Ako na škrabance a diery v podlahe?

14. 9. 2017

Našli ste na svojej podlahe nepekný škrabanec, s ktorým si neviete rady? Odstrániť jej je omnoho jednoduchšie, ako si v skutočnosti myslíte. Nie je nutné nikomu volať ani nikoho platiť, za pár minút to zvládnete sami. 

 

odstranenie dier v podlahe

 

Návod na odstránenie rýh v podlahe

Oprava všetkých povrchov vyzerá veľmi podobne. Najprv je nutné povrch očistiť a osušiť. V prípade drevených podláh navyše stlačte za pomoci špachtle okraj ryhy dovnútra, aby bola hrana poškodenie zaoblená. Potom si vyberte tmely farebne podobné opravovanému povrchu a položte ich bokom (nech ich máte pripravené po ruke).

Zohrajte spájkovačku, naberte ne ňu tmel a nanášajte ho na poškodené miesto. Vždy postupujte od svetlejších tmelov k tmavším. Nebojte sa aj naniesť o trochu viacej materiálu. Po cca 30 sekundách vezmite opäť špachtľu a ostrými  drážkami zarovnajte tmel do roviny. A pokiaľ ja na podlahe vzorkovanie, nezabudnite jej pomocou tmelu vytvoriť.

Ošetrené miesto potom stačí iba odmastiť alebo obrúsiť špeciálnou tkaninou a zafixovať pomocou prirodzenej lakovej fixky. Olejované povrchy je možno nakoniec namazať ešte olejčekom a doleštiť/zmatnieť.

Čím odstránite škrabance v podlahe?

Oprava lakované podlahy a nábytku

Na opravenie lakované drevené a umelé podlahy odporúčame praktický set Picobello Premium. V súprave nájdete vše potrebné pre odstránení rýh a drobných dier – od tmeloch,  cez spájkovačku, po textílie.

 

 

Oprava olejované a voskované podlahy a parkiet

Poškodené olejované povrchy odporúčame opravovať voskovými tmelmi, ktoré sú tvrdé, odolné a je možno ich prelakovať. V sete Picobello Premium sa nachádza navyše špeciálny olej na drevo pre vytvorenie prirodzeného vzhľadu.

 

 

Oprava poškrabané dlažby

Na obklady, dlažbu a mramor je najvhodnejší keramický tmel. Ten nájdete v každom našom sete pre opravu dlažby. Aby ste docielili rovnakého odtieňu a vzorkovania ako má podlaha, je v súprave pripravená pestrá škála farieb tmelov, ktoré môžete spolu ľubovoľné skombinovať.

 


Diskusia


  • Autor: anna

    Dátum: 28. 6. 2018


    Ako odstránim stopy po zuboch od môjho psa pri nohách stola? Nič také jsem zatiaľ nerobila, pozrela som sa na videonávody a vyzerá to jednoducho. Ale neviem či mám použiť vosk alebo <a href="https://czech-konig.com/tmely-1">tmel na nábytok</a>. A či to vôbec pomôže. Poradíte?
  • Autor: Václav Urban

    Dátum: 28. 6. 2018


    Záleží, ako sú ryhy hlboké. ak sú jemné, použite vosk, ak sú hlboké bude potrebné použiť tmel.

Pridať reakciu

Vaše meno*
 
Váš e-mail*
   
Zasielať príspevky na tento e-mail
Text komentára*
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázka*:
image  
* povinné položky

*  
presmerovat_automaticky