Transparentne alebo intenzívne tónovaný náter na drevo, ktorý jedinečným spôsobom kombinuje v jednom výrobku výhody a prednosti prírodných olejov a voskov. Osmo Dekoračný vosk Intensiv odpudzuje nečistoty a vodu, je odolný voči oteru a je príjemný na dotyk. Štruktúra dreva zostáva viditeľná. Jednoduché použitie bez nutnosti podkladového náteru alebo potreby prebrusovania - šetrí čas a peniaze. Mikroporézny, nepraská, nelúpe sa, netvorí šupinky. Odolný voči vínu, pivu, kole, káve, čaji, ovocným šťavám, mlieku a vode, vyhovuje požiadavkám normy DIN 68861-1A, zamedzuje vzniku stôp po vode. Po zaschnutí je náter neškodný pre ľudí, zvieratá a rastliny (odolný voči potu a slinám podľa normy DIN 53160, vhodné aj pre detské hračky v súlade s požiadavkami normy EN 71.3).

Oblasť použitia: Osmo Dekoračné vosk Intensiv je vhodný na ošetrenie a dekoratívne úpravu dreva v interiéri: obloženie stien, lišty, nosníky, dvere, je tiež vhodný na ošetrenie spároviek, OSB a MDF dosiek. Je vhodný ako farebný základ pre drevené podlahy a na ošetrenie ztmavlých drevených plôch. Je obzvlášť odporúčaný pre použitie na nábytok a hračky.

Výdatnosť: 1 liter dekoračného vosku intensiv vystačí približne na 24 m2 pri jednom nátere.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1 liter = 24 m² pri 1 nátere
Počet náterov Transparentný 1, intenzívny 2
Náradie pre aplikáciu Štetec, valček, stierka
Typ Vosky
Biocidy Neobsahuje
Prevedenie Farebné
Odtieň Intensiv
Použitie Interiér
Doba zaschnutia 24 hod
Krajina pôvodu Německo

Priložené súbory

Dekoracni-vosk-intenziv.pdf (259 kB)
Technický list

Technika dvou tonu.pdf (878 kB)
Buďte kreatívny

OSMO 3169 Intensiv dekoračný vosk Čierny

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 30,20 €
Dostupnosť:
7 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 3169 Intensiv dekoračný vosk Čierny 0,375l 10100452
0,375 litra
7 dní 0 ks 30,20 €
Osmo 3169 Intensiv dekoračný vosk Čierny 0,75l 10100453
0,75 litra
7 dní 0 ks 47,30 €
Osmo 3169 Intensiv dekoračné vosk Čierny 2,5l 10100454
2,5 litra
7 dní 0 ks 143,20 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Príprava: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a nesmie byť pokrytý námrazou (vlhkosť max. 20%). Osmo Dekoračné vosk Intensiv je pripravený na priame použitie, prosím nerieďte. Dobre pred použitím premiešajte. Očistite, prípadne slabo obrúste staré mikroporézna nátery a odstráňte staré farby a laky. Drobné praskliny, vrypy alebo dierky zatmeľte Osmo Tmelom na drevo.

Pred aplikáciou náteru povrch dreva starostlivo obrúste brúsnym papierom - najprv použite hrubý brúsny papier a pre konečné dobrúsenie podláh použite zrnitosť P120-150, pre nábytok P220-240. Pred aplikáciou náteru starostlivo z povrchu odstráňte brúsny prach (kefkou alebo vysávačom). Ak je to možné, prvý náter vykonajte ešte pred zmontovaním jednotlivých konštrukčných prvkov. Výsledný vrchné náter závisí okrem iného aj od prirodzených charakteristikách dreva, z tohto dôvodu odporúčame vykonanie skúšobnej náteru pred vlastným použitím.

Spracovanie:

  • Transparentne farebný (1 náter): Prípravok naneste v tenkej vrstve Osmo pevným štetcom alebo Osmo valčekom z mikrovlákna 220 mm na podlahy alebo Osmo valčekom 100 mm nábytok v smere vlákien dreva na suché drevo a starostlivo rozotrite. Ďalšie účinný spôsob, ako perfektne naniesť dekoračný vosk s vizuálne ohromujúcim povrchom a bez chýb, je použiť Osmo HandXCenter. To je veľmi efektívny nástroj ako pre aplikáciu povrchových úprav a údržbu drevených povrchov.
  • Intenzívne farebný (2 nátery): Prípravok naneste na suché drevo v tenkej vrstve Osmo pevným štetcom alebo Osmo valčekom z mikrovlákna 220 mm na podlahy alebo Osmo valčekom 100 mm nábytok v smere vlákien dreva na suché drevo a starostlivo rozotrite bielym leštiacim kotúčom. Počas schnutia zaistite dostatočné vetranie. Po zaschnutí naneste druhý náter, rovnako v tenkej vrstve a rozotrite.
  • Dva tóny (2 nátery): Najskôr sa drevo štruktúruje pomocou vŕtačky s kefovým nástavcom, kedy sa odstráni mäkšie a ľahšie ranej drevo, takže zostane tvrdšie a tmavšie drevo. V ďalšom kroku sa nanesie tenká vrstva dekoračného vosku Osmo vo farbe podľa vášho výberu pomocou štetca alebo valčeka. Po dobe schnutia najmenej 24 hodín je drevo pripravené na druhú vrstvu v inej farbe. Stále mokrý druhý náter je teraz stiahnutý pomocou stierky s gumovou chlopňou. Prvý odtieň sa objaví na vyvýšených miestach, zatiaľ čo druhý odtieň je uložený v priehlbinách.

Odporúčanie: Na veľké plochy je možné náter nanášať tiež pomocou špachtle a následne votrieť bielym leštiacim kotúčom. Pozor: Pre mechanicky zaťažované plochy, ako sú napríklad podlahy, odporúčame maximálne jeden náter a potom aplikáciu vrchného náteru bezfarebným Osmo Tvrdým voskovým olejom Original. U bielo sfarbených podláh použite pre vrchné náter Osmo Tvrdý voskový olej natural Effekt 3041 alebo Tvrdý voskový olej biely 3040. U intenzívne sfarbené podlahy (2 nátery), upozorňujeme všeobecne na nebezpečenstvo nadmernej aplikácie.

Čistenie pracovného náradia: Pracovné náradie vyčistite pomocou Osmo Čističe štetcov (bez obsahu aromatických látok).

Doba schnutia: Približne 24 hodín (za normálnych klimatických podmienok: 23 °C/50% relatívnej vzdušná vlhkosť). Pri nižších teplotách a/alebo vyššej vzdušnej vlhkosti sa predlžuje dobu schnutia.

Upozornenie: Príliš výdatné nanesenie produktu a nedostatočné vetranie spôsobujú predĺženie doby schnutia a vznik typického olejového zápachu. Vyberajte taký odtieň, ktorý zodpovedá prirodzenej farbe dreva alebo ľahko tmavší, odtieň overte skúšobným náterom. Prírodné oleje zdôrazňujú prirodzenú farbu dreva (permanentne "mokrý" vzhľad). Pre tmavé typy dreva a pre tvrdé drevo s vysokým podielom obsiahnutých látok (ako sú wenge, mahagón, merbau a pod.) Použite Osmo Čistý vosk. Pozor: Pre vnútorný povrch skríň a zásuviek vykonajte maximálne jeden náter textílií v tenkej vrstve.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky