PVC podlaha Beauflor TEXALINO je tichá, mäkká, vodeodolná, odolná proti poškriabaniu s filcovou podložkou TexBac. Séria Texalino Supreme v sebe obsahuje elegantné vzory dreva a kameňa. Je riešená tak, aby mohla doplniť akýkoľvek interiérový dizajn. A vďaka odolnej nášľapnej vrstve 0,4 mm, triede záťaže 41 a príjemnému pocitu pri chôdzi po nej je to podlahovina perfektná pre domov rodiny. Jednoduchá inštalácia vinylu v roliach je hlavným hľadiskom, keď chcete rýchlo a ľahko zmeniť podlahu. Bez ťažkých kovov, rozpúšťadiel, formaldehydov, zmäkčovadiel, najprísnejšia trieda E1, A+. Podlaha získala nemecký certifikát AgBB a najvyššie hodnotený American Floorscore. Odolnosť povrchu proti obrusu v klasifikácii T. 100% vodeodolná vrchná vrstva.

Parametre

Parameter Popis
Rada Texalino
Použitie Bytové
Filc Áno
Šírka role m 5
Odtieň Stredný
Hrúbka mm 2,9
Nášľapná vrstva mm 0,4
Trieda záťaže 41
Podlahové vykurovanie Áno
Protišmykľavost DIN 51130 R10, μ ≥ 0,30
tepelná odolnosť m2 k/W 0,025
Tepelná vodivosť W/m2K 0,12
Vzor Široká doska
Šírka lamely vzoru cm 20
Požiarna klasifikácia Bfl S1
Kroková nepriezvočnosť dB 16
Farebná stálosť ≥ 6
Hustota g/m² 1950
Rozmerová stálosť EN 434 ≤ 0,40
Tvarová deformácia EN 433 ≤ 0,20
Skupina odierania EN 660-1 T
TVOC po 28 dňoch ≤ 100μg/m³
VOC emisie, trieda A+
Floorscore VOC test Prešiel
Emisie formaldehydu µg/m³ E1
Recyklovateľnosť 100%

Priložené súbory

Texalino_Supreme.pdf (454 kB)
Stáhněte si technická data

Instalacni_manual_cs.pdf (1,17 MB)
Pokládka a údržba

PVC podlaha Texalino Columbian Oak 636L šírka 5m

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Inštalácia pvc podlahy: PVC musí byť kladená na suchý, rovný a hladký podklad (napr. na stierku či brúsené a pretmelené OSB dosky). Podľa predpisu o kladení podlahovín sa všetky elastické podlahoviny lepia celoplošne k podkladu, buď disperznými lepidlami alebo sprejovým lepidlom Conato. Šírka 2 a 4 metre majú nosnú štruktúru zo skleného vlákna, odporúčame ich celoplošne fixovať alebo lepiť. Šírka 5 metrov má nosnú štruktúru z polypropylénovej tkaniny a odporúčame ju celoplošne nalepiť na disperzné lepidlo, inak by mohli vzniknúť hrče. Pred pokládkou podlahovej krytiny sa uistite, že podlahové vykurovanie správne funguje. Inštalácia pvc podlahy bez lepenia je vhodná pre miestnosti do 35 m². Na zamedzenie nežiaduceho pohybu je nutné podlahovinu fixovať obojstrannou lepiacou páskou na okrajoch pozdĺž dvoch susediacich stien. Podlahové vykurovanie musí byť vypnuté 48 hodín pred pokládkou vinylovej podlahy a 48 hodín po nej.

Neodporúčame kombinovať rôzne šírky PVC podlahy v jednej miestnosti, jedná sa o iný dátum výroby a teda o inú výrobnú šaržu. Každá šarža môže mať iný odtieň alebo odlesk. V prípade, že budete v miestnosti nastavovať rovnakú šírku, treba nás upozorniť, že potrebujete všetko pripraviť z jednej šarže.

Žiadna PVC podlaha nesmie prísť do styku s kaučukom (rôzne gumové podložky, detské kočíky, stojan na gitaru, debna s náradím, kolesá a pod.), veľmi rýchlo dochádza k trvalej migrácii tmavého pigmentu z gumy do PVC. Gumové nožičky na nábytku môžu spôsobiť škvrny. Odstráňte ich úplne alebo ich nahraďte plstenými podložkami.

Pravidelná údržba: Frekvencia pravidelnej údržby bude závisieť od intenzity prevádzky. Pomocou metly alebo vysávača odstráňte voľné nečistoty. Podlahu umyvajte vlhkým mopom a neutrálnym čističom. Nepoužívajte parné čističe, drôtenky, leštidlá na báze liehovín, leštenky na nábytok.

 


 

Upozornenie

Fotografie podlahy sa môžu líšiť v závislosti od nastavenia monitora alebo zariadenia a svetelných podmienok, predovšetkým teplote osvetlenia. Fotografie zobrazujú iba vizuálne znázornenie podlahy. Odporúčame si preto pred nákupom zapožičať od nás vzorky podlah. Vzorky predstavujú výrez originálu, pomocou ktorého sa môžete presvedčiť o farbe a type povrchu. Najmä pri rustikálnych dekoroch upozorňujeme na to, že podlaha môže mať viac farieb a že vzor sa v niektorých častiach podlahy nachádza av iných sa líši. Chceme vám ponúknuť tie najlepšie príležitosti, ako sa dobre rozhodnúť. Pretože vzorka je niekedy dôležitá, aby ste si boli úplne istí, že nová podlaha bude ladiť aj s vašim nábytkom a vybavením.

Podľa ustanovenia § 1837 Občianskeho zákonníka, nemožno pri tomto tovare bezdôvodne odstúpiť od kúpnej zmluvy, pretože bude upravené podľa požiadaviek kupujúceho.

Tolerancia rozmerov podľa normy STN 74 4505 je tolerancia 1 %, tzn. že rola šírka 4 metre môže mať skutočnú šírku 396 - 404 cm.

Návinky: Papierové rúrky, na ktorých je rez navinutý, aby sa PVC "nezlomilo pri preprave", neúčtujeme a sú u nás ZADARMO. Konce každej rolky sú opatrené zvýšenou ochranou a celá rolka je zabalená do ochrannej fólie.

Copyright: floorwood.cz je držiteľom autorských práv k uvedeným fotografiám podláh.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky