Veľmi húževnatý jednozložkový vodou riediteľný finálny lak Junckers STRONG Premium mat na drevené podlahy. Ideálne pre použitie na silne zaťažené drevené podlahy z mäkkého aj tvrdého dreva v domácnosti alebo na menej zaťažené podlahy v komerčných priestoroch. Lak na podlahy Strong je pružný a veľmi dobre odoláva bežnému zaťaženiu. Možno ho aplikovať aj na drevený nábytok, obloženie a iné stolárske výrobky v interiéri. Vytvára príjemný vzhľad mierne tlmiaci farbu dreva. Odoláva bežným čistiacim prostriedkom v domácnosti, ľahko sa čistí a renovuje. Aplikuje sa na povrchy ošetrené základným lakom Junckers Prelak, a to v dvoch až troch vrstvách. V prípade, že chceme docieliť sýtejších farieb ošetrovaného dreva alebo aplikujeme na dreviny citlivé na vodu (napr. Dub) alebo na tvrdé mastné dreviny, odporúčame použiť ako základný náter Junckers BaseGrund Prime. Počas lakovania sa odtieň dreva ľahko zmení, ale po dokončení práce je celkový vzhľad povrchu svetlejšie. Laky na vodnej báze dajú drevu vždy svetlejšie konečný vzhľad než laky na báze rozpúšťadiel.

Parametre

Parameter Popis
Výdatnosť m²/l 1l = cca. 10 m2
Počet náterov 2 - 3
Náradie pre aplikáciu Valček s krátkym chlpom, štětec
Typ Vodné laky
Zaťaženie Stredné
Prevedenie Bezfarebné
Použitie Interiér
Určenie Vrchné
Veľkosť balenia 2,5 | 5
Stupeň lesku Mat
Doba zaschnutia 4 hodiny
Riedenie Neredit
Konečné vytvrdenie 72 hod

Priložené súbory

TL-Junckers-Strong.pdf (510 kB)
Technický list

Vrchný lak Junckers Strong Premium mat

Produkt už nie je v ponuke

Venujte prosím pozornosť alternatívnym
produktom nižšie na tejto stránke,
ak sú uvedené


Popis tovaru

Odporúčaný spôsob aplikácie:

  • Povrchy vystavené vysokej záťaži: 1 vrstva Junckers Prelak pri výdatnosti 8 m² / l + 2 vrstvy Junckers Strong pri výdatnosti 10 m² / l
  • Povrchy vystavené nízkej záťaži: 1 vrstva Junckers Prelak pri výdatnosti 8 m² / l + 1 vrstva Junckers Strong pri výdatnosti 10 m² / l

Pokyny pre použitie:

Neošetrené / brúsené povrchy: Zbavte povrch podlahy všetkého prachu, vosku, mastnoty, polituračních prípravkov a zvyškov z mydlových saponátov. Povrch vybrúste, zbavíte sa špiny a všetkých nerovností. Až potom nanášajte základný lak Junckers Prelak podľa návodu alebo Junckers Strong. Po zaschnutí laku povrch prebrúste brúsnym papierom o zrnitosti č. 150 - 180 po vláknach dreva. Vysajte z podlahy prebytočný prach po brúsení a vytrite čistou vodou a dobre vyžmýkanou handrou. Potom aplikujte ďalšiu 1 - 2 ďalšie nátery laku Junckers Strong.

Predtým lakované podlahy: Podlahu umyte prípravkom Junckers Sylva Neutralizer. Dôkladne povrch vybrúste brúsnym papierom zrnitosti č. 180 - 220. Vysajte brúsny prach a vytrite čistou vodou a dobre vyžmýkanou handrou. Ďalšie nátery by ste mali nanášať až po skúške adhézie na menšom mieste, vykonávané v 4 hodinovom intervale. Skúšku adhézie vykonávajte tak, že na určité miesto nanesiete dve vrstvy laku v 4 hodinovom intervale a po zaschnutí vyskúšate (napr. Hranou mince), či náter drží. Ak je náter v poriadku, môžete povrch podlahy prelakovať druhou a treťou vrstvou náteru. Ak priľnavosť nie je uspokojivá, postupujte podľa pokynov v návode na povrchy ošetrené voskom, alebo inými polituračními prípravky "Voskované / politurované podlahy".

Voskované / politurované podlahy: výbrus povrch brúskou a brúsnym papierom zrnitosti č. 24 - 36 a odstráňte všetky zvyšky starého náteru. Stopy po brúsení Vyhladíte brúsnym papierom zrnitosti č. 60 - 80. Nakoniec použite brúsny papier zrnitosti č. 100 - 120, aby bol povrch rovnomerný. Potom povrch dôkladne povysávajte a postupujte podľa pokynov v návode na neošetrené alebo brúsené povrchy "Neošetrené / brúsené povrchy".

Otázka na predavačapresmerovat_automaticky