Jednozložkový, na vodnej báze čo polymérny lak na drevo ProFinish od Dánskeho výrobcu drevených podláh Junckers, ktorý je vyrobený z polyuretán - akrylovej zmesi. Rýchloschnúci a vytvrdzujúci lak pre podlahy s ľahkým prevádzkou z mäkkého i tvrdého dreva. Nežltne a má vynikajúcu čistotu dokonca aj na tmavo sfarbených podlahách. UV stabilný, s nízkym obsahom VOC a minimálnym zápachom, po zaschnutí bezfarebný.

Lak na parkety proFinish je pružný a veľmi dobre odoláva zaťaženiu. Možno ho aplikovať aj na drevený nábytok, obloženie a iné stolárske výrobky v interiéri. Používa sa na nové, strojne brúsené, neošetrené a alebo aj skôr lakované drevené podlahy. Počas lakovanie sa odtieň dreva ľahko zmení, ale po zaschnutí je celkový vzhľad povrchu svetlejšie.

Podlahový lak ProFinish obdržal Danish Indoor Climate Labelling. Lak s týmto označením prešiel rozsiahlymi testami prchavých látok, emisií a zápachu. Tým je zaistené, že neexistujú žiadne chemické látky vo výrobku, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu vzduchu v miestnosti.

Parametre

Parameter Popis
Typ Vodné laky
Zaťaženie Mierne
Prevedenie Bezfarebné
Pre Interiér
Určenie Vrchné
Balenie kg 0,75 | 2,5 | 5
Stupeň lesku Ultramat
Počet náterov 2 - 3
Spotreba 1l = cca. 10 m2
Doba zaschnutia 4 hodiny
Riedenie Neredit
Báza PU akrylát
Náradie pre aplikáciu Valček s krátkym chlpom, štětec
Konečné vytvrdenie 72 hod

Priložené súbory

TL-Junckers-Pro-Finish-CZ.pdf (449 kB)
Technický list

Junckers ProFinish lak na parkety ultramatný

Výrobca:
Junckers
Cena s DPH:
od 21,70 €
Dostupnosť:
Skladom
Foto Katalóg. číslo / Názov Dostupnosť Množstvo Cena s DPH Kúpiť kusov
Junckers ProFinish lak na parkety ultramatný 0,75l 134300-ROZ
0,75 litra
6 dní 0 ks 21,70 €
Junckers ProFinish lak na parkety ultramatný 2,5l 134400-ROZ
2,5 litra
Skladom 1 ks 68,30 €
Junckers ProFinish lak na parkety ultramatný 5l 134500-EXP
5 litrov
6 dní 0 ks 122,00 €

Odporúčame prikúpiť
Popis tovaru

Odporúčaný spôsob aplikácie:

  • Povrchy vystavené nízkej záťaži: 1 vrstva Junckers Prelak pri výdatnosti 8 m² / l + 2 vrstvy Junckers Pre Finish pri výdatnosti 10 m² / l.

Pokyny pre použitie:

Neošetrené - brúsené povrchy: Zbavte povrch podlahy všetkého prachu, vosku, mastnoty, polituračních prípravkov a zvyškov z mydlových saponátov. Povrch vybrúste, zbavíte sa špiny a všetkých nerovností. Až potom nanášajte základný lak Junckers Prelak. Po zaschnutí základného laku povrch prebrúste brúsnym papierom o zrnitosti č. 150 - 180 po vlákne dreva. Povrch podlahy povysávajte a vytrite dobre vyžmýkanou handrou čistou vodou. Naneste vrstvu laku Junckers Pre Finish. Nechajte uschnúť cez noc a naneste poslednú vrstvu laku.

Predtým lakované podlahy: Podlahu umyte prípravkom Junckers Sylva Neutralizer. Dôkladne povrch vybrúste brúsnym papierom zrnitosti č. 180 - 220. Vysajte brúsny prach a vytrite čistou vodou a dobre vyžmýkanou handrou. Ďalšie nátery nanášajte až po skúške adhézie na menšom mieste. Skúšku adhézie vykonajte tak, že na určité miesto naneste dve vrstvy laku v 4 hodinovom intervale a po zaschnutí vyskúšate ostrým predmetom (napr. Hranou mince), či náter drží. Ak je náter v poriadku, môžete povrch podlahy lakovať. Ak priľnavosť nie je uspokojivá, postupujte podľa pokynov v návode na povrchy ošetrené voskom, alebo inými polituračními prípravky "Voskované / politurované podlahy".

Voskované / politurované podlahy: výbrus povrch brúskou a brúsnym papierom zrnitosti č. 24 a odstráňte všetky zvyšky starého náteru. Stopy po brúsení Vyhladíte brúsnym papierom zrnitosti č. 60 - 80. Nakoniec použite brúsny papier zrnitosti č. 100 - 120, aby bol povrch rovnomerný. Potom povrch dôkladne povysávajte a postupujte podľa pokynov v návode na neošetrené alebo brúsené povrchy "Neošetrené / brúsené povrchy".

Diskusia


Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.


Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  


Otázka na predavačapresmerovat_automaticky