Vonkajšie rolety


Screenové rolety ponúkajú elegantné a moderné riešenie pre vaše potreby zakrytia okien a ochranu proti slnečnému žiareniu. Vďaka jednoduchému ovládaniu a niekoľkým štýlom na výber, je screenová roleta perfektným doplnkom do každej miestnosti vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Sú vyrobené z vinylovej a polyesterovej sieťoviny a poskytujú dokonalé riešenie na kontrolu slnečného žiarenia.

 

Hlavnou výhodou screenových roliet proti slnku je to, že počas dňa budete stále vidieť von s takmer dokonalým výhľadom, a pokiaľ nemáte rozsvietené svetlá, nikto nevidí späť, čo vám poskytuje vynikajúce denné súkromie. V noci je to presne naopak! Keď sa v miestnosti rozsvieti svetlo, ľudia vonku uvidia priamo do vášho domova. Zatiaľ čo screenová roleta poskytuje súkromie počas dňa, poskytne slabé súkromie v noci. Záleží na jase umelého svetla v dome. Dôvodom je, že výplet látky určuje otvorenosť rolety, čo zase ovplyvňuje viditeľnosť, súkromie a svetelnú kontrolu materiálu rolety. Látky slnečných screenových clôn sú číslované v percentách v rozmedzí 1-25%, FO = faktor otvorenosti. Čím vyššie číslo, tým je väzba otvorenejšia a vytvára voľnú priesvitnú látku, ktorá umožňuje priechod najviac svetla a najjasnejší výhľad von. Čím tesnejšia väzba, tým menej svetla a viditeľnosti a tým viac kontroly UV, tepla a oslnenia.

 

Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú výber správneho faktora otvorenosti pre váš projekt. Jedným z dôležitých faktorov je smer, ktorým sú okná otočené. Pre optimálnu kontrolu tepla, oslnenia a UV žiarenia sa odporúča zvoliť 3-5% tieniaci materiál pre okná orientované na juh a západ a 5-10% pre okná orientované na sever a východ. Farba látky screenových roliet môže tiež ovplyvniť funkciu tieniacej rolety. Napríklad svetlejšie farby poskytujú viac súkromia ako tmavšie farby, čo tiež znamená, že so svetlejším odtieňom máte menší výhľad von.

 

Ďalšou veľkou výhodou screenovej rolety je, že ponúka UV ochranu pre vaše veci. V priebehu času môže slnko spôsobiť vyblednutie predmetov citlivých na svetlo, ako sú pohovky a bytový textil a fotografie, takže tieto rolety sú skvelým spôsobom, ako im udržať žiarivý a odvážny vzhľad čo najdlhšie. Vonkajšie screenové rolety sú vhodné na použitie v pergolách, záhradných posedeniach či na balkónoch. Pokiaľ máte radi daždivé počasie, môžete si vychutnať daždivé počasie, a pritom mať svoje obľúbené občerstvenie na vonkajšej terase, zakryté screenovou roletou a zároveň ochránite záhradný nábytok. Dokáže vhodne zatieniť požadovaný priestor a zaistiť tak primeraný slnečný komfort aj súkromie.12ďalšia stránkapresmerovat_automaticky