Voskový olej na kuchynské drevené dosky je ideálny pre ošetrenie kuchynských drevených krájacích dosiek. Číra kombinácia prírodných olejov a voskov vytvára mikroporézny povrch, ktorý nepraská, neodlupuje sa, netvorí šupinky ani pľuzgieriky. Ošetrený povrch je odolný voči vínu, pivu, kole, káve, čaji, ovocným šťavám, mlieku a vode v súlade s požiadavkami normy DIN 68861 - 1 A, nezanecháva stopy po vode. Po zaschnutí je náter neškodný pre ľudí, zvieratá a rastliny (odolný voči potu a slinám podľa normy DIN 53160). Osmo olej na kuchynská drevené dosky je bezpečný pri styku s potravinami v súlade s normou EN 1186 časť 5/14.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 24 m² pri 1 nátere
Počet náterov 2
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček, rúno
Typ Vytvrdzovacie
Biocidy Neobsahuje
Báza Olejová
Prevedenie Bezfarebné
Použitie Interiér
Vhodné pre Pracovné dosky
Veľkosť balenia 0,5 l
Stupeň lesku Matný
Doba zaschnutia 8-10 hod
Hustota g/cm³ 0,92 – 0,97
Krajina pôvodu Německo

Priložené súbory

3099.pdf (210 kB)
Technický list

Olej na kuchynské drevené krájancie dosky Osmo 3099 Bezfarebný mat

Katalógové číslo:
13900160
Hmotnosť:
0.54 kg
Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
30,20 €
Dostupnosť:
7 dní
ks

Odporúčame prikúpiť

 • Osmo 8000 riedidlo a čistič štetcov

  Čistič štetcov a riedidlo Osmo 8000 bez zápachu, bez benzínu, prvotriednej kvality. Na čistenie pracovného náradia...
  Cena s DPH: 13,60 €
  Dostupnosť: Skladom
 • Loba Microfaser valček pre oleje

  Valček Loba Microfaser vhodný k aplikácii olejov. Výdatnosť: 60 - 80 g/m 2 . Šírka 25 cm pre držiak 8 mm.
  Cena s DPH: 10,70 €
  Dostupnosť: 7 dní
 • Originálny plochý štetec Osmo 60 mm

  Štetec plochý Osmo 60 mm, pre olejované i vodou riediteľné nátery, úplne nová technológia syntetického vlákna,...
  Cena s DPH: 10,90 €
  Dostupnosť: 7 dníPopis tovaru

 

Výdatnosť: 1 l výrobku vystačí pri jednom nátere na cca 24 m². Výdatnosť závisí do značnej miery na charakteristikách dreva. Uvedené hodnoty sa vzťahujú na hladké ohobľované - brúsené drevené povrchy, u ostatných povrchov sa môže výdatnosť odlišovať.

Upozornenie: Osmo olej na kuchynská drevené dosky zosilňuje prirodzený farebný odtieň dreva (trvalo mokrý efekt). Nanesenie moc silné vrstvy prípravku a nedostatočné vetranie predlžuje dobu schnutia. Povrchy ošetrené Osmo olejom na kuchynská drevené dosky možno ľahko vyčistiť pomocou vlhkej handričky a potom vytrieť do sucha. Čas použiteľnosti je 5 rokov a viac, ak je výrobok uchovaný v dobre uzavretej pôvodnej plechovke. Pokiaľ výrobok vplyvom mrazu zhustne, treba ho pre znovunadobudnutia pôvodnej konzistencie ponechať pri izbovej teplote po dobu 24 hodín pred vlastnou aplikáciou.

Príprava podkladu: Drevený povrch musí byť pred aplikáciou čistý a suchý (vlhkosť max. 18%) a nesmie byť pokrytý námrazou. Osmo olej na kuchynská drevené dosky je priamo pripravený na použitie, prosím nerieďte. Pred použitím dôkladne premiešajte.

Staré nátery a laky kompletne odstráňte. Pri brúsení vždy používajte respirátor. Starostlivo drevený povrch obrúste - začnite najprv hrubým brúsnym papierom, pre finálne brúsenie použite hrubosť 150 - 240 (v závislosti od druhu dreva). Pred vlastnou aplikáciou starostlivo odstráňte z povrchu prach z brúsenia zotretím alebo vysatím. Výsledný náter je okrem iného závislý na vlastnostiach dreva, z toho dôvodu je dôležité previesť najprv skúšobný náter, najmä potom u neznámych povrchov.

Spôsoby aplikácie: Prvý náter naneste v tenkej vrstve v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite pomocou Osmo valčeka z mikrovlákna, Osmo plochého štetca alebo Osmo nanášacím rúnom na olejové nátery. Ponechajte schnúť po dobu 8 - 10 hodín. Počas schnutia zaistite dobré odvetrávanie. Potom urobte druhý náter v tenkej vrstve pomocou Osmo nanášacieho rúna na olejové nátery alebo tkaninou, ktorá neuvoľňuje vlákna. Pri renováciách postačí spravidla jeden náter na čistý a suchý povrch pomocou Osmo nanášacieho rúna na olejové nátery alebo tkaniny, neuvoľňuje vlákna.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky