Multifunkčná lišta pre nepriame osvetlenie Orac Decor CX197 U-Steps je fantastická lišta, ktorá umožňuje mnoho rôznych spôsobov použitia. Od stropných líšt, stropných svietidiel až po záclonové lišty. Pohrajte sa s kombináciou líšt v rovnakom štýle, CX190 a CX196 pomôžu doplniť CX197. Profil je možné použiť aj bez osvetlenia ako nástennú lištu, stropnú lištu alebo garnižovú lištu. Navrhol Orio Tonini. Nepriame osvetlenie navodzuje príjemnú atmosféru a vytvára efekt väčšieho priestoru. Pri nepriamom osvetlení nie je svetelný zdroj, na rozdiel od priameho osvetlenia, vidieť. Svetlo je šírené odrazom svetelného zdroja na strope, stene či podlahe.

Lišta je vyrobená z Duropolyméru, čo je extrudovaný syntetický polymér, ktorý spĺňa najvyššie štandardy z hľadiska odolnosti, nárazuvzdornosti a vodeodolnosti. Možno použiť aj v exteriéri a vlhkom prostredí. Lištu je potrebné natrieť. UV stabilná bude lišta po dokončení náteru.

Parametre

Parameter Popis
Ohybná Nie
Prevedenie Multifunkčné
Materiál Duropolymer
Pretierateľná Áno
Výška mm 93
Šírka mm 50
Dĺžka mm 2000
Výška do mm 100
Farba Biela
Hustota kg/m³ 420
Vodeodolnosť Áno
Osvetlenie Hore aj dole
Tvrdosť 45 shore D
Použitie Exterier, Interier

Priložené súbory

Duropolymer.pdf (477 kB)
Stiahnite si materiálový list

Stropni listy cs.pdf (2,24 MB)
Stiahnite si návod na montáž

Neprime_osvetleni.pdf (11,21 MB)
Katalog

Orac CX197 U-Steps lišta pre nepriame osvetlenie

Katalógové číslo:
CX197
Výrobca:
ORAC
Dostupnosť: 14 dní
Naša cena s DPH
53,20 €

Zadajte potrebné množstvo

ks alebo bm

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Orac Decor je luxusná značka interiérových dekorácií, ktorá do všetkých svojich produktov prináša inovácie, kreativitu, eleganciu a špičkovú kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobreží Belgicka, je výrobca vysoko kvalitných ozdobných ornamentov od roku 1970 a rýchlo rozvinula do najinovatívnejšieho výrobcu ozdobných ornamentov na svete. Stropné a podlahové lišty, obklady Orac Decor sa vyrábajú z vysoko kvalitných polymérov Purotouch - vysoko kvalitný polyuretán vysokej hustoty, Duropolymér - extrudovaný nárazuvzdorný polymér a kombinujú odolnosť, spracovateľnosť a kvalitu syntetických materiálov.

Orac Decor dôsledne znižuje ekologickú stopu av roku 2021 sa stal CO2 neutrálny. 70% obalov výrobkov tvorí recyklovaný materiál. Vo výrobkoch Orac sa používa 12% recyklovaných alebo biologických surovín. Všetky profily a lepidlá Orac sú VOC A+ certifikované a teda 100% bez toxínov. Sú tiež v súlade s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorácie Orac neobsahujú azbest, kyanid a formaldehyd.

 

Orac dodáva iba lišty a lepidlá, nedodáva ovládače, LED pásky ani hliníkové vložky. Vložku z hliníka budete potrebovať iba vtedy, ak používate stropnú lištu ako osvetlenie svietiacu smerom dole. Hliníkovú vložku odporúčame použiť pre profily vyrobené z Duropolyméru, pretože zabráni priechodu svetla cez materiál. U profilov z polyuretánu Purotouch vyžadovaná nie je, pretože svetlo cez tento materiál neprechádza. Maximálna prípustná teplota profilov pre nepriame osvetlenie Orac v kombinácii s osvetlením je 70°C.

 

Kalkulátor spotreby lepidiel Orac

 

Lišta sa lepí k stene v interiéri lepidlom Orac DecoFix Pro, lepenie líšt k sebe v spoji lepidlom Orac DecoFix Ultra FX400. Lepidlo pre spoje je k dispozícii v kartuši 270 ml (FX400). Povrch musí byť čistý, suchý a bez prachu. Odstráňte všetky farby a tapety zo stien. Na vnútorné použitie a porézne povrchy (nie pre vlhké priestory alebo exteriér). Pre vlhké priestory a exteriér použite lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Na škáry, praskliny a dokončenie použite tmel FL300 Deco Filler.

Spotreba lepididiel Orac:

  • FDP500 INTERIÉR - 310 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FDP600 INTERIÉR - 4200 ml | 65 > 110 metrov lišty
  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR AJ EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrov lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrov lišty

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky