Voľne kladené dlaždice Tajima Contract SL sú vinylové podlahy sa úplne unikátnymi možnosťami použitia. Nevyžaduje žiadne lepidlo a možno je inštalovať na existujúce tvrdé podlahy. Majú nielen úchvatnú kvalitu dizajnu dreva a kameňa, ktorou je dosiahnutá špeciálnou tlačovú technológií, ale aj vynikajúce technické parametre, ako napríklad výbornú rozmerovú stálosť a vysokú odolnosť voči zaťaženiu. K tomu sa pridáva svetovo patentovaná protišmyková rubová úprava, ktorá je vyrobená z kompaktného PVC namiesto peny, aby bolo možné garantovať maximálnu stabilitu pri pokládke. Inštalácia je možná na existujúce podlahy aj na podklady so zvýšenou vlhkosťou až do 8% CM.

Pokládka je rovnaká ako v prípade kobercových štvorcov bez lepenia, zaberie zhruba o 30% menej času než pokládka akékoľvek iné podlahy. Je kombinovateľná s kobercovými štvorcami. Contract SL je perfektným riešením pre kancelárie či iné verejné budovy, ako sú napríklad školy, úrady, štátne inštitúcie a obchody. Dielce sú prenosné a znovu použiteľné. Vhodné aj pre ťažké prevádzky (výrobné haly, sklady).

Dlaždice s rozmermi 50 x 50 cm a lamely o rozmere 100 x 20 cm majú nášľapnú vrstvu 0.7 mm a veľmi kvalitnů Protech ochrannú vrstvu. Ochranná vrstva robí podlahy lepšie odolné voči špine, škrabancom a poškodeniu, čo významne zvyšuje životnosť podlahy. Vyhovujú pre zdvojené podlahy.

Parametre

Parameter Popis
Typ Vinylová
Prevedenie Plávajúca
Záťaž 43
Vzor Dlažba
Fáza Nie
Tón Svetlý
Povrchová úprava PUR
Rozmery 500 x 500 x 5 mm
Veľkosť lamely Stredné
Balenie m2 2,50 = 10 lamiel
Hrúbka 5
Nášľapná vrstva 0,70
Podlahové vykurovanie Áno
Tepelný odpor m² K/W 0,02
Tepelná vodivosť W/m²K 0,25
Lepenie Nie
Nosná doska Vinyl
Požiarna klasifikácia Bfl-s1
Útlm krokového hluku dB 12
Protišmykovosť R10 μ ≥ 0,6

Priložené súbory

Tajima_Contract_SL.pdf (147 kB)
Technický list

Installation_instructions_C_SL.pdf (440 kB)
Inštalácia

Tajima Contract SL 3408 vinylové voľne kladené dielce

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

 

Vzhľad inštalované podlahy závisí na kvalite podkladu.

Betónové podlahy by mali byť bezpečné, suché, hladké a čisté. Akékoľvek nezrovnalosti by mali byť opravené alebo byť vyrovnané. Neklaďte na piesčité alebo mäkké povrchy alebo na povrchy, ktoré sú hydrostatické.

Stará pružná podlaha by mala byť pevne pripevnená k podkladu. Nemôže mať žiadne uvoľnené alebo rozbité časti. Mali byť dôkladne vybrúsené, aby sa odstránil starý vosk, živicové tmely a nečistoty. Potom by mala byť podlahová krytina úplne vyčistená.

Rozpoznateľné vady (napr. chyby farby, mramorovanie alebo hrúbky) sa musí skontrolovať pred pokládkou. Slabé vôňa po určitú dobu, špecifická pre daný produkt, nie sú dôvodom na reklamáciu. V miestnosti je možné pokladať iba materiál z rovnakej výrobnej šarže. preto produkt len ​​na objednávku.

Dlaždice musí byť v mieste inštalácie z dôvodu aklimatizácie najmenej 3 dni uskladnené. Teplota vzduchu by nemala klesnúť pod 18 °C, vysoké teploty vyžadujú špeciálne opatrenia (vetranie, klimatizácie atď.). Vysoké teploty vzduchu v miestnosti vedú k zmenám doby odozvy. Pri pokládke môžu viesť k rozmerovým zmenám podlahových krytín. Relatívna vlhkosť by sa mala pohybovať medzi 40% a 65%.

Pokládka: Neinštalujte ani nelepte dlaždice s viditeľnými vadami. Dlaždice, ktoré môžu mať na okrajoch drobné vady, možno použiť na orezávanie pri krajoch stien. Klaďte dlaždice od stredu miestnosti smerom k stenám.

V prípade hladkého podkladu použite fixačné lepidlo. Tajima odporúča použiť napr. Thomsit T425, Chemos FIX, Ardex AF800, Conato Highlock)

Čistenie po inštalácii: Novo inštalovanú podlahu je potrebné pred použitím vyčistiť, aby sa odstránili všetky zvyšky stavebného a inštalačného materiálu. K tomu slúži čistiaci prostriedok Dr. Schutz R zriedený v pomere 1:10.

Videá


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky