PVC dlažby do garáže


PVC podlaha do garáže Fortelock

Nová podlaha za pár minút, rýchlo a jednoducho! Zámkovú dlažbu Fortelock možno pokladať prakticky vo všetkých priestoroch, je nenáročná na údržbu, odolná a skvele vyzerá. Garáž je najťažšie miesto pre všetky typy podláh.

 

Pozná to každý, nevzhľadné škvrny v garáži od prevádzkových kvapalín ako olej alebo palivo, v zimne kaluže vody a tiež vzlínajúca vlhkosť a s ňou spojená pleseň. Nesme zabudnúť tiež na šmuhy od pneumatík. Ako tento problém s podlahou v garáži vyriešiť? Medzi tie najčastejšie patria nátery, keramická dlažba a PVC dlaždice.


Najlacnejším variantom je náter: Kto chce ušetriť, zvyčajne volí lacný epoxidový náter, s ktorým je bohužial celkom dosť práce. Betónová podlaha sa musí najskôr vyrovnať nivelačnou stierkou. Následne sa na betón v garáži aplikuje náter. Nátery vyzerajú atraktívne, ale majú pár nevýhod. Keď nanesiete slabú vrstvu, bude náter praskať pod váhou vozidla. Ďalšou nevýhodou náteru v garáži je kĺzavosť a chemikálie z motora, soľ v zime, ktorá zafarbuje nátery.


Keramická dlažba je spoľahlivejšia: Druhým, ale drahším riešením, je kvalitná záťažová keramická dlažba. Je síce drahá a náročná na pokládku, však odolná vode i chemikáliám s jednoduchou údržbou. S občasným zametením či vytrením vydrží dlhé desaťročia, ak je dobre položená. Nevýhodou keramických dlažieb v garáži je vzlínanie spodnej vody a krehkosť. Koľkokrát stačí, aby vypadol z ruky ťažšii nástroj, a máte prasknutú dlaždicu.


PVC dlažba Fortelock: S cieľom vylepšiť vlastnosti keramickej dlažby sa začala vyrábať tiež PVC dlažba, ktorá je vhodná najmä do garáží, dielní či priemyselných budov. S keramickou dlažbou má ale spoločné pramálo, prakticky len to, že sa tiež skladá z dlaždíc, ktoré sa vzájomne spájajú. Zostavujúca sa však bez nutnosti spárovania, stačí sklepnúť zámky dlaždíc gumovým kladivom. Povrch je najskôr nutné vyrovnať a zamiesť, potom už to ide jedna báseň. Pokrytie priemerne veľké garáže trvá zhruba hodinu.


Zámky dlaždíc Fortelock sú dostatočne tesné, takže sa pod dlažbu nedostane žiadna voda. Keby k tomu predsa len došlo, ľahko sa odparí, pretože dlaždice "dýchajú". Sú odolné proti chemikáliám a kyselinám, na rozdiel od keramickej dlažby nešmýkajú (je na nich protišmyková vzorka) a nepraskajú. A keď sa nejaká dlaždice poškodí, je možné ju vymeniť samostatne. Podobne ako u bežnej dlažby aj tu stačí metla a občas mop.123ďalšia stránkapresmerovat_automaticky