Nábytok na mieru

5. 2. 2018

Dôvodov, prečo začať premýšľať o nábytku vyrobenom na mieru, môže byť veľa. Trebárs máte atypický byt, do ktorého je problematické umiestniť stôl štandardných rozmerov. Alebo jednoducho chcete niečo iné, než vám ponúkajú obchody. Možno chcete mať nábytok, o ktorom viete, že ho máte len vy. Tak do toho poďte s nami!

Nábytok na mieru u nás

Naša firma floorwood, a. s. zvolila pre zákazky na mieru český dubový masív. Vyrábame jedálenské stoly, ale aj nízke konferenčné stolíky, stoličky a lavice tak, ako si ich vy sami vysnívate a navrhnete. Práce sa potom ujmú zlaté české ručičky našich stolárov.

 

 

Možno si hovoríte, že vás výroba nábytku na mieru príde zbytočne draho. Keď sa ale zamyslíte, čo všetko je v tejto cene obsiahnuté, zistíte, že takáto cena je viac ako prijateľná.

 

ORIGINALITA - je to predsa váš vlastný nápad, ťažko bude mať niekto iný úplne rovnaký. Vami navrhnutý stôl alebo stoličky bude svetový unikát!

ĽUDSKÁ PRÁCA - väčšina nábytku, ktorý je predávaný bežne v obchodoch či e-shopoch, je vyrábaná vo veľkom, priemyselne. Lenže poctivú ľudskú prácu žiadny stroj jednoducho nahradiť nemôže. Ručné práce dáva zdanlivo obyčajnému kusu dreva dušu.

• EFEKTÍNE VYUŽITIE PRIESTORU - vami navrhnutý nábytok bude mať rozmery presne také, aké sa vám hodí. Nebudete teda musieť behať po obchodoch s metrom a stále zvažovať, či si môžete zaobstarať stôl, ktorý sa vám síce páči, ale museli by ste kvôli tomu treba presúvať všetko vybavenie v miestnosti.

MATERIÁLY, ÚPRAVY - áno, aj toto si volíte sami. Môžete sa rozhodnúť aká farba tmelu bude použitá, aké moridlo, či chcete drevo ponechať takto alebo sa bude voskovať, všetko je len vo vašich rukách.

DESIGN - je jasné, že stôl či stolička musí zapadnúť do interiéru. My sme schopní vyrobiť nábytok ako moderný, tak v retro, ba dokonca rustikálnom štýle.

Skrátka vám splníme, čo vám na očiach vidíme! A toho všetkého sme schopní do 5-6 týždňov!

 

Prečo práve dub?

Dubové drevo preferovali už naši predkovia takmer vo všetkých historických dekádach. Angličania dokonca podľa duba pomenovali celú historickú epochu "Age of oak" (1500-1600). A niet divu, má totiž ideálne vlastnosti, je veľmi odolné, ale pritom sa s ním dobre pracuje.

Vzhľadom k tomu, že ide o drevo pevné a tvrdé, ktoré všeličo vydrží, používal sa dub, kde sa dalo. Či už išlo o nábytok či rôzne vonkajšie stavby alebo dokonca mlynské kolá! Vydrží nápor počasia, nevadí mu vietor, ani striedanie vlhkosti a sucha, čo býva pre drevo veľká záťaž. Je to skrátka taký český Terminátor medzi drevami. K tomu zvláda aj pekne vyzerať. A my chceme pre našich klientov samozrejme len to najlepšie.

 

Jedálenské stoly

Na jedálenský stôl sú kladené veľké nároky. Je potrebné, aby nielen zdobil, ale aby bol odolný voči mechanickému poškodeniu, vplyvu tepla, a tiež aby nohy nezavadzali a dalo sa u neho pohodlne sedieť. Dôležitá je tiež jeho výška. Mal by to byť skrátka komfortné kus nábytku, u ktorého budete radi sedávať. Nechať si teda urobiť jedálenský stôl na mieru je naozaj dobrá voľba.

 

Nízke dubové stolíky

Konferenčný stolík plní veľmi často dekoratívnu funkciu. Je na neho ale pekný pohľad, aj keď na ňom stojí šálku kávy alebo čaju, či keď je naskladaný dobrotami pri rodinnej oslave.

Hoci vám to tak na prvý pohľad nemusí pripadať, práve taký stolík je jedným z hlavných prvkov, ktoré ovplyvňujú, aký celkový dojem máte z miestnosti, v ktorej je umiestnený. Preto je jeho vzhľad veľmi dôležitý.

Stoličky a lavice

Keď už si zaobstaráte stôl, tak prečo k nemu nepridať masívne stoličky na mieru? Máte razom po starostiach! Alebo naopak už stolček máte a chcete sa prepojiť s prírodou aspoň posedením okolo neho. Na každý pád je taká stolička báječná. Je stabilná, pevná, pekne vyzerá a opäť si môžete sami určiť jej prevedenie. Alebo by sa vám snáď viac páčila lavica? Ani to nie je problém. Stačí si vybrať a kontaktovať nás!
presmerovat_automaticky