Balkónové profily

21. 10. 2020

Dažďová voda predstavuje pre balkóny zákerný problém a v priebehu času môže spôsobiť značné štrukturálne škody. Aby bolo zaistené správne prúdenie dažďovej vody a aby nedochádzalo ku kontaktu s čelným panelom, musí byť pre balkóny a terasy použitý odkvapkávací profil. Existuje mnoho modelov odkvapkávacích profilov, ktoré možno použiť na ochranu balkónov, terás, parapetov a odkvapov. Výber kvalitného produktu je preto zásadné, aby nedošlo k zhoršeniu štruktúry.

 

Prenikanie vlhkosti do balkónov a terás

 

Cerfix Protec je rad obvodových balkónových profilov, navrhnutý pre dokončovanie a ochranu vonkajších hrán terás a balkónov. Ich časť, ktorá sa líši v závislosti od modelu, umožňuje odvádzanie dažďovej vody z povrchu obkladu, čím sa zabráni kontaktu s čelným panelom a jeho následnému poškodeniu.

Ochrana a odtok vody z balkóna

V zimnom období alebo i pri jarných dažďoch musí byť vonkajšie priestory zodpovedajúcim spôsobom chránené. V skutočnosti sú vysoko ohrozené a sú neustále vystavené atmosférickým vplyvom. Našťastie existujú konkrétne riešenie tohto problému. Odkvapove profily pre balkóny sú vyrobené z nerezovej ocele alebo extrudovaného hliníka s práškovým nástrekom, aby bola zaistená dlhá životnosť. Varianty bez okapničky alebo s odkvapničkou.

Aké sú teda výhody balkónových profilov na balkóny a terasy? Najprv je potrebné zdôrazniť, že dažďová voda, najmä voda tečúca, má tendenciu veľmi ľahko prenikať do štruktúry, v niektorých konkrétnych bodoch stagnovať a spôsobiť dokonca vážne škody. Na ochranu výčnelkov balkónov a terás a zabezpečenie správneho odtoku dažďovej vody sú balkónové profily vynikajúcim riešením. Ich úlohou je odstraňovať dažďovú vodu z nosnej konštrukcie balkóna, aby nedochádzalo k infiltráciám.

Funkcia balkónových profilov je dvojaká. Ak na jednej strane rámujú balkóny a terasy, na druhej strane chráni hrany dlaždíc, ktoré sú zarovnané aj vyčnievajúce. Rovnako je potrebné dodať, že rôzne časti profilov sú vďaka materiálu, z ktorého boli vyrobené, obzvlášť odolné a zároveň veľmi ľahké. Pre uľahčenie inštalácie sú všetky modely balkónových odkvapníc vybavené špeciálnymi rohovými dielmi a spojmi.

Protec CPGV

Široká škála balkónových profilov bola obohatená o nový model, ktorý pomáha odtoku ako na povrchu, tak pod podlahou. Protec CPGV je rad odkvapkávacích profilov pre balkóny z lakovaného hliníka, vyrobených špeciálne pre ochranu a povrchovú úpravu vonkajších hrán terás. Profil má zvislú časť, ktorá zakrýva okraj chodníka a umožňuje odtok dažďovej vody, ktorá tečie po povrchu podláh. Odtokové otvory potom zaručí ešte lepši odtok vodných pár. Toto technické riešenie napomáha vyriešiť problémy so zamŕzaním a topením vody a taky problémy so zarastaním, ktoré sa často objavujú na hranách.

 

Balkónový profil Protec CPGV Anthracite grey

Balkónový profil Protec CPGV Anthracite grey

Balkónový profil Protec CPGV

 

Odtoková okapnica na balkón CPGV je ideálnym technickým riešením nevzhľadného výkvetu, ktorý sa môže vyskytnúť na cementových škárach, a je obzvlášť vhodný pre dlaždice do hrúbky 12,5 mm. Odkvapovej profily Protec CPGV pre balkóny ponúkajú významné výhody:

  • najlepší pomer kvalita / cena v porovnaní s bežnými kamennými alebo keramickými rohy a univerzálnu prispôsobivosť pre spojenie s cementovými hydroizolačnými membránami pod dlaždicou.
  • uľahčujú a urýchľujú inštaláciu v porovnaní s bežnými keramickými rohy v tvare písmena L, čo umožňuje výrazne znížiť náklady na pracovnú silu.


Protec CPCV a CPCI

Protec CPCV a CPCI sú série obvodových profilov pre ochranu a povrchovú úpravu vonkajších hrán terás a balkónov. Sú k dispozícii z nerezovej ocele CPCI a lakovaného hliníka CPCV a sú navrhnuté s odkvapničkou. Sú určené tam, kde chcete okrem ochrany a povrchové úpravy vonkajších hrán zabezpečiť tok vody z podlahy a vyvarovať sa kontaktu s vonkajšou hranou. Použiteľné pre dlaždice do hrúbky 12,5 mm.

Balkónový profil Protec CPCV Balkónový profil Protec CPCI

Balkónový profil Protec CPCI Nerez leštená

Balkónový profil Protec CPCV Anthracite grey

Balkónový profil Protec CPCV Hrdza

Vonkajší roh balkónového profilu CPCV

 

Protec CPEI

Reverzibilný obvodový profil pre ochranu a povrchovú úpravu vonkajších hrán terás a balkónov. Je k dispozícii z nerezovej ocele a môže byť inštalovaný na doraz alebo s malou medzerou od hrany. Tvar ho predurčuje aj pre použitie pre hrany schodov a chodníkov. Možno použiť na dlaždice alebo mramor s hrúbkou 10 až 20 mm.

Balkónový profil Protec CPEI

Balkónový profil Protec CPE Nerez leštená

Balkónový profil Protec CPEI Nerez leštená

 

Protec CPHV

Balkónový profil s odkvapničkou je vyrobený zo zliatiny hliníka a lakovaný práškovou farbou. Špeciálny tvar zaručuje prietok dažďovej vody a zabraňuje priamemu kontaktu s poterom. Okrem toho umožňuje v mnohých oblastiach použitia zarovnanie dlaždíc a ochranu hrán pred pešou prevádzkou. Pre dlažby 10, 12,5 a 21 mm hrúbky.

Balkónový profil Protec CPHV

Balkónový profil Protec CPHV Šedý popol RAL 7038

Balkónový profil Protec CPHV Šedý popol RAL 7038

Balkónový profil Protec CPHV Antracite grey
presmerovat_automaticky