Bezfarebný Osmo Top Olej 3068 je špeciálnou kombináciou oleja a vosku určený k úprave kuchynských pracovných dosiek. Dodá drevenej pracovnej doske takmer úplne prirodzený vzhľad. Zachováva svetlý charakter dreva pomocou optimálne vyvážených bielych pigmentov. Povrch dreva zostane prirodzene matný a nevznikne umelý plastový povrch. Potláča tzv. trvalo mokrý efekt a chráni drevo takmer neviditeľne. Na tmavých a červených typoch drevín je náter viditeľný a tvorí ľahko biely kriedový odtieň povrchu. Náter sa vyznačuje zvláštnou tvrdosťou a odolnosťou povrchu a má veľmi jednoduchú údržbu. Odpudzuje vodu a nečistoty. Osmo Top Olej  je vyrobený z prírodných olejov a voskov. Má otvorené póry, nepraská a neodlupuje sa.

Povrch je odolný voči chemikáliám používaných v domácnosti, vínu, pivu, kole, čaji, ovocným sirupom, džúsom, mlieku, vode  podľa DIN 68861-1C.

Oblasť použitia: drevené povrchy nábytku a pracovné plochy z masívneho dreva alebo lepeného dreva (kuchynské pracovné dosky, písacie stoly, regály a pod.) v interiéri. Taktiež vhodné na korok a OSB dosky, terakota a iné neglazúrované dlažby.

Parametre

Parameter Popis
Typ Vytvrdzovacie
Biocidy Neobsahuje
Prevedenie Bezfarebné
Pre Interiér
Vhodné pre Pracovné dosky
Stupeň lesku Mat
Spotreba 1l = cca. 12 m² u dreva bez úpravy povrchu alebo 1l = 20 m² pri jednom nátere
Doba zaschnutia cca. 8-10 hod jeden náter, korkové podlahy 24 hodín
Zloženie Slnečnicový olej, sójový olej, olej z bodliaku, CarnaubaaCandelila, vosk, parafín
Hustota g/cm³ 0,89
Riedenie Neriedi sa
Náradie pre aplikáciu Hustý štetec s prírodným vlasom, alebo handričkou v tenkej vrstve v smere fládrovania dreva
Hmotnosť 0,5

Priložené súbory

Osmo_Top_olej_2019.pdf (592 kB)
Technický list

OSMO 3068 Top Olej Natural mat pre kuchynské pracovné dosky

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 10,60 €
Dostupnosť:
Skladom

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,50 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 3068 Top Olej Natural pre kuchynské pracovné dosky mat 0,125l 10300062+
0,125 litra
Skladom 9 ks 10,60 €
Osmo 3068 Top Olej Natural pre kuchynské pracovné dosky mat 0,5l 10300061+
0,5 litra
Skladom 4 ks 31,80 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Vhodné druhy dreva: Dub, Borovica, Smrek, Buk, Jaseň, Jelša, Douglaska, Breza a Smrekovec. Javor, Americký a európsky orech aplikujte veľmi riedko a pred použitím urobte skúšobný náter.

Nevhodné druhy dreva: Céder, Iroko, Mahagon, Teak, Bambus, Akácia, Ipe, Merbau, Eben, Wenge, Rosewood. U týchto drevín odporúčame použiť čistý vosk.

Spracovanie - aplikácie: Osmo Top Olej je pripravený ihneď na použitie, nerieďte. Dobre premiešajte. Nános vykonajte nanášacím rúnom, štetcom alebo valčekom z mikrovlákna. Ďalšie účinný spôsob, ako perfektne naniesť olej s vizuálne ohromujúcim povrchom a bez chýb, je použiť Osmo HandXCenter. To je veľmi efektívny nástroj ako pre aplikáciu povrchových úprav a údržbu drevených povrchov. "Chyby náteru" možno opraviť až do 15 minút po 1. nánose v ešte mokré ploche. Nechajte schnúť za dobrého vetrania cca. 8 - 10 hodín. Potom vykonajte druhý náter. V prípade, že pracujete s valčekom, aplikujte 2 nátery, v prípade, že pracujete s handrou, aplikujte 3 nátery. Vždy zachovajte dobu schnutia medzi jednotlivými nátermi 8 - 10 hodín a dbajte na dobré vetranie. Pri renovácii plochy už upravené olejom stačí spravidla 1 náter na povrch očistený od znečistenia. Výsledok úpravy závisí okrem iného od stavu dreva, preto je zásadne potrebné vykonať skúšobnú aplikáciu.

Ak potrebujete, aby bola kuchynská pracovná doska obzláště odolná voči vode, aplikujte po druhom nátere Osmo Top oleja ešte 1 x výrobok Osmo Vosková údržba 3029.

Doba schnutia: cca 8 - 10 hodín (pri normálnom klímy, 23 °C/50 % rel. vlhkosť vzduchu). Pri nízkych teplotách a/alebo vysokej vlhkosti vzduchu sa predlžuje doba schnutia.

Upozornenie: Vnútri skríň a zásuviek naniesť max. 1x tenko handričkou. Povrchy s úpravou Osmo Top olejom majú jednoduchú údržbu. Na čistenie za vlhka pridať do vody koncentrát Osmo Wisch-Fix a plochu zotrieť handrou (nie na mokro!). K oživeniu a intenzívnemu čisteniu v prípade potreby použiť Osmo Voskovú údržbu a čistiaci prostriedok 3029. Vyššieho stupňa lesku sa dosiahne, keď sa po dôkladnom uschnutí očistené plochy tenko nanesie Osmo Vosková údržba a čistiaci prostriedok 3029 a po uschnutí sa vyleští.

Povrchy ošetrené prípravkom Top olej možno jednoducho utierať vlhkou handričkou. Odporúčame ponechať bežné čistiace prostriedky v upratovacie skrini, pretože tieto rozpúšťajú oleje a vosky, a tým už nie je zaručená ochrana dreveného povrchu.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky