Lišta pre nepriame osvetlenie a inštaláciu LED pásika Orac Decor C361 Stripe je veľmi populárna 5*5 cm lišta s úhľadným prúžkom, ktorý je vytvorený z dvoch paralelných drážok pozdĺž prednej strany lišty. Detail, ktoré zaručia dokonale decentné a štýlové nepriame osvetlenie. Dizajn navrhol Pierre Daems.

Dodajte priestoru atmosféru pomocou riešenia s nepriamym osvetlením podľa svojho vkusu. Od jednoduchého po organické osvetlenie, smerujúce nahor alebo nadol, lineárne alebo rozptýlené svetlo. Môžete sa hrať so svetlom a tieňmi, a dodávať tak priestoru na optické veľkosti alebo útulnosti.

Lišta je vyrobená z vysoko kvalitného polyuretánu Purotouch, ktorý je vhodný na inštaláciu v interiéri, vlhkých miestností a fasády v exteriéri. Prednosťou polyuretánu sú presné detaily, tvarová a rozmerová stálosť, vysoká odolnosť voči vlhkosti, akusticky neutrálny, brúsiteľný povrch a malá hmotnosť. Odolnosť proti rozštiepeniu, časom sa nezmení. Materiál s prvým základným náterom bielou farbou na zvýšenie adhézie budúcej farby. Odporúčame si na konečný náter vybrať akúkoľvek vodou riediteľnú farbu a lištu podľa vášho vkusu natrieť. UV stabilná bude lišta po prevedení konečného náteru.

Parametre

Parameter Popis
Ohybná Nie
Prevedenie Stropné
Materiál Polyuretán
Pretierateľná Áno
Výška mm 50
Šírka mm 50
Dĺžka mm 2000
Výška do mm 50
Farba Biela
Hustota kg/m³ 215
Vodeodolnosť Áno
Osvetlenie Hore
Tvrdosť 30 shore D
Použitie Exterier, Interier
Trieda požiarnej ochrany E. Možno dodať v triede C-s2
Absorbcia vody < 0,1 % po 24 hodinách

Priložené súbory

Purotouch.pdf (411 kB)
Stiahnite si materiálový list

Stropni listy cs.pdf (2,24 MB)
Stiahnite si návod na montáž

Neprime_osvetleni.pdf (11,21 MB)
Stiahnite si katalóg

Orac Decor C361 Stripe lišta pre nepriame osvetlenie

Katalógové číslo:
C361
Hmotnosť:
0.57 kg
Výrobca:
ORAC
Dostupnosť: 14 dní
Naša cena s DPH
67,80 €

Zadajte potrebné množstvo

ks alebo bm

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Orac Decor je luxusná značka interiérových dekorácií, ktorá do všetkých svojich produktov prináša inovácie, kreativitu, eleganciu a špičkovú kvalitu. ORAC (Ostend Research and Applications Company) z Ostende na pobreží Belgicka, je výrobca vysoko kvalitných ozdobných ornamentov od roku 1970 a rýchlo rozvinula do najinovatívnejšieho výrobcu ozdobných ornamentov na svete. Stropné lišty a obklady Orac Decor sa vyrábajú z vysoko kvalitných polymérov Purotouch, čo je druh polyuretánu, ktorý má špeciál pevnosť a tvrdosť. Vlastnosti polyuretánu Purotouch odlišujú profily Orac Decor od produktov vyrobených z dreva, MDF alebo sadry.

Orac Decor dôsledne znižuje ekologickú stopu av roku 2021 sa stal CO2 neutrálny. 70% obalov výrobkov tvorí recyklovaný materiál. Vo výrobkoch Orac sa používa 12% recyklovaných alebo biologických surovín. Všetky profily a lepidlá Orac sú VOC A+ certifikované a teda 100% bez toxínov. Sú tiež v súlade s LEED v4.1 a BREEAM. Dekorácie Orac neobsahujú azbest, kyanid a formaldehyd.

 

Orac dodáva iba lišty a lepidlá, nedodáva ovládače, LED pásky ani hliníkové vložky. Vložku z hliníka budete potrebovať iba vtedy, ak používate stropnú lištu ako osvetlenie svietiacu smerom dole. Hliníkovú vložku odporúčame použiť pre profily vyrobené z Duropolyméru, pretože zabráni priechodu svetla cez materiál. U profilov z polyuretánu Purotouch vyžadovaná nie je, pretože svetlo cez tento materiál neprechádza. Maximálna prípustná teplota profilov pre nepriame osvetlenie Orac v kombinácii s osvetlením je 70°C.

 

Kalkulátor spotreby lepidiel Orac

 

Použite lepidlo DecoFix Power FDP700, lepenie líšt k sebe v spoji lepidlom Orac DecoFix Ultra FX400. Lepidlo pre spoje je k dispozícii v kartuši 270 ml (FX400). Povrch musí byť čistý, suchý a bez prachu. Odstráňte všetky farby a tapety zo stien. Na vnútorné použitie a porézne povrchy (nie pre vlhké priestory alebo exteriér). Pre vlhké priestory a exteriér použite lepidlo Orac DecoFix Power 290 ml (FDP700). Na škáry, praskliny a dokončenie použite tmel FL300 Deco Filler.

Spotreba lepididiel Orac:

  • FDP700 Power EXTERIÉR A VLHKO - 290 ml | 7 > 8 metrov lišty
  • FX400 Ultra INTERIÉR AJ EXTERIÉR - 270 ml | min. 80 metrov lišty
  • FL300 Deco Filler INTERIÉR - 310 ml = 7 metrov lišty

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky