Bezfarebný hodvábne matný impregnačný olej, ktorý výnimočným spôsobom kombinuje prednosti prírodných olejov a voskov v jednom výrobku. Na ošetrenom povrchu netvorí film, ale preniká póry do povrchu. Osmo Olejom na betón 610 ošetrené povrchy sú vodoodpudivé a odolnejšie voči znečisteniu a tvorbe škvŕn. U poteru a betónov sa impregnáciou významne znižuje tvorba prachu.

Oblasti použitia: Osmo Betón olej je vhodný na bezfarebnú impregnáciu všetkých druhov betónu v interiéri (pohľadový betón), betónových dlaždíc, poterov a ďalej porézneho prírodného kameňa s lešteným, brúseným alebo štiepaným povrchom a neglazované dlažby. Výrobok je zvlášť vhodný pre ošetrenie podláh a stien v kúpeľniach a kuchyniach, ďalej k ošetreniu stolových dosiek, okenných parapetov a kuchynských dosiek v interiéri.

Parametre

Parameter Popis
Prevedenie Bezfarebné
Pre Interiér
Vhodné pre Beton
Spotreba 1 liter = cca. 50 m²
Doba zaschnutia cca. 8-10 hod.
Zloženie Na báze prírodných rastlinných olejov
Viskozita 130 - 170 m

Priložené súbory

conncrete_oil.pdf (467 kB)
Technický list

OSMO 610 Betón oil Impregnačný olej bezfarebný

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 33,90 €
Dostupnosť:
Skladom

Zašleme vám vzorku s dopravou zdarma

2,50 €
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo 610 Betón oil Impregnačný olej bezfarebný 0,75l 11500115+
0,75 litra
Skladom 2 ks 33,90 €
Osmo 610 Betón oil Impregnačný olej bezfarebný 2,5l 11500116
2,5 litra
Skladom 1 ks 102,20 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

  • Olej zosilnie farbu podkladu (kameň, betón atď.).
  • Biely alebo veľmi svetlý kameň - povrch môže v dôsledku ošetrenia olejom mierne zožltnúť!
  • U kameňov citlivých na kyseliny, ako je mramor a vápenec, sa vyhnite dlhodobému kontaktu s kyslými kvapalinami, ako sú ovocné šťavy, víno, kolesá a ocot. Dlhodobý kontakt s kyslými látkami môže spôsobiť leptanie povrchov.
  • Je dôležité povrchy udržiavať a v prípade potreby pretrieť, pretože na opotrebované povrchy môžu kvapaliny, ako je voda a olivový olej, prenikať a potenciálne zafarbiť povrch.
  • Dôrazne odporúčame nechať minimálne 7 dní u novo položených dlaždíc nechať uvoľniť pred lepením vlhkosť z lepidiel.

Príprava: Povrch musí byť nasiakavý, čistý, suchý a nesmie byť pokrytý námrazou. Osmo Betón olej je priamo pripravený na použitie, prosím nerieďte. Pred použitím dôkladne premiešajte.

Aplikácia: Náter naneste v tenkej vrstve Osmo plochou stierkou, Osmo kefou na natieranie podláh, pomocou nanášacieho rúna z Osmo Nanášacieho setu pre olejové farby alebo Osmo valčekom z mikrovlákna a dôkladne rozotrite. Prebytočný materiál (kaluže alebo šmuhy) zotrite utierkou alebo handrou, ktorá nepúšťa vlákna. Pri väčších plochách zotrite prebytočný materiál gumovou stierkou a strojne preleštite (použite biely leštiaci kotúč).

Upozornenie: Tekutý olej sa musí vsiaknuť do podkladu, na povrchu nesmie zostávať stopy oleja. Nechajte schnúť za dobrého vetrania približne 8 - 10 hodín. Po zaschnutí naneste rovnakým spôsobom rovnomerne v tenkej vrstve aj druhý náter. Opäť odstráňte prebytočný materiál. Pokiaľ renovujete už raz olejované plochy, zvyčajne postačí len jeden náter na očistený povrch.

Čistenie pracovného náradia: Pracovné náradie vyčistite pomocou Osmo Čističe štetcov (bez obsahu aromatických zlúčenín).

Doba schnutia: Približne 8 - 10 hodín (za normálnych klimatických podmienok pri teplote 23 °C a 50 % relatívnej vzdušnej vlhkosti) za dostatočného vetrania. Nižšie teploty a alebo vyššia vzdušná vlhkosť môžu predĺžiť dobu schnutia.

Výdatnosť: 1 l výrobku vystačí pri jednom nátere na približne 50 m². Výdatnosť závisí do značnej miery na charakteristike ošetrovaného povrchu. Uvedené hodnoty sa vzťahujú na hladké povrchy, u ostatných povrchov sa môže výdatnosť odlišovať.

Upozornenie: Osmo Betón olej zosilňuje prírodný odtieň podkladu (trvalo mokrý vzhľad). Je odporúčané vykonať skúšobný náter. Impregnácia môže ovplyvniť klzkosť ošetreného povrchu. Biele alebo veľmi svetlé povrchy môžu po ošetrení olejom získať žltkastý nádych. Citlivosť kamenných povrchov na kyseliny (napr. u mramoru) sa ošetrením olejom nijako nemení. Nenasiakavé povrchy ako je sklo, glazovaná dlažba alebo keramika nemožno olejom impregnovať. Materiály, citlivé na organické rozpúšťadlá (plasty ako napr. plexisklo) musí byť pred náterom ochránené. Nedostatočné vetranie predlžuje dobu schnutia.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky