Umelé trávniky na balkóny aj ku bazénu. Ktoré sú tie naj?

30. 8. 2017

Umelá tráva je ideálna do miest, kam príroda už nedosiahne – na balkóny, lodžie a terasy. Vhodná je ale aj pre bazény a na verandu. Prečo? Umelý trávnik prepúšťa vodu, nezadržuje ju. Navyše má prirodzený vzhľad počas celého roka a je veľmi ľahký na udržiavanie. V našom článku vám ponúkneme konkrétne tipy na umelé trávy na balkón aj záhradu.

 

umelý trávnik na balkón i záhradu

 

Nehorľavý umelý trávnik do interiéru

Hviezdou medzi interiérovými umelými trávniky je X-tinquish. Kombinuje v sebe ľahkú inštaláciu a maximálnu bezpečnosť. Umelá tráva je nehorľavá a znižuje emisie dymu. Najvhodnejšie je umiestniť ju do interiéru, ale žiadna katastrofa sa nestane pokiaľ ho položíte aj na terasu. Všade urobí veľa parády a dobre poslúži.

 

Umelá tráva s dlhým vláknom na balkón

Tiež máte radi chôdzu v tráve na boso, ale nemáte záhradu alebo bývate v byte? To vôbec nevadí, i na takéto miesta môžete položiť umelú trávu! A ktorú my by sme vám odporúčali? Na balkón a lodžiu Rosemary. Má vyšší vlákno a až o 50% viacej stebiel na m2, vďaka čomu je veľmi príjemný na chôdzu a pôsobí prirodzene.

 

Umělá tráva Highland

 

Trávnik na terasu, pergolu a záhradu

Na tieto povrchy sú ideálne stredne dlhá vlákna. Medzi veľmi obľúbené produkty patrí umelá tráva Colorado. Je univerzálne použiteľná – na záhradu, ku bazénu i na balkón. Vďaka stredne dlhým vláknam a hustote pôsobí realisticky a čisto. Údržba je podobná ako u ostatných umelých trávnikov veľmi jednoduchá. Vystačíte si s tvrdú metlu, kefu alebo vysávačom.

 

umela tráva Daisy

 

Letný trávnik ku bazénu a na ihrisko

Pokiaľ staviate bazén alebo ihrisko, pozrite sa po umelé tráve s nízkym vláknom. Sú k takýmto účelom najvhodnejšie. Príkladom môže byť umelý trávnik Summer, ktorý má navyše na rubové strane nopickú fóliu pre lepší odtok vody. Na povrchu sa tak nebude udržiavať vlhkosť a tráva bude po celý rok vyzerať stále krásne zelene a sviežo.

 

umely travnik summer

 

Nezabudnite, že umelá tráva sa musí pokladať na tvrdý povrch, to znamená na dlaždice, tehly, drevo, asfalt a podobne. A aby váš trávnik i po niekoľkých rokoch vyzeral stále ako nový, nezabudnite jej čistiť – vysávačom, metlu alebo prúdom vody. Uvidíte, že pri pravidelné starostlivosti vám bude umelý trávnik na balkóne robiť radosť ešte dlhú dobu.


Diskusia


Novinka ešte nebola komentovaná, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  
presmerovat_automaticky