PR Rolety Deň a Noc

2. 10. 2013

Rolety Deň a Noc predstavujú unikátny spôsob interiérového tienenia. Kombinujú v sebe vlastnosti klasických látkových roliet a praktických žalúzií. Umožňujú plynulé nastavenie a reguláciu prieniku svetla do miestnosti.

 

 

Ideálna kombinácia roliet a žalúzii

Lamely žalúzií, vyrobené najčastejšie z hliníka, je možné pomocou šnúrky alebo retiazky naklápať do rôzneho uhla a tým pohodlne regulovať prienik svetla do miestnosti. Nie tak u roliet. Rolety môžeme buď stiahnuť alebo vytiahnuť, ale množstvo prechádzajúceho svetla u nich regulovať nedá. Rolety Deň a Noc sú teda ideálnym riešením. Kombinujú v sebe útulnosť a väčšie farebné možnosti látkových roliet s praktickosťou žalúzií.

Deň a Noc, Duo, Twintex alebo Zebra?

Pre rolety fungujúce na tomto princípe používa každý výrobca svoj obchodný názov. Stretnúť sa tak môžete s názvami ako rolety Duo, rolety Zebra, rolety Twintex, rolety Twist a alebo práve rolety Deň a Noc.

Systém roliet Deň a Noc je založený na vodorovnom striedanie horizontálnych pruhov priehľadné a nepriehľadné látky s odlišnou priepustnosťou svetla. Vodorovné pruhy priehľadné transparentné látky sa pravidelne striedajú s pruhmi látky zatemňujúce, ktorá svetlo neprepúšťa. Posúvaním roliet sa pruhy priehľadné a nepriehľadné látky dostávajú do rôzneho pomeru prekrytia. Vy si tak môžete nastaviť intenzitu svetla vchádzajúceho do miestnosti podobne ako u lamelových žalúzií.

 

 

Vďaka špeciálnej konštrukcii je možné roletu pripevniť na rám okna bez vŕtania alebo přivrtáním na stenu či strop. Ovláda sa klasickým retiazkovým mechanizmom alebo komfortne pomocou elektromotora.

Materiál a údržba

Rolety Deň a Noc sú vyrobené z kvalitného polyesteru odolného proti zašpineniu, popr. s antistatickou úpravou ktoré bránia usadzovaniu prachu. Údržba je veľmi jednoduchá a nenáročná. Látka sa čistí väčšinou nasucho, ako bežné roletové tkaniny, tzn. kefou alebo vysávačom so špeciálnym nadstavcom. V žiadnom prípade na látkové rolety nepoužívajte vodu sa saponáty, mohli by ste tak nenávratne poškodiť ich farbu i tvar!
presmerovat_automaticky