Terasy na balkóny

7. 5. 2016

Unikátny systém riešenia terasy v miestach, kde je obmedzená výška pre stavbu podkladového roštu terasy, ako napríklad balkóny a nemožno použiť nosnú konštrukciu. WPC terasové dosky S-Board môžu byť inštalované priamo na podklad, bez toho aby ste museli používať nosnú konštrukciu. To znamená, že podklad terasy bude zvýšený iba o 2,2 cm.

Systém WPC terás S-Board umožňuje inštaláciu v miestach, kde tradičné vysoké systémy nefungujú. S-Board šetrí nielen miesto, ale v prvom rade, investičné náklady a čas potrebný na jeho vykonanie. Možno ho inštalovať priamo na existujúcom stabilnom povrchu, ako sú napríklad betónové podlahy, keramické obklady a dlažby.

S-Board terasy sú vyrobené z kompozitného materiálu 60% drevených vlákien a 40% polymérov, zaisťujúcich dostatočne tvrdú pochôdzne vrstvu. Materiál je UV odolný, farby nevyblednú. Flexibilny protišmykový povrch R11 zabraňuje tvorbe triesok a zaisťuje bezpečný a pohodlný kontakt s nohou aj za dažďa.

Oveľa nižší nasiakavosti v porovnaní s tradičnými kompozity alebo drevenými terasami (do 2,2%), robí tento materiál veľmi odolný voči vode a teda aj hubám a škodcom. Štruktúra dosiek zaisťuje vysokú tvarovú stabilitu aj v extrémnych podmienkach. Dosky sú odolné voči vysokým teplotám od + 60°C až - 20°C. Avšak, je potrebné sa vyhnúť vysokému ohrevu povrchu, pretože pri veľkom mechanickom zaťažení, môže dôjsť k poškodeniu povrchu. Kompozitné terasy sú predmetom miernych dimenzionálnych výkyvov. Z tohto dôvodu je dôležité vytvoriť dilatačné škáry medzi každým doskou, ktorá by nemala byť menšia ako 5 mm.

 

Konštrukcia a montáž terás S-Board

 

Spodná vrstva terás S-Board je vyrobená z materiálu na báze gumy, ktorý má dokonalé tlmiace vlastnosti.

Spodná gumová strana ters S-Board

 

Terasa S-Board je len 22 mm vysoká a v dôsledku toho môže byť inštalovaná na povrchu, kde konvenčné terasové systémy nemôžu byť použité z dôvodu vysokej konštrukcie.

 

Farby terasových dosiek S-Board

Farebné varianty terasových dosiek S-Board


Diskusia


Novinka ešte nebola komentovaná, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  
presmerovat_automaticky