Vymeňte koberec za kobercové štvorce! Rýchle kladenie a vysoká životnosť

18. 10. 2017

Chceli by ste si kúpiť koberec doma, ale máte nočné mory, keď si pomyslíte na jeho pokladanie? Ak si na toto netrúfate, vyskúšajte kobercové štvorce. Praktický koberec rozložený na štvorčeky.

 

Prečo si vybrať kobercové štvorce?

Dáme vám štyri dôvody na výber štvorcov:

  1. Pružnosť
  2. Stabilita
  3. Praktickosť
  4. Variabilita

Čo si pod týmto dokážete predstaviť? Kobercové štvorce majú vynikajúcu flexibilitu a rozmerovú stabilitu. A to všetko kvôli ich hmotnosti - sú ťažké, takže sa na mieste neohnú a dobre ležia. Veľmi oceníte praktickosť. Ak je jeden štvorec poškodený alebo nezvratne zničený (popáleniny, poliaty atď.), môžete ho behom chvíľky vymeniť za čistý kúsok. A podlaha bude ako nová. Stojí tiež za zmienku skvelá variabilita. Nie ste spokojní s farbou alebo vzorom? Nezáleží na tom, vďaka schopnosti kombinovať jednotlivé kobercové štvorce môžete si vytvoriť vlastnú, originálnu podlahu.

 

kobercové štvorce pokladanie

 

V floorwood.sk ponúkame kobercové štvorce PeVanHa, Tapibel, Vorwerk a iné kúsky z kvalitného polyamidového vlákna (PA), ktoré určite budú skvelú ozdobou vášho domova alebo pracoviska.

 

Pokladanie kobercových štvorcov môžete zvládnuť ľavou zadnou

Odporúčame sa poobzerať po štvorcových kobercov, ktoré nevyžadujú obojstrannú lepiacu pásku alebo lepidlo pre pokladanie. Príkladmi môžu byť práve produkty so značkou PeVanHa s rozmerom 50x50 cm s bitúmenovou podložkou a fixáciou. Ľahko a bez námahy navzájom spájate jednotlivé štvorce ku sebe. Ako postupovať pri pokladaní, môžete vidieť v nasledujúcom videu:

 

Ako udržiavať a čistiť kobercové štvorce?

V podstate podobne ako klasický koberec - pravidelné vysávanie a v prípade znečistenia sa pokúste odstrániť škvrnu čo najskôr. V ideálnom prípade použite špeciálny čistič kobercov a vodu. Buďte však opatrní, ak prilepíte koberec vo vode rozpustným lepidlom, môžu sa štvorčeky odlepiť.

Nezabudnite čistiť kobercové štvorce raz za čas použitím suchého alebo mokrého čistenia.
presmerovat_automaticky