Ktorá podlaha pre psy a mačky je ta najvhodnejšia? Laminát to nie je

11. 10. 2017

Nie každá podlaha je vhodná pre domácnosť so psami a mačkami. Verte tomu alebo nie, ale aj malé pazúry môžu urobiť veľa neplechy. Hneď od začiatku určite neodporúčame mať všade celoplošné koberce. Nielenže chlpy z nich niekedy nepoberie ani vysávač, ale čistenie nanesených nečistôt, rozliatych tekutín a mláčky od šteňatá pre vás bude oveľa ťažšie a časovo náročnejšie.

Ale nemusíte sa rozlúčiť s kobercami úplne. Keď naučíte svojmu domácemu miláčikovi, aby šiel vonku (mačka na mačaciu toaletu), tak si môžete s čistým svedomím zaobstarať malý dekoratívny koberček. Nezabudnite ho ale pravidelne očistiť, aby sa nestal len pasca na chlpy.

 

Podlaha pre mačky

 

Laminátová podlaha a korok? Radšej nie

Laminátová podlaha je jedným z najtrvanlivejších, ale viac kĺzavých povrchov a psie labky s drábmi idú na podlahe počuť. Budete počuť prakticky každý pohyb svojho maznáčika. Preto to nie je ta najvhodnejšia podlaha pre psov a mačky. Ak si však zvolíte laminát, vezmite do úvahy pri výbere triedu zaťaženia (čím vyššie číslo, tím je podlaha určená pre vyššie zaťaženie) a odolnosť voči odieranie (používa sa AC a znova platí, čím vyššie číslo, tým vyšší odolnosť).

 

Pes na podlahe

 

Korková podlaha nie je to pravé orechové. Patrí síce k tým príjemnejším, pružnejším a na dotyk teplejším podlahám, na druhú stranu je mäkšia a nevyznačuje sa vysokou odolnosťou. Musela by sa teda opatriť odolnou povrchovou úpravou zabraňujúcou zničeniu.

 

Takže aká by mala byť podlaha pre mačky a psy?

Odolná, robustná a nie šmykľavá. Pokiaľ budú labky vášmu miláčikovi kĺzať, môže si ublížiť, v horšom prípade sa to podpíše na jeho zdravie (predovšetkým kĺboch). Ktoré podlahy preto spĺňajú všetky podmienky? Drevené!

Drevené podlahy sú teplé, odolné a príjemné (pre vás aj vášho štvornohého kamaráta). Za ich jedinou "nevýhodu" možno pokladať náročnejšiu údržbu a starostlivosť o ne. Drevené podlahy sa odporúča lakovať, či olejovať a vytierať starostlivo vyžmýkaným, vlhkým mopom. Drevo má tendenciu pracovať a reagovať na vlhkosť okolia, preto si dajte pri žmýkaní mopu záležať a pri rýchlom upratovaní iba zametajte alebo vysávajte. Ako podlaha pre psov a mačky sa hodí dubové drevo, ktoré vyniká trvanlivosťou, odolnosťou aj pevnosťou a navyše odoláva striedanie vlhka a sucha.

Ďalšou možnosťou je vinylová PVC podlaha, ktoré sa pýši ľahkou údržbou, PUR ochrannou vrstvou proti zašpineniu a transparentnou nášľapnou vrstvou. Tvrdený PVC materiál zabezpečí odolnosť a trvanlivosť.

TIP: Odporúčame podlahy so štruktúrovaným povrchom, na ktorých malé škrabance zaniknú.

 

mops na podlahe

 

Venujte sa podlahe aj pazúrikom

Ak chcete zaistiť spokojnosť vášho psa a udržať podlahu v perfektnom stave, nezabudnite raz za čas strhnúť pazúriky. To isté platí pre mačky. Tým navyše zaobstarajte  kvalitné škrabadlo a ďalšie pomôcky, na ktorých si môžu brúsiť pazúriky. Ako hovoria - vlk sa najedol a koza zostala celá.
presmerovat_automaticky