Vinyl v roli Forbo Novilux Structura 5420 v šírke role 4 m. Novilux je moderný mäkčený vinyl, ktorý bol navrhnutý tak, aby splnil vaše najnáročnejšie požiadavky. Je veľmi vhodný pre malú komerčné záťaž, ako sú obchody, kancelárie alebo reštaurácie. Je to naozaj luxusné vinyl v roliach, ktorý sa ľahko pokladá aj udržuje a neopotrebuje sa alebo poškodí po garantovanú dlhú životnosť. Vysoko odolná nášľapná vrstva 0,7 mm v kombinácii s krokovým útlmom 17 dB. Unikátna konštrukcia spĺňajúca parametre použitie v náročnom prostredí vrátane komerčný záťaže. Špeciálny bezpečnostný prvok Aquagrip zaručí, že podlaha vášho domu bude praktická a bezpečnejšia pre chôdzu. Trvanlivosť a odolnosť voči poškriabaniu aj škvrnám je podporená ochrannou vrstvou Diamond Seal.

Funkčné vylepšenie povrchové úpravy Noviclean prepožiča krytine prirodzene matný vzhľad, uľahčí každodenné upratovanie a ochráni Novilon voči špine a šmuhám. O komfort pri chôdzi, tepelnú aj zvukovú izoláciu sa stará rubová mechanická pena, ktorá navyše zaisťuje materiálu tvarovú pamäť.

Vzorku môžeme požičať.
 

Parametre

Parameter Popis
Rada Traffic
Použitie Záťažové
Filc Nie
Šírka role m 4
Odtieň Tmavý
Hrúbka mm 3
Nášľapná vrstva mm 0,7
Trieda záťaže 42
Podlahové vykurovanie Áno
Odolnosť proti bodovému zaťaženiu ≤ 0,15 mm
Protišmykľavost DIN 51130 R10, μ ≥ 0,30
tepelná odolnosť m2 k/W 0,030
Vzor Chips
Požiarna klasifikácia Bfl S1
Kroková nepriezvočnosť dB 17
Farebná stálosť ≥ stupeň 6
Hustota g/m² 2550

Priložené súbory

Forbo Novilon.pdf (2,27 MB)
Katalog

Novilon udrzba.pdf (332 kB)
Návod na údržbu

Novilon instalace.pdf (332 kB)
Návod na pokládku

Novilux Traffic.pdf (123 kB)
Technický list

Vinylová podlaha Novilux Structura 5420 šírka 4m

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Pozor! Materiály Novilux s čipsovým dezénom a vybrané dezény materiálu Novilon musia byť položené protismerne tj. Jednotlivé pásy otočené o 180°.

Pokládka bez lepenia: Pri použití v domácnosti môžu byť materiály Novilon a Novilux položené voľne maximálne do plochy 20 m2 mimo prípadov, kedy sa musí vykonať celoplošná fixácia. Pozdĺž dvoch susediacich stien a pri dverách by mal byť podlepené obojstrannou lepiacou páskou odolnou voči zmäkčovadlám. Zvyšné dve strany sú položené voľne pozdĺž steny (upevnenie v tvare L). Vzduch zachytený pod podlahovou krytinou musí by vykorenený počnúc od upevnených okrajov, ďalej pokračujeme smerom von oboma smermi.

Celoplošná fixácia: V miestnostiach väčších ako 20 m2, v miestnostiach s podlahovým vykurovaním, v miestnostiach s pohyblivým nábytkom (napr. kolieskové stoličky), v miestnostiach s pohybom invalidných vozíkov alebo intenzívne používaných miestnostiach (chodby, kuchyne, obývacie izby, študentské izby a pod. ) musí byť podlahová krytina prilepené celoplošne pomocou disperzného lepidla bez zmäkčovadiel. Lepidlo odporúčame nanášať valčekom, nikdy nepoužívajte zubovou stierku hrubšie než A2. Vždy dodržte správnu odvetrávacie dobu lepidla. Po nalepení podlahové krytiny použite valec a okraje dotlačte korkovou doskou. Vždy skontrolujte, či nedošlo k prípadnému výskytu bublín. Osobitnú pozornosť venujte krytinám v kuchyniach a kúpeľniach, kde utesnite okraje, čím zabránite zatekaniu vody pod materiál.

Zváranie za studena: V prípade aplikácií pre malé zaťaženie sa najčastejšie používa metóda nazývaná zváranie za studena, aby nedochádzalo k vnikaniu nečistôt a spoje držali pohromade. Od dokončenia lepenia počkajte aspoň 2 hodiny než pristúpite k zvárani spoja za studena. Ideálne je zváranie vykonávať až nasledujúci deň. Najprv nalepte na spoj papierovú pásku odolnú voči zmäkčovadlám, pričom pásku prerežte priamo v spoji. Aby bol materiál prístupnejšie, spoj pred nanesením zváracieho prostriedku opatrne nahrejte. Do takto pripraveného spoje miernym tlakom vpravíme potrebné množstvo zváracieho prostriedku. Počkajte potrebnú dobu k vytvrdnutí zváracieho prostriedku a odstráňte pásku. Pred použitím čistiacich alebo údržbových prostriedkov nechajte zvárací prostriedok vytvrdzovať po dobu minimálne 12 hodín.

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky