Zariaďujeme domácu pracovňu: Inšpirácia na podlahu i nábytok

6. 5. 2017

Chystáte sa zariaďovať domácu pracovňu? Ukážeme vám, ako môže taký „home office“ vyzerať. Inšpirujte a kochajte sa!

Elegantná pracovňa v bielej farbe

Biela, šedá a čierna sú v posledných rokoch používané vo veľkej obľube. Biely nábytok do pracovne, čierne doplnky, minimalizmus a živé kvety – jednoduchosť, ktorá má ale niečo do seba. Biela a iné svetlé farby opticky zväčšujú, sú teda ideálne do malých miestností. Vďaka bielej bude pôsobiť domáca pracovňa hneď o niečo priestornejšie. Naviac evokuje čistotu, poriadok a ten je v pracovni dôležitý.

 

Domáca pracovňa s bielym stolom

 

Biely písací stôl môžete doplniť šedými zásuvkami alebo skriňou so vzorom svetlého dreva. V domácej pracovni nesmiete zabudnúť ani na kvalitnú, pohodlnú kancelársku stoličku. Jedná sa o jeden z najdôležitejších prvkov celej miestnosti. Na kresle strávite dlhú dobu, je potrebné jeho výberu venovať pozornosť. Kancelárske kreslo by malo mať opierky na ruky i chrbát, malo by byť polohovateľné a uspôsobené dlhému sedeniu.

K bielemu nábytku do domácej pracovne sa hodí svetlá podlaha s dekórom dreva. Pokiaľ by ste zvolili príliš tmavú farbu, mohli by ste docieliť optické zmenšenie miestnosti. Zabúdať by sme nemali ani na rolety a žalúzie, nech nám nesvieti pri práci do očí, či na monitor.

 

Domáca kancelária rolety

 

Moderná pracovňa s atypickými prvkami

Pokiaľ ste fanúšik nadčasového dizajnu, atypických a moderných prvkov, zariaďte ich aj do svojej domácej kancelárie. Môže sa jednať o police poskladané do netypického tvaru, neokukanú aplikáciu na stene alebo podhľadové svietidlá pri strope.

 

Luxusná domáca pracovňa

 

 

Dokonca aj nábytok do pracovne môže dať celej miestnosti celkom iný nádych. Miesto klasického dreva stačí zvoliť jednoduchú konštrukciu s kovovým vzhľadom a so sklenenou doskou, k tomu kontrastuje pár veľkých kvetináčov s živými kvetmi a príjemný koberec.

 

Domáca pracovňa s vertikálnymi roletami

 

 

Drevená pracovňa s nábytkom z masívu

Za naozaj prepychovú záležitosť sa považuje kancelária s drevenými prvkami a s luxusným pracovným nábytkom. Aj keď sa nejedná o najlacnejšiu záležitosť, celý efekt pôsobí veľmi honosne. Písací stôl z masívu, rustikálny nábytok, kožené kreslo, vzorovaný koberec, tematické dekorácie a obrazy na stenách… Všetko dohromady vytvára útulné prostredie k práci aj na relax.


Drevená pracovňa z masívu

 

 

Dajte si však pozor, aby toho dreva v miestnosti nebolo príliš veľa. Na podlahu odporúčame koberec vo svetlejšom odtieni než nábytok a do okien látkové závesy, ktoré umocnia celý rustikálny štýl.

 

Pár tipov na záver

  1. Vyhnite sa príliš výrazným a pestrým farbám na veľkých plochách. Môžu pôsobiť rušivo. Asi by sa vám v ich prítomnosti nepracovalo ideálne.
  2. Všetko dôležité majte po ruke, nech nemusíte pre papier na písanie poznámok chodiť cez celú miestnosť.
  3. V pracovni musí byť dostatok svetla (ideálne toho denného, prirodzeného). Tma a šero uspáva nie len oči, ale aj myseľ.

 

 
presmerovat_automaticky