Naše vinylové podlahy: Kto ich vyrába a za akú cenu?

21. 9. 2016

Výrobci vinylových podlah


Vinylová podlaha je naozajstným chameleónom medzi podlahami. Ponúka naozaj mnoho podôb, samozrejmosťou sú určite výhody a zdravotná nezávadnost. Kam ju umiestniť sme vám už poradili, dnes si predstavíme výrobcov vinylových podláh, ktoré na našom e-shope predávame, a ich ceny.
 

Vinylcork

Podlahy od portugalského výrobcu Granorte s triedou záťaže 32 (rada Pro 33) a nášľapnou vrstvou 0,33 mm (rada Pro 0,5 mm). Prednosťou týchto podláh sú krásne vizualizácie drevených a kamenných imitácií, ďalej 2 korkové vrstvy, jedna pod vinylovú vrstvu a jedna na spodnej strane podlahy. Vďaka tomu sú tieto podlahy výnimočne pohodlné a teplé.

Vinylová podlaha Vinylcork
 

Vinylové podlahy Vinylcork majú vynikajúcu odolnosť proti oderu vďaka mikro-keramickým časticiam vo vinylovej vrstve. Vinylová podlaha Vinylcork je vhodná pre podlahové vykurovanie. Všetky dekory sú dostupné v prevedení plávajúcom so zámkom alebo v prevedení pre lepenie bez ftalátov a formaldehydu.
 

Contesse

Belgické celovinylové podlahy pre bytovú záťaž s hrúbkou len 4mm. Trieda záťaže 31 a hrúbka nášľapnej vrstvy 0,3 mm. Podlahy sa vyznačujú vynikajúcou rozmerovou stálosťou a tvarovou deformáciou. Contesse EasyLock sa vyrába z 100% čistého vinylu, so všetkými aspektami kvality a zdravotnou nezávadnosťou pod prísnou kontrolou.

Vinylová podlaha Contesse

Podlahy neobsahujú recyklovaný materiál, a preto je celý obsah v súlade s normami EU. Sú kompletne recyklovateľné, nakoľko podlaha neobsahuje žiadne zbytky lepidla. EasyLock sa dá taktiež demontovať a znovu nainštalovať, takže je ideálnym ekologicky udržateľným produktom.
 

Tajima

Luxusné vinylové diely od japonského výrobcu podláh pre profesionálne použitie so stabilizačnou mriežkou. Vysoko odolné, dekoratívne a technologicky veľmi vyspelé vinylové podlahy Tajima sú vhodné aj pre veľmi rušné obchodné oblasti a stredne zaťažované priemyslové priestory.

Vinylová podlaha Tajima

Vinylové podlahy v dieloch, určené k prilepeniu, sú vďaka výbornej tepelnej priepustnosti vhodné pre podlahové vykurovanie. Vinylová podlaha je veľmi odolná voči všetkým nástrahám každodenného života, ako sú škvrny od vody a škrabance. Trieda záťaže 42 a hrúbka nášľapnej vrstvy 0,5 mm.
 

Fatra

Tunajší výrobca nielen vinylových podláh Fatra, a.s. pri výrobe vinylových podláh využíva receptúry, ktoré neobsahujú ftalátové zmäkčovadlá. Nové dekory podláh Thermofix zaradené do kolekcie 2015-2017 tento zákazníkmi vyžadovaný trend spĺňajú. Tým dochádza k významnému vylepšeniu produktu po stránke zdravotnej a hygienickej.

Vinylová podlaha Fatra

Thermofix vďaka svojej konštrukcii patrí medzi najkvalitnejšie vinylové heterogénne podlahoviny na svete. Krytina je naviac kvôli maximálnej rozmerovej stálosti vystužená skleným rúnom. Podlahové diely rady Imperio neobsahujú sklenú mriežku.
 

Grabo

Maďarský výrobca podlahovín s tradíciou od roku 1905. Nová rada vinylových dielov Plank-It od tohoto výrobcu je inšpirovaná prírodou a vyrábaná bez ftalátov. So záťažovou triedou 42 ide o dlhotrvajúce podlahové riešenie vzhľadom k jeho odolnosti proti škvrnám a škrabancom a nášľapnou vrstvou 0,55 mm, naviac za veľmi dobrú cenu.

Vinylová podlaha Grabo


Ceny vinylových podláh v našom internetovom obchode

Najlacnejšie vinylové podlahy pre lepenie máme v ponuke od českého výrobcu Fatra v rade Imperio, v záťažovej triede 31 pre bytovú záťaž za cenu 14,93 €/m2. Najlacnejšie záťažové vinylové podlahy vedieme v ponuke od výrobcu Graboplast s radou Plank-It a záťažovej triede 42 za cenu 17,31 €/m2. Ani jedna z podláh nemá stabilizačnú mriežku.

Vo vinyloch so stabilizačnou mriežkou sú najlacnejšie podlahy Thermofix v záťažovej triede 41 za cenu 18,93 €//m2 a Tajima v záťažovej triede 42 za cenu 19,47 €//m2.

Vo vinylových podlahách plávajúcich so zámkom sú najlacnejšie podlahy Contesse za cenu 27,93 €//m2 v záťažovej triede 31.

   
presmerovat_automaticky