PR Rozdelenie vnútorných roliet

21. 8. 2013

Rolety do každého okna

Interiérové rolety možno použiť na akýkoľvek tvar (obdĺžnikové, štvorcové, kruhové či inak atypicky tvarované), typ (klasické, stropné, strešné) a rozmer okna. Možno ich inštalovať do všetkých plastových, drevených a hliníkových okien.

Rolety bežných rozmerov sú väčšinou ovládané guličkovou retiazkou alebo pružinou, popr. kľukou. Stále obľúbenejšie sú aj rolety poháňané motorom s diaľkovým ovládaním. Ideálny pre rolety väčších rozmerov. Pri výbere roliet si môžeme zvoliť na akú stranu chceme umiestniť ovládanie, v prípade retiazky možno zvoliť jeho dĺžku pre pohodlnú manipuláciu. Samozrejmosťou je aj možnosť sladenie farby mechanizmu rolety.

Možnosti inštalácie interiérových roliet

Rolety ŠTANDARDNÉ

Klasické rolety sa montujú na stenu alebo strop, takže budete musieť vŕtať. Výhodou je, že nimi pokryjete oveľa väčšiu plochu (napríklad aj celý arkier) a v miestnosti vyzerajú veľmi štýlovo a elegantne. Voľne visiace rolety sú hranicou, za ktorou neide otvoriť okno. Avšak aj oknom otvoreným iba niekoľko centimetrov, sa do miestnosti dostane dostatočné množstvo vzduchu. Mechanizmus štandardné rolety je o niečo väčšia a hmotnejšia než u mini rolety.

MINI rolety - bez vŕtania!

Ich výhodou je ľahká a veľmi rýchla montáž (cca 5 min) pomocou špeciálnych držiakov bez nutnosti vŕtať! určené na montáž priamo na okenné rámy. Roleta stále drží v blízkosti skla. Dovoľujú široké otvorenie okien - ideálne pre okná, ktoré často otvárané. Inštaláciu mini roliet zvládnete sami.

Rimské, zatemňujúce alebo plisované?

Vyberať môžete z nepreberného množstva dekorov v neutrálnych prírodných tónoch alebo staviť na klasiku v podobe kvetinových vzorov, popr. zvoliť extravagantné vzory a farby. K výrobe roliet sa používajú látky z kvalitných materiálov, odolné proti zašpineniu, so špeciálnou antistatickou úpravou. Pre zvláštne využitie sa vyrábajú tiež látky z hliníkovej fólie, priehľadné UV fólie, tkaniny s nehorľavou úpravou, zvukovo izolačná látky a pod. Najčastejšími materiálmi sú polyester, bavlna a sklené vlákno, popr. ľan a viskóza.

Tkaniny z prírodných materiálov a polyesteru sú priedušné, slnko prepúšťa len čiastočne a zatemnenie je asi 50 - 90% v závislosti na odtieni, hustote a priepustnosti látky. Prechádzajúce svetlo tak veľmi efektne zdôrazní elegantný vzor (napr. žakarový), farbu a textúru rolety. Vhodné do miestností, kde potrebujete pritienenie a rozptýlenie svetla alebo len čiastočné zatemnenie.

Zatemňujúce alebo blackout rolety

Vonkajšia strana látky zatemnňujících roliet je pogumovaná, takže vôbec neprepúšťa svetlo a miestnosť tak úplne zatemní - 100%. Oceníte je v obývacej izbe pri sledovaní televízie alebo v spálni a detskej izbe, ak vás napr. ruší svetla z ulice. Zatemňujúce rolety so striebornou vrstvou miestnosť nielen zatemní, ale aj tepelne izolujú.

Plisované rolety

skladané rolety s unikátnou reguláciou svetla z hornej a dolnej časti okna, s možnosťou nastavenia rolety do požadovanej pozície. Plisované rolety veľmi dekoratívne. Na trhu aj rolety s dvojitým plisovaním s vnútornou hliníkovou vrstvou s termoizolačnými vlastnosťami.

Rolety Deň a Noc

Sú založené na princípe vodorovného striedanie pruhov priehľadné a nepriehľadné látky s odlišnou priepustnosťou svetla. Posúvaním rolety sa pruhy priehľadné a nepriehľadné látky dostávajú do rôzneho pomeru prekrývaniu a vy si tak môžeme plynulo nastaviť intenzitu svetla vchádzajúceho do miestnosti.

Kazetové rolety

Dizajnové interiérové rolety pre naozaj náročných zákazníkov vyrobené z kvalitného materiálu. Vynikajú perfektné funkčnosťou a dokonalou ochranou navinutej látky. Sú vhodné aj do veľmi atypicky tvarovaných okien.

Rímské rolety

Spájajú v sebe dokonalú funkčnosť a praktickosť roliet s útulnosťou a eleganciou záclon a závesov. U rímskych roliet sa látka nenavíja na rolo, ale pri vytiahnutí sa skladá smerom nahor v horizontálnych skladoch. Vďaka tomuto spôsobu skladania a rozmanitosti používaných látkových materiálov sú rolety veľmi dekoratívnym prvkom interiéru. Variabilný spôsob ušitie garantuje efektné a rozmanitý výsledný dojem - od nadýchané až romantické rímske rolety po strohý minimalistický vzhľad. Rímske rolety možno ľahko zložiť a vyprať. Ak navyše rolety vyperiete ručne vo vani, nemusíte dokonca vyťahovať ani výstužovej tyčky.

Bambusové rolety

Obľúbené pre svoju jednoduchosť, ľahkosť a eleganciu. Svetlo prechádzajúce cez štruktúru bambusovej rolety vytvára útulnú a intímnu atmosféru s nádychom ďalekého východu. Výhodou je rýchla a jednoduchá montáž na stenu alebo na strop. Na čistenie bambusové rolety stačí použiť vlhkú handričku.
presmerovat_automaticky