Existujú dva spôsoby, ako zabrániť pomalému prirodzenému šednutiu drevených povrchov. Buď povrchy vyčistíte a osviežite, alebo ich môžete rovno ošetriť šedými a striebornými trblietavými olejovými lazúrami Effekt. Zaručujú vám obzvlášť elegantné riešenie, ktoré umožní, aby sa povrch od začiatku zažiaril v modernej šedej farbe, bez toho aby ste čakali na prirodzené šednutiu pôsobením prírodných vplyvov.

Dekoratívny polomatný náter na ochranu dreva s metalickým efektom Osmo 1142 Effekt na báze prírodných olejov na všetko drevo vo vonkajších priestoroch. S otvorenými pórmi, nechá drevo dýchať, znižuje napučanie a zosychanie. Odpudzuje vodu, je mimoriadne odolný voči poveternosti a UV žiareniu. Náter obsahuje účinné látky na preventívnu ochranu náteru pred napadnutím plesňou, riasou a hubou a po desaťročia sa osvedčil aj za extrémnych klimatických podmienok. Neodprýskává, nepraská a neodlupuje sa. Bez obrusovania jednoducho pretrieť; základný náter nie je treba. Dá sa natierať ľahko a bez znateľných okrajov. Pri natieraní nezasychá.

Oblasti použitia: Všetko drevo vo vonkajších priestoroch: dvere, okná a okenice (rozmerové stále stavebné diely); prístrešky pre autá, drevené fasády, balkóny, drevené terasy, ploty, pergoly, záhradný nábytok a záhradné domčeky (nerozměrové stále stavebné diely).

Výdatnosť: 1l stačí pri 1 nátere na cca 26 m² u hobľovaného dreva; cca 30 m² u jemne rezaného dreva.

Parametre

Parameter Popis
Typ Trblietavé
Biocidy Obsahuje
Prevedenie Farebné
Pre Exteriér
Balenie kg 0,75
Stupeň lesku Polomat

Priložené súbory

Ochranna_olejova_lazura_efekt.pdf (94 kB)
Technický list

OSMO 1142 Strieborný grafit olejová lazúra Effekt

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 26,00 €
Dostupnosť:
Skladom

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,50 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 1142 Strieborný grafit Effekt olejová lazúra 0,125l 12100241-
0,125 litra
6 dní 0 ks 26,00 €
Osmo 1142 Strieborný grafit Effekt olejová lazúra 0,75l 12100242-
0,75 litra
Skladom 3 ks 75,70 €
Osmo 1142 Strieborný grafit Effekt olejová lazúra 2,5l 12100243-
2,5 litra
6 dní 0 ks 228,50 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Príprava: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a nesmie byť pokrytý námrazou (vlhkosť max. 20%). Očistite, prípadne slabo obrúste staré mikroporézna nátery a odstráňte staré farby a laky. Osmo Ochranná olejová lazúra je pripravená na priame použitie, prosím nerieďte. Dobre pred použitím premiešajte. Ak je to možné, aplikujte prvý náter na všetky plochy pred vlastným zmontovaním konštrukcie. Ak je požadovaná ešte dodatočná ochrana proti hnilobe a modraniu dreva, je možné drevo pred aplikáciou náteru ošetriť - pokiaľ možno zo všetkých strán - prípravkom Osmo Impregnácia dreva WR 4001.

Zpracovanie: Prípravok naneste rovnomerne v tenkej vrstve pevným Osmo ručným štetcom alebo Osmo valčekom z mikrovlákna v smere vlákien dreva a dôkladne rozotrite. Nechajte schnúť za dobrého vetrania ca. 4 - 6 hodín. Potom naneste rovnakým spôsobom aj druhý náter. Pri renovácii povrchu obvykle stačí jeden náter Osmo Ochrannú olejovú lazúrou, aplikovanú na očistený povrch. Uistite sa, že je povrch pred aplikáciou náteru dokonale čistý. Výsledný vrchné náter závisí - okrem iného - aj na prirodzených charakteristikách dreva, z tohto dôvodu odporúčame vykonanie skúšobnej náteru pred použitím.

Upozornenie: transparentný farebný odtieň je ovplyvnený prírodnou farbou dreva a môže sa preto líšiť od odtieňa vzorky. Svetlé transparentné odtiene poskytujú len malú ochranu proti UV žiareniu a neodporúčajú sa preto pre plochy silne vystavené slnku. Povrch je po uschnutí na začiatku mierne lesklý, potom polomatný. Aby sa predĺžila trvanlivosť, po dôkladnom uschnutí druhého náteru 1 x natrieť Osmo UV olejom na ochranu proti UV žiareniu Extra 420 bezfarebným.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky