Parketový lak na vodnej báze s vysokou odolnosťou proti oderu ProFinish LESK. Ideálne pre použitie na menej zaťažené drevené podlahy z mäkkého aj tvrdého dreva v domácnosti. Lak na drevo je pružný a veľmi dobre odoláva miernemu zaťaženiu. Možno ho aplikovať aj na drevený nábytok, obloženie a iné stolárske výrobky v interiéri. Používa sa na nové, strojne brúsené, neošetrené a alebo aj skôr lakované drevené podlahy. Lak po zaschnutí zanecháva na povrchu dreva bezfarebný film. Počas lakovania sa odtieň dreva ľahko zmení, ale po zaschnutí je celkový vzhľad povrchu svetlejšie. Laky na vodnej báze dajú drevu vždy svetlejšie konečný vzhľad než laky na báze rozpúšťadiel.

Parametre

Parameter Popis
Typ Vodné laky
Zaťaženie Mierne
Prevedenie Bezfarebné
Pre Interiér
Určenie Vrchné
Balenie kg 0,75 | 2,5 | 5
Stupeň lesku Lesk
Počet náterov 2 - 3
Spotreba 1l = cca. 10 m2
Doba zaschnutia 4 hodiny
Riedenie Neredit
Báza PU akrylát
Náradie pre aplikáciu Valček s krátkym chlpom, štětec
Konečné vytvrdenie 72 hod

Priložené súbory

TL-Junckers-Pro-Finish-CZ.pdf (449 kB)
Technický list

Vrchný lak Junckers ProFinish lesk

Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
od 19,90 €
Dostupnosť:
6 dní
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Vrchný lak Junckers ProFinish lesk 0,75l 139100-ROZ
0,75 litra
6 dní 0 ks 19,90 €
Vrchný lak Junckers ProFinish lesk 2,5l 139200-ROZ
2,5 litra
6 dní 0 ks 62,70 €
Vrchný lak Junckers ProFinish lesk 5l
139500-EXP
5 litrov
6 dní 0 ks 111,90 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Odporúčaný spôsob aplikácie:

  • Povrchy vystavené nízkej záťaži: 1 vrstva Junckers Prelak pri výdatnosti 8 m² / l + 2 vrstvy Junckers Pre Finish pri výdatnosti 10 m² / l.

Pokyny pre použitie:

Neošetrené - brúsené povrchy: Zbavte povrch podlahy všetkého prachu, vosku, mastnoty, polituračních prípravkov a zvyškov z mydlových saponátov. Povrch vybrúste, zbavíte sa špiny a všetkých nerovností. Až potom nanášajte základný lak Junckers Prelak. Po zaschnutí základného laku povrch prebrúste brúsnym papierom o zrnitosti č. 150 - 180 po vlákne dreva. Povrch podlahy povysávajte a vytrite dobre vyžmýkanou handrou čistou vodou. Naneste vrstvu laku Junckers Pre Finish. Nechajte uschnúť cez noc a naneste poslednú vrstvu laku.

Predtým lakované podlahy: Podlahu umyte prípravkom Junckers Sylva Neutralizer. Dôkladne povrch vybrúste brúsnym papierom zrnitosti č. 180 - 220. Vysajte brúsny prach a vytrite čistou vodou a dobre vyžmýkanou handrou. Ďalšie nátery nanášajte až po skúške adhézie na menšom mieste. Skúšku adhézie vykonajte tak, že na určité miesto naneste dve vrstvy laku v 4 hodinovom intervale a po zaschnutí vyskúšate ostrým predmetom (napr. Hranou mince), či náter drží. Ak je náter v poriadku, môžete povrch podlahy lakovať. Ak priľnavosť nie je uspokojivá, postupujte podľa pokynov v návode na povrchy ošetrené voskom, alebo inými polituračními prípravky "Voskované / politurované podlahy".

Voskované / politurované podlahy: výbrus povrch brúskou a brúsnym papierom zrnitosti č. 24 a odstráňte všetky zvyšky starého náteru. Stopy po brúsení Vyhladíte brúsnym papierom zrnitosti č. 60 - 80. Nakoniec použite brúsny papier zrnitosti č. 100 - 120, aby bol povrch rovnomerný. Potom povrch dôkladne povysávajte a postupujte podľa pokynov v návode na neošetrené alebo brúsené povrchy "Neošetrené / brúsené povrchy".

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky