Ktorú podlahu k bazénu? Dáme vám tie najlepšie tipy!

21. 9. 2017

Chystáte rekonštrukciu bazénu, alebo stavbu nového? Nezabudnite na kvalitnú podlahu, je takisto dôležitá ako samotný bazén. Pokiaľ nevite, ktorá by bola pre vás ta najlepšia, prinášame vám tipy na tie najviac top z našej ponuky.

Podlaha k bazénu šetrná k životnému prostrediu

Pri voľbe materiálu odporúčame voliť recyklovateľné terasové palubovky s podielom dreva viacej ako 50%. Tieto kritéria splňuje terasový systém z WPC materiálu Forexia, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a kombinuje v sebe drevo a umelú hmotu.

 

wpc terasa ideck luna sivá

 

Vyberať môžete z množstva odtieňov hnedej a šedej. Samozrejmosťou je protišmyková ochrana a obojstrannosť. Áno, terasový systémy Silvadec je naozaj možné používať obojstranne! Môžete si tak zvoliť zo dvoch typoch povrchov.

 

Umelá tráva s nopmi pre odvod vody

Okrem terasových dosiek sa v okolí bazéna stali obľúbené umelé trávniky. Nemusíte sa báť, že budú pri chôdzi na boso nepríjemne škrabať. V dnešnej dobe sa vyrába umelá tráva z príjemných vlákien, ktoré až neuveriteľne pripomínajú živú trávu.

Pri výbere umelého trávniku k bazénu odporúčame trávu Summer. Na rubové strane sa nachádzajú nopi pre lepší odtok vody. Na povrchu sa tak nebude zdržiavať vlhkosť a tráva bude po celý rok vypadať sviežo a zelene.

 

umelý trávnik Summer

 

K bazénu také odporúčame umelú trávu Colorado s dĺžkou vlákien 20 mm. Colorado patrí k všestranným trávnikom, ktoré možno použiť na záhradu, balkón, do parku i k spomínanému bazénu. Vlákna sú hustá a mäkká a vďaka ich dĺžke vypadá umelý trávnik veľmi realisticky.

Exteriérové koberce s protišmykovou úpravou

Skvelou voľbou na záhrady a k bazénom sú tiež exteriérové koberce, najme varianty s nopmi pre lepší odtok vody. A nemajte obavy, nejedná sa iba o jednofarebné šedé koberce. Zakúpiť ich môžete v príjemnom zelenom odtieňu i s decentnými vzormi. Príkladom môže byť výrobca Balta, ktorý prináša pestrou škálu vonkajších kobercoch odolných proti poveternostným podmienkam (slnko, hniloba, škvrny) a protišmykovou úpravou.

 

exteriérový koberec nature designExteriérový koberec Nature Design

 

Pri riešenie, čo dát okolo bazéna máte teraz hneď niekoľko možností. Zvoliť môžete drevenú podlahu k bazénu s prímesou umelé hmoty, vonkajší koberec alebo vždyzelený umelý trávnik. Niekedy môžeme naraziť tiež na okolí bazéna zasypané kamienkami. To sa však neodporúča u bazénoch zapustených do zeme. Kamienky sa dostanú, tam kam nemajú a vy potom budete tráviť víkend lovením ich zo dna :-).

 
presmerovat_automaticky