Jedinečný ochranný základný náter na drevo špeciálne vyvinutý pre drevo náchylné na vlhkosti a náchylné na zamodranie (napr. borovice) vo vlhkých miestnostiach, ako sú kúpeľne. Vhodné pre akékoľvek drevo v interiéri vrátane kuchynských pracovných plôch, podláh, okenných rámov a stolárskych výrobkov. Vhodné aj do exteriéru, kde je vyžadovaná absolútne ekonomická nebiocídna impregnácia, napr. detské hračky, ohrádky pieskovísk, vyvýšené záhradné záhony pre rastliny a ustajnenie zvierat. Ideálny základný náter pre Osmo tvrdé voskové oleje pri použití v kúpeľniach, kuchyniach a dokonca aj v prostredí bazénov a sáun. Ochrana dreva je číra, a preto stmaví prírodný charakter dreva, pred aplikáciou prosím vyskúšajte malú plochu.

Osmo Ochrana dreva vykazuje extrémne vodoodpudivé účinky. Zaschnutý náter je bezpečný pre ľudí, zvieratá aj rastliny a spĺňa požiadavky normy DIN 53160 (odolnosť voči potu a slinám) a normy EN 71.3 (vhodný pre detské hračky). Vosková impregnácia spĺňa požiadavky na maximálne prípustné hodnoty obsahu prchavých organických látok pre farby a laky, kategória A/h, limitný obsah VOC je 750 g/l.

Parametre

Parameter Popis
Biocidy Neobsahuje
Prevedenie Bezfarebné
Pre Interiér aj exteriér
Počet náterov 1
Spotreba 1 liter stačí na ca. 6 - 8 m²
Doba zaschnutia cca. 24 hodín
Hustota g/cm³ 0,84 - 0,86
Náradie pre aplikáciu Plochý štetec, valček
Obsah VOC g/l 750

Priložené súbory

voskova-impregnace.pdf (212 kB)
Technický list

Osmo 4006 vosková impregnácia

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 33,00 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 4006 vosková impregnácia 0,75l 12300001-
0,75 litra
Skladom 3 ks 33,00 €
Osmo 4006 vosková impregnácia 2,5l 12300002-
2,5 litra
Skladom 1 ks 100,10 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Príprava: Drevený povrch musí byť pred aplikáciou čistý a suchý (vlhkosť max. 18 %) a nesmie byť pokrytý námrazou. Výrobok Osmo Ochrana dreva je priamo pripravený na použitie, prosím nerieďte. Pred použitím dôkladne premiešajte. Staré porézne nátery dôkladne očistite, staré farby a laky kompletne odstráňte. Všeobecne platí, že pri brúsení je potrebné používať respirátor. Zatmeľte malé praskliny, škáry alebo dierky Osmo Tmelom na drevo. Výsledný náter je okrem iného závislý od textúry dreva, z toho dôvodu je dôležité urobiť najskôr skúšobný náter. Výrobok Osmo Ochrana dreva je dobre kompatibilný so všetkými bežnými lepidlami a sklenárskymi tmelmi s výnimkou silikónových prípravkov. Prvá aplikácia musí byť aplikovaná na neošetrené alebo rovnomerne obrúsené povrchy.

Spracovanie: Osmo plochým štetcom alebo Osmo valčekom z mikrovlákna (popr. ponorením) aplikujte prvú vrstvu. Náter naneste intenzívne zo všetkých strán na suché a čisté drevo bez námrazy. Pri nanášaní máčaním ponorte cca na 2 minúty. Zaistite dobré vetranie. Konečný náter preveďte do jedného týždňa.

Čistenie pracovného náradia: Osmo Čističom štetcov (bez obsahu aromátov).

Doba schnutia: Pri aplikácii náterom: cca 24 hodín, pri aplikácii máčaním: cca 36 hodín (pri normálnych klimatických podmienkach, teplota 23 °C / 50 % relatívna vlhkosť vzduchu). Pri nízkych teplotách alebo vysokej vlhkosti vzduchu sa predlžuje doba schnutia. Zaistite dostatočné vetranie.

Výdatnosť: 1 liter výrobku vystačí pri aplikácii náterom na cca 6 - 8,4 m². Výdatnosť náteru závisí vo veľkej miere od vlastností daného dreva. Všetky uvádzané údaje sa vzťahujú k hladko ohobľovaným / obrúseným dreveným povrchom, v prípade iného typu povrchu sa môžu spotreby odlišovať.

Upozornenie: Osmo Ochrana dreva zosilňuje prirodzený farebný odtieň dreva (trvalo mokrý efekt). Osmo Ochrana dreva nie je samostatným náterom - v priebehu jedného týždňa je nevyhnutné aplikovať finálny náter olejovými náterovými hmotami Osmo, ako napríklad TOP olej pre pracovné dosky alebo tvrdý voskový olej 3032. Pri plošnom použití Osmo Ochrany dreva pod jednorazovú lazúru môžu vzhľadom na vysoký obsah sušiny v lazúre vzniknúť lesklé miesta. Vzhľadom na vodoodpudivé vlastnosti výrobku nie je možné pretierať vodou riediteľnými náterovými hmotami.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky