Umelé trávniky na balkóny aj ku bazénu. Ktoré sú tie naj?

30. 8. 2017

Umelá tráva je ideálna do miest, kam príroda už nedosiahne – na balkóny, lodžie a terasy. Vhodná je ale aj pre bazény a na verandu. Prečo? Umelý trávnik prepúšťa vodu, nezadržuje ju. Navyše má prirodzený vzhľad počas celého roka a je veľmi ľahký na udržiavanie. V našom článku vám ponúkneme konkrétne tipy na umelé trávy na balkón aj záhradu.

 

umelý trávnik na balkón i záhradu

 

Nehorľavý umelý trávnik do interiéru

Hviezdou medzi interiérovými umelými trávniky je X-tinquish. Kombinuje v sebe ľahkú inštaláciu a maximálnu bezpečnosť. Umelá tráva je nehorľavá a znižuje emisie dymu. Najvhodnejšie je umiestniť ju do interiéru, ale žiadna katastrofa sa nestane pokiaľ ho položíte aj na terasu. Všade urobí veľa parády a dobre poslúži.

 

Umelá tráva s dlhým vláknom na balkón

Tiež máte radi chôdzu v tráve na boso, ale nemáte záhradu alebo bývate v byte? To vôbec nevadí, i na takéto miesta môžete položiť umelú trávu! A ktorú my by sme vám odporúčali? Na balkón a lodžiu Rosemary. Má vyšší vlákno a až o 50% viacej stebiel na m2, vďaka čomu je veľmi príjemný na chôdzu a pôsobí prirodzene.

 

Umělá tráva Highland

 

Trávnik na terasu, pergolu a záhradu

Na tieto povrchy sú ideálne stredne dlhá vlákna. Medzi veľmi obľúbené produkty patrí umelá tráva Colorado. Je univerzálne použiteľná – na záhradu, ku bazénu i na balkón. Vďaka stredne dlhým vláknam a hustote pôsobí realisticky a čisto. Údržba je podobná ako u ostatných umelých trávnikov veľmi jednoduchá. Vystačíte si s tvrdú metlu, kefu alebo vysávačom.

 

umela tráva Daisy

 

Letný trávnik ku bazénu a na ihrisko

Pokiaľ staviate bazén alebo ihrisko, pozrite sa po umelé tráve s nízkym vláknom. Sú k takýmto účelom najvhodnejšie. Príkladom môže byť umelý trávnik Summer, ktorý má navyše na rubové strane nopickú fóliu pre lepší odtok vody. Na povrchu sa tak nebude udržiavať vlhkosť a tráva bude po celý rok vyzerať stále krásne zelene a sviežo.

 

umely travnik summer

 

Nezabudnite, že umelá tráva sa musí pokladať na tvrdý povrch, to znamená na dlaždice, tehly, drevo, asfalt a podobne. A aby váš trávnik i po niekoľkých rokoch vyzeral stále ako nový, nezabudnite jej čistiť – vysávačom, metlu alebo prúdom vody. Uvidíte, že pri pravidelné starostlivosti vám bude umelý trávnik na balkóne robiť radosť ešte dlhú dobu.
presmerovat_automaticky