Ako na obloženie stropu a umelé trámy
Možno si niektorí z vás pri vyrieknutie slovného spojenia "obloženie stropu" predstavíte stropy v škole, ktoré často dostávali zabrať. Bývali terči vysoko kopnutých lôpt či neveľmi chutných desiat. Uznávam, taká predstava nie je príliš lákavá, preto si ju dnes spoločne nahradíme novú, ktorá nám také bubáky z hlavy zaručene vyženie. Obloženie stropu je totiž doplnkom miestnosti rovnako ako napr. závesy alebo koberec. Čo všetko sa teda na strop dá prilepiť? Čím všetkým sa dajú obohatiť vaše steny? Poďme sa na to mrknúť.
Táto otázka nás nezaskočí. Odpovedí totiž na ňu máme hneď niekoľko a trúfam si povedať, celkom uspokojivých. Pozerajte:
Ani na túto otázku nemáme len jednu odpoveď. Záleží na tom, či chcete polepiť celý strop, potom sa budeme baviť o stropných kazetách, alebo ten existujúci len obohatiť nejakým tým doplnkom. V tom prípade nás budú zaujímať ozdobné lišty a rozety.
Prečo je čím viacej obľúbenejší robiť izby v podkroví? Kvôli šikmej streche, ktorá je ale mimochodom celkom nepraktická, a kvôli trámom, ktoré pozerajú do miestnosti pomedzi múrmi. Vyzerá to trocha Ako hrazdené domy zo stredoveku. Takýto trám v miestnosti je priamo zázrak. Kus dreva, a ako to dokáže izbičku zútulniť!
Umele trámy do interiéru majú oproti tým pravým hneď niekoľko výhod:
Už zostáva len prispôsobiť lištu, kazetu alebo rozetu k obrazu svojmu, ak chcete treba nejako pomaľovať, a nakoniec prilepiť. Všetko príslušenstvo, ktoré k tomu potrebujete, je lepidlo, vodováha a prípadne pílka. Samotná inštalácia nie je nijako ťažká a zvládne ju prakticky každý.
Tak hor sa do toho, pol je hotovo!
Novinka ešte nebola komentovaná, buďte prvý.
Podlahy, podlahové a prechodové lišty, koberce, laky na podlahy, oleje na terasy, látkové rolety, pvc, umelé trávniky, umelé trámy
Pridať reakciu