Osmo Uviwax 7266 UV-ochrana je ideálna ako jediný náter pre stenové a stropné drevené obloženie rovnako ako pre skrine a dvere v interiéri. Je tiež vhodný ako ochrana rezných hrán a otvorov, líšt, dosiek a ďalších prvkov z dreva ošetreného priemyselným prípravkom Osmo Uviwax UV-ochrana. Je vhodný pre všetky druhy tuzemských driev.

Transparentný hodvábne matný náter na drevo na báze prírodných voskov na použitie v interiéri. Osmo Uviwax UV-ochrana chráni lignín obsiahnutý v dreve proti škodlivému UV žiareniu. Prirodzené žltnutie dreva je významne redukované a prírodné svetlé tóny dreva zostávajú zachované po dlhú dobu. Odolný voči vode a nečistotám, odolný voči oteru a vytvára na dotyk príjemný povrch. Mikroporézny, nepraská, nelúpe sa, netvorí šupinky. Po zaschnutí je náter neškodný pre ľudí, zvieratá a rastliny (odolný voči potu a slinám podľa normy DIN 53160, vhodné aj pre detské hračky v súlade s požiadavkami EN 71.3).

Parametre

Parameter Popis
Typ Vosky
Prevedenie Farebné
Pre Interiér
Stupeň lesku Mat
Počet náterov 2
Spotreba 1 l stačí pri 1 nátere na cca 16 m²
Hodnota pH 8,1 - 8,9
Doba zaschnutia 3 - 4 hodiny
Hustota g/cm³ 1,05 - 1,15
Riedenie Neriediť
Náradie pre aplikáciu Štetec

Priložené súbory

uviwax-uv-ochrana.pdf (474 kB)
Technický list

Osmo Uviwax 7266 Biely smrek UV transparentný náter pre drevené obloženie

Výrobca:
Osmo
Cena s DPH:
od 10,60 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Osmo Uviwax 7266 Biely smrek UV transparentný náter pre drevené obloženie 0,125l 13200134
0,125 litra
Skladom 1 ks 10,60 €
Osmo Uviwax 7266 Biely smrek UV transparentný náter pre drevené obloženie 0,75l 13200135
0,75 litra
Skladom 4 ks 45,40 €
Osmo Uviwax 7266 Biely smrek UV transparentný náter pre drevené obloženie 2,5l 13200136-
2,5 litra
6 dní 0 ks 137,10 €

Odporúčame prikúpiť

 • Osmo 8000 riedidlo a čistič štetcov

  Čistič štetcov a riedidlo Osmo 8000 bez zápachu, bez benzínu, prvotriednej kvality. Na čistenie pracovného náradia...
  Cena s DPH: 14,20 €
  Dostupnosť: Skladom
 • Originálny plochý štetec Osmo 50 mm

  Štetec plochý Osmo 50 mm, pre olejované i vodou riediteľné nátery, úplne nová technológia syntetického vlákna,...
  Cena s DPH: 8,70 €
  Dostupnosť: SkladomPopis tovaru

Príprava povrchu: Drevený povrch musí byť čistý, suchý a nesmie byť pokrytý námrazou (vlhkosť max. 18%, teplota pri natieraní minimálne +10°C). Osmo Uviwax UV-ochrana je pripravený na priame použitie, prosím nerieďte. Dobre pred použitím premiešajte. Staré farby a laky úplne odstráňte. Pri brúsení používajte ochrannú masku proti prachu. Drevo s vysokým obsahom živíc (ako napr. smrekovec) pred aplikáciou náteru odmastite pomocou Osmo Čističa štetcov. Ošetrenú plochu je možné v prípade potreby prebrúsiť jemným brúsnym papierom. Pri opakovanej aplikácii odporúčame plochy ošetrené prostriedkom Osmo Uviwax UV-Protection iba očistiť a znovu natrieť. Výsledný vrchný náter závisí okrem iného aj na prirodzených charakteristikách dreva, z tohto dôvodu odporúčame - najmä pri neznámych povrchoch – prevedenie skúšobného náteru pred vlastným použitím.

Aplikácia: Prípravok naneste v tenkej vrstve Osmo plochým štetcom v smere vlákien na suchý a čistý drevený povrch a dôkladne rozotrite alebo aplikujte nástrekom. Zaistite dostatočné vetranie a ponechajte schnúť po dobu 3 - 4 hodín. V prípade potreby prebrúste jemným brúsnym papierom (P360). Po zaschnutí aplikujte v tenkej vrstve druhý náter a dobre rozotrite. V prípade renovácie postačuje aplikovať iba jeden náter.

Čistenie pracovného náradia: Pracovné náradie ihneď vyčistite vodou a mydlom.

Doba schnutia: Približne 3 - 4 hod. (za bežných klimatických podmienok: 23°C/50% relatívna vzdušná vlhkosť). Pri nižších teplotách a/alebo vyššej vzdušnej vlhkosti sa predlžuje doba schnutia. Zaistite dobré vetranie.

Výdatnosť: 1 liter postačí na približne 16 m2 náteru v jednej vrstve. Výdatnosť závisí významne od charakteru natieraného dreveného povrchu - uvedené informácie sa vzťahujú k hladkému hobľovanému alebo rezanému drevu, pri ostatných povrchoch môže byť výdatnosť nižšia.

Spojiva: Vodou riediteľné polymérne olejom modifikovanej disperzie, vosky
Rozpúšťadlá: Voda
Pigmenty: Oxid titaničitý (biely pigment)
Plnivá: minerálneho pôvodu, živca, kremenný piesok a bentonit (ílovité horniny) Použité minerálne pigmenty a plnivá boli zbavené toxických zložiek (napr. ťažkých kovov) a sú zdravotne nezávadné.
Prídavné látky:

 • aditíva absorbujúce UV žiarenie
 • konzervačné činidlá bez obsahu formaldehydu
 • aditíva odpudzujúce vodu a nečistoty

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky