Stropné pretierateľná lišta Mardom AB108 je dekoratívny architektonický prvok pre montáž na rímsu alebo do rohu stropu a steny pre plynulý prechod. Stropné lišta je vyrobená z polyuretánovej peny so zvýšenou tvrdosťou. Povrch je hladký a pretierateľný vodou riediteľnými farbami. Prednosťou polyuretánu je trvanlivosť, tvarová stálosť, vysoká odolnosť voči vlhkosti, ľahké spracovanie a malá hmotnosť.

Parametre

Parameter Popis
Prevedenie Stropná
Materiál Polyuretán
Pretierateľná Áno
Výška mm 100
Šírka mm 100
Dĺžka mm 2400
Výška do mm 100
Farba Biela

Stropná polyuretánová lišta Mardom AB108

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Lišta nie je odolná proti UV žiareniu. Odolná proti UV žiareniu je po konečného náteru.

Lepenie líšt na stenu:
Lepené plochy musia byť čisté, suché, bez mastnôt a zbavené prachu. Pred lepením musí byť odstránené staré nátery a tapety, ideálne použiť penetráciu. Lepidlo nanášajte bodovo alebo v pruhoch na styčné plochy zadných stien líšt. Lištu pevne, ale rovnomerne pritlačte, vytlačené lepidlo odstráňte špachtľou a zotrite vlhkou handričkou. Spoj dosiahne plnú pevnosť po 48 - 72 hodinách, pretierať možno po vytvrdnutí, minimálne po 24 hodinách.

Spoje medzi dvoma lištami:
Na celú plochu rezu jedného z profilov naneste lepidlo, profily k sebe pritlačte tak, aby sa lepidlo mierne vytlačilo zo spoja a vznikla čo najmenšia špára. Po 1 hodine, odstráňte prebytočné lepidlo špachtľou a handričkou namočenou v acetóne. (Pozor, acetón nemožno použiť na polystyrén). Tento postup sa opakuje za 2-3 hodiny.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky