Luxusné kožené podlahy: Aké sú ich výhody a nevýhody?

18. 4. 2017

Už ste počuli o kožených podlahách? Ich ceny sa držia na historickom minime a aj napriek tomu ich tak často nie je v domácnostiach vidieť. Čím to asi bude? Jednoducho sú príliš extravagantné. Ľudia buď nemajú odvahu si ich zaobstarať, alebo si pravdepodobne myslia, že kožené podlahy nič nevydržia. Opak je ale pravdou.

 

 

 

V čom sú kožené podlahy tak výnimočné?

Kožené plávajúce podlahy vyzerajú luxusne, seriózne a nevšedne. Dokonale doplnia interiér a vytvoria veľmi útulnú atmosféru. Naviac v sebe kombinujú vlastnosti tvrdých a mäkkých podláh. Sú jednoduché na údržbu, nezachytávajú prachové častice, navyše sú bezpečné, príjemné a na dotyk nepôsobia tak chladno (ako trebárs laminátová podlaha).

A keď hovoríme o kožených podlahách, myslíme tým naozaj pravú kožu. Tieto luxusné podlahy sú vyrobené z recyklovanej kože, prírodného latexu, oleja a triesloviny. Na spodnej strane nosnej dosky sú najčastejšie opatrené korkovou podložkou a môžete si vyberať z celej škály farieb.

 

 

 

Základom je starostlivá údržba

Obdobne ako všetky ostatné výrobky z pravej kože aj kožené podlahy sa opotrebovávajú a menia svoj vzhľad, naviac sa môžu ošúpať a poškriabať. Ak si chcete byť istí, že sa novej podlahe nič nestane, vsaďte na kožené podlahy ošetrené voskom. Nevyhnete sa síce pravidelnému voskovaniu a lešteniu, ale podlaha sa bude blýskať a bude menej náchylná na poškodenie.

Pri čistení platí – menej je viac. Rovnako ako iným podlahám aj tým koženým vadí časté zametanie. Riaďte sa preto vždy odporúčaním výrobcu.

 

 

 

Pokiaľ sa rozhodnete pre túto luxusnú podlahovú krytinu, musíte brať do úvahy, že sa jedná o prírodný materiál. Vystavovanie vysokému teplu a slnečnému žiareniu spôsobuje vyblednutie a nerovnomerné zafarbenie (fľaky). Koži nerobí dobre ani vlhkosť a voda. Tie môžu spôsobiť zvrásnenie. Kožené podlahy preto odporúčame do interiéru s možnou reguláciou teploty a do miestností bez väčšej vlhkosti (napríklad kúpeľňa).

 

 


Diskusia


Novinka ešte nebola komentovaná, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  
presmerovat_automaticky