Profil pre vonkajši roh keramických obkladov a dlažieb Profilpas Proangle Q ZQVN je vyrobený z hliníka a následne lakovaný RAL 9003. Vďaka svojmu štvorcovému tvaru prispôsobí všetkému a dodá každému prostrediu eleganciu a rafinovanosť. Tento rad profilov je považovaná za "univerzálny" pre svoju univerzálnosť a schopnosť prispôsobiť sa rôznym potrebám. V skutočnosti sa Proangle Q vďaka svojmu štvorcovému tvaru odporúča nielen pre olemovanie a ochranu vonkajších rohov obkladov, ale aj pre podlahy a schody z rôznych materiálov a spojenie podláh rovnakých výšok. Hliníkové prevedenie profilov pre vonkajšie rohy je doporučované obzvlášť ako dekoračné lišty alebo v spojení s listelami radu Prolist, ktoré sú k dispozícii v rovnakých povrchových úpravách. Proangle Q jednoducho cibrí a zdobi a zanecháva príjemný pocit čistoty a jednotnosti ako u podláh, tak pri keramických obkladov. Proangle Q sa navyše môže prispôsobiť akémukoľvek druhu dlaždíc vďaka rôznym dostupným výškam, ktoré sa pohybujú od 8 do 12,5 mm.

Parametre

Parameter Popis
Prevedenie Hranaté
Dĺžka mm 2700
Hrúbka mm 1
Dekor Biela
Materiál Hliník
Povrch Lakovaný

Priložené súbory

Profily_pro_vnejsi_rohy.pdf (565 kB)
Stiahnite si technické údaje

Ukončovacia lišta obkladov a dlažieb štvorcová ZQVN Biela RAL 9003 lak

Výrobca:
Profilpas
Cena s DPH:
od 20,10 €
Dostupnosť:
21 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Ukončovacia lišta obkladov a dlažieb štvorcová ZQVN Biela RAL 9003 lak 8 mm 89079
Výška 8 mm
21 dní 0 ks 20,10 €
Ukončovacia lišta obkladov a dlažieb štvorcová ZQVN Biela RAL 9003 lak 10 mm 89081
Výška 10 mm
21 dní 0 ks 21,90 €
Ukončovacia lišta obkladov a dlažieb štvorcová ZQVN Biela RAL 9003 lak 11 mm 89078
Výška 11 mm
21 dní 0 ks 22,90 €
Ukončovacia lišta obkladov a dlažieb štvorcová ZQVN Biela RAL 9003 lak 12,5 mm 89083
Výška 12,5 mm
21 dní 0 ks 23,60 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Lakovaný hliník: Zliatina Al-Mg-Si, tepelne spracované v stave T6 (6060 T6). Profily sú realizované extrúziou a následným lakovaním. Majú veľmi dobrú odolnosť proti chemickým a atmosférickým vplyvom a naopak nemajú dobrú odolnosť proti mechanickým vplyvom, pri ktorých dochádza k poškodeniu povrchovej vrstvy. Z tohto dôvodu musí byť viditeľná plocha profilu rýchlo a opatrne očistená od cementu, lepidiel a materiálu použitých na škárovanie.

Starostlivosť a údržba: Lišty nevyžadujú zvláštnu údržbu a možno ich ľahko upraviť pomocou bezfarebného liehu riedeného s vodou alebo pomocou bežných čistiacich prípravku, s výnimkou prípravku na báze kyselín (napr. kyselina soľná alebo kyselina fluorovodíková).

Pri čistení sa odporúča používať neutrálne prípravky riedené s vodou a potom ich opláchnuť čistou vodou za použitia huby alebo neabrazívné handričky, aby nedošlo k odreninám alebo poškodeniu eloxovania, leštenia či laku.

Spôsob pokládky s lepidlom

  • Zmerajte požadovanú dĺžku a odrežete profil pomocou vhodného nástroja.
  • Pomocou ozubené špachtle rozotrite lepidlo na ploche určenej pre pokládku.
  • Stlačte profil tak, aby z otvoru pozdĺžne lišty vytekalo vopred nanesené lepidlo.
  • Položte a jemne stlačte obloženie až do tej doby, kedy bude horná plocha dokonale vyrovnaná s hornou plochou profilu a v zodpovedajúcej vzdialenosti pre príslušnú škáru (väcšinou od 1 do 3 milimetra).
  • Pomocou vhodného škárovacieho materiálu uzavrite priestor medzi obložením a profilom. Pomocou mäkkej huby a vody očistou do 10 minút od aplikácie zvyšky škárovacieho materiálu, lepidiel, riedidiel. apod.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky