Rolety do pergoly – Príjemný chládok i v tých najhorúcejších dňoch

4. 10. 2017

Rolety do pergoly – Príjemný chládok i v tých najhorúcejších dňoch

Na slniečko a teplo sa mnohý z náš tešia už od príchodu zimy. Všetkého ale veľa škodí a vystavovať sa dlhšiu dobu slnečnému žiarení tak isto nie je ideálne. Pokiaľ sa aj vy chcete schovať na chvíľu pred horkými slnečnými lúčmi a užiť si príjemný chládok, opatrite svoju pergolu vonkajšou roletou. Môžete zvoliť ručne ovládanou zvislú markízu do šírky až 4 metre, alebo screenové clonu na el. pohon ZIPscreen.

 

 

vonkajsie-rolety-suntex-90-cerna

 

 

V čom je vonkajšia roleta špeciálna?

Na rozdiel od žalúzii prepustí vonkajšie rolety Suntex viacej svetla, ale blokujú  80-90% UV žiarení! Nemusíte sa tak báť nepríjemného prítmie. Navyše látka roliet je vyrobená tak,  aby rozptýlila 80-85% slnečného tepla.  To značí, že vo vnútru nebude sauna, ale príjemná teplota.  

Vonkajšie rolety sa inštalujú nielen na hornú časť pergoly, ale tak isto po bokoch. Zaistí sa tak, že i pri silnejšiemu vetru zostanú na svojom mieste a nebudú robiť neplechu. Obdobne ako interiérové tienene aj to vonkajšie Vám poskytnú dostatok súkromia.

Báť sa nemusíte ani grilovania a táborákoch v blízkosti vonkajšie rolety. Látka je nehorľavá, odolná proti plesniam i vyblednutí a vydrží všeličo.

 

 

detail látky suntex

 

 

Ako vybrať vonkajšiu roletu do pergoly?

Základom je mať vše dobre zmerané. Pokiaľ viete, ako rozmerná by mala pergola byt, zadajte rozmer (šírka x výška) do tabuľky na stránke konkrétneho produktu a okamžite uvidíte, či je možno roletu v tomto rozmere nechať vyrobiť. Vonkajšie rolety Suntex 80 je možno vyrobiť maximálne do rozmeru 200 cm x 240 cm, pričom minimálna šírka musí byť 80 cm.

Pokiaľ viete, aký rozmer, stačí si vybrať buď model Suntex 80. Rolety sa líšia percentom blokovaného UV a rozptýlenia svetla. Vyberať také môžete z niekoľkých farebných odtieňov, od klasickej černej pres béžovú až po hnedú.

 

 

latka suntex

 

 

Montáž vonkajšej rolety

Suntex k inštalácii potrebuje elektrickú/AKU vŕtačku, skrutkovač, ceruzku a vodováha. Samotná montáž nie je nijako zložitá, musíte si dát iba pozor, aby ste pripevnili roletu rovno. Pred jej zachytením do držiaku si nastavte pomocou rotujúcich kolieskoch na boku rýchlosť navíjania (láva strana rolety). Následne plne zatiahnite roletu a do steny (trámu) zavŕtajte malý háčok, ktorý bude držať roletu na svojom mieste. Podobný návod s montážou vonkajšej rolety bude súčasťou balenia.
presmerovat_automaticky