Osmo 3080 opravná a údržbová pasta je ideálna pre opravu drobných poškodení u všetkých drevených povrchov ošetrených tvrdým voskovým olejom, napríklad povrchov nábytku a pracovných plôch z masívneho dreva (napr. Kuchynské plochy, písacie stoly, police, atď.) V interiéri. Tiež určená pre podlahy a schody z masívneho dreva, sedliackych dosiek, paluboviek, OSB dosiek alebo pre korkové podlahy.

Vytvorená na báze prírodných rastlinných olejov a voskov. Mikroporézna. Jednoduchá aplikácia - bez základového náteru a následného prebrúsenia. Odolná voči vínu, pivu, kolovým nápojom, káve, čaji, ovocným džúsom, mlieku a vode podľa (podľa DIN 68861-1A), na ošetrenom povrchu nevznikajú škvrny. Zaschnutý náter je neškodný pre ľudí, zvieratá a rastliny (odolný voči potu a slinám podľa normy DIN 53160, vhodný aj pre detské hračky v súlade s požiadavkami EN 71.3). Ideálny pre starostlivosť a skrášlenie plôch ošetrených tvrdým voskovým olejom.

Výdatnosť: 75 g postačí pri jednej aplikácii pre približne 2 - 3 m² surového dreva.

Parametre

Parameter Popis
Spotreba 75 g postačí pre 2 - 3 m² dreva
Doba uschnutia (hod.) 8 - 10
Čistenie Olejované drevo

Priložené súbory

Osmo_3080_opravna_pasta.pdf (346 kB)
Technický list

Osmo 3080 opravná pasta 75gr

Katalógové číslo:
10300323
Hmotnosť:
0.75 kg
Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
14,60 €
Dostupnosť:
Skladom
MNOŽSTVO:
2 ks
ks

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Príprava povrchu: Drevený povrch musí byť čistý a suchý. Pre tento účel postačí očistenie handričkou, silnejšie znečistené plochy vyčistite čističom a po zaschnutí utrite. Drobné trhliny, väčšie škáry a/alebo otvory podľa potreby vybrúste alebo zatmeľte (napr. Osmo tmelom na drevo).

Aplikácia: Hladkým handričkou nanášajte tenkú vrstvu po smere vlákien. Nechajte sušiť 8 - 10 hodín za dostatočného vetrania. Podľa potreby postup 2 - 3 krát opakujte.

Doba schnutia: Približne 8 - 10 hodín (za normálnych klimatických podmienok: 23 °C / 50 % relatívnej vzdušná vlhkosť). Pri nižších teplotách a/alebo vyššej vzdušnej vlhkosti sa predlžuje dobu schnutia. Zaistite dobré vetranie.

Upozornenie: Olej zosilňuje prirodzený farebný odtieň dreva (trvalo mokrý efekt). Nanesenie moc silné vrstvy, a zlé vetranie predlžuje dobu schnutia. Pre väčší lesk naneste tenkú vrstvu prípravku Osmo Vosková údržba a čistiaci prostriedok a po zaschnutí vyleštite.

Bezpečnostné pokyny: Uchovávajte mimo dosahu detí. Zabráňte styku s očami, pokožkou alebo odevom. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Používajte iba vonku alebo v dobre vetraných priestoroch.

Pozor: Výrobkom nasiaknutú látku ihneď po použití vyperte alebo uchovávajte vo vzduchotesnej uzavretej kovovej nádobe (nebezpečenstvo samovznietenia). Zaschnutý náter spĺňa požiadavky normy DIN 4102 trieda B2 (normálne horľavý).

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky