Laky na drevo a parkety Junckers

5. 8. 2014

LAK NA PARKETY

Pre povrch parkiet, drevených a korkových podláh máte možnosť zvoliť tradičné rozpúšťadlové laky a alebo ekologické vodou riediteľné laky.


K dispozícii je celá rada variantov, a preto je možné vybrať ten správny lak na na drevo pre konkrétnu plochu podľa stupňa zaťaženia. Všeobecne možno povedať, že lak na drevo vytvorí na ošetrenom povrchu ochrannú vrstvu. Jej odolnosť je potom závislá na type laku, spôsobu zaťaženia.

 

ROZPÚŠŤADLOVÉ LAKY

Rozpoštědlové laky na parkety zvýrazňujú kresbu dreva, dávajú jej príjemný žltkastý odtieň. K dostaniu sú laky jednozložkové pre menšiu záťaž a vysoko húževnaté dvojzložkové pre extrémne zaťažené plochy v komerčných priestoroch. Dodávajú sa v matu, polomatu a vo vysokom lesku, avšak z praktického hľadiska odporúčame používať laky matné alebo polomatné, na ktorých prípadné poškodenie v budúcnosti nie je tak viditeľné.

Rozpúšťadlové laky sú výbornou alternatívou pre zákazníkov preferujúcich tradičné a rokmi odskúšaný systém lakov na podlahy za prijateľnú cenu. Svojim zložením rozpúšťadlové laky zodpovedajú súčasnej legislatíve vyžadujúce výrobky šetrné k životnému prostrediu.

Obsah rozpúšťadiel je obmedzený na čo najnižšiu nutnú hladinu, laky sú pripravené na použitie a nie je potrebné ich ďalej riediť. Práca s nimi je veľmi jednoduchá, krátka doba schnutia umožňuje aplikovať bežne 2 nátery behom jedného dňa. Medzi významné prednosti rozpoštědlových lakov Junckers patrí výborná zlievateľnosť náterov, minimalizované penivosť a tvorba bubliniek, možnosť aplikácie na plochy prefarbené vytvrdzovacím olejmi ..

 

VODNÉ LAKY

Vodné laky nepatrne tlmia farbu dreva a dodávajú mu tak prírodný vzhľad. V prípade požiadavky zákazníka na teplý vzhľad podlahy možno pod vodou riediteľné laky použiť rozpúšťadlový základný lak, ktorý drevo prefarbite a finálnu vrstvu potom dokončiť laky vodou riediteľnými.

K dostaniu sú opäť laky jednozložkové pre menšiu záťaž a laky dvojzložkové pre extrémnu záťaž do komerčných a športových priestorov. Dodávajú sa v matu, polomatu a v lesku, ale aj vo variante ultramatné, ktorá zachováva po ošetrení prirodzenú matnosť povrchu. Tento ultramatný povrch je potom veľmi podobný povrchom ošetreným vytvrdzovacím oleji.

Vodou riediteľné laky na drevo sú doménou Dánskeho výrobcu Junckers. Medzi najvýznamnejšie výhodu použitia vodou riediteľných lakov patrí určite ich šetrnosť k životnému prostrediu, kedy nedochádza k úniku škodlivých rozpúšťadiel do ovzdušia. Vodou riediteľné laky sú pripravené na použitie a nie je potrebné ich ďalej riediť vodou.

Práca s nimi je veľmi jednoduchá, bez nepríjemného zápachu. Krátka doba schnutia umožňuje aplikovať bežne 2 nátery behom jedného dňa. Medzi významné prednosti lakov Junckers patrí výborná zlievateľnosť náterov, minimalizované penivosť a tvorba bubliniek a možnosť aplikácie na plochy prefarbené vytvrdzovacím oleji.

Všetky vodné laky na parkety značky Junckers vyhovujú náročným európskym štandardom, najmä v prípade prostiskluznosti lakovaného povrchu, čo je dôležité predovšetkým vo verejných a v športových priestoroch.
presmerovat_automaticky