej odolnejší. Jej materiál je vode odolný, pružný, mäkký a tlmí nárazy.  Absolútne ideálna podlahová krytina do kuchyne, nemyslíte?

 

korkova podlaha v kuchyni

 

Povedzte zbohom studeným nohám

S korkovú podlahou môžete do kuchyne pustiť aj malé deti. Žiadne podchladenie im nehrozí. Korok má skvelé izolačné vlastnosti a nie je na dotyk studený. Navyše je antialergénny, pružný, mäkký a tým vhodný pre ľudí s problémy chrbtice, kolenami a ďalšími kĺbmi.

korkova podlaha pre deti

 

Nie je korok ako korok. Vyberať môžete z veľkého množstva vzorov

Korkovú podlahu zakúpite v podobe dlaždíc, ktoré sa lepí na zem, alebo ako plávajúcu podlaha. A pokiaľ si myslíte, že vás už nič neprekvapí, tak vás vyvedieme z omylu. Tento typ podlahy predávame v pestré škále vzorov a farieb, od takmer bielej až po tmavo hnedú. Harmonizovať tak zariadene kuchyne s podlahou nebude žiadny problém.

 

3D korkovy obklad Korková plávajúca podlaha Expression Korková plávajúca podlaha Champagner White


Diskusia


Novinka ešte nebola komentovaná, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  
presmerovat_automaticky